V údolí lišek

V údolí lišek https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222585/bmid_v-udoli-lisek-JTK-222585.jpg 4 516 156

Co když tvůj únosce beze stopy zmizí a nikdo neví, kde jsi? Nádherný letní den, osamělé parkoviště uprostřed polí a luk. Vanessa Willardová čeká na svého muže, který se šel projít se psem. Ponořená do myšlenek si nevšimne auta, které se blíží. Když se jí zmocní nepříjemný pocit, je už pozdě. Objeví se neznámý člověk, přemůže ji, omámí a odvleče. Zavřenou v bedně, v níž je jen voda a jídlo na týden, ji ukryje v jeskyni. Avšak dřív, než pachatel stačí požadovat po jejím manželovi výkupné, je zatčen za jiný delikt. A unesenou ženu ponechá jejímu osudu...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Im Tal des Fuchses , 2014

radka73
24.03.2015 5 z 5

Od začátku do konce čtena jedním dechem.

Lenka.Vílka
23.03.2015 5 z 5

Uz pri cteni prvni knihy od autorky (Smirak), jsem to tusila, ale az tahle me utvrdila v tom, ze Charlotte Link bude moje oblibena autorka. Dokonale cteni.

tigrislinda
19.03.2015

Skvělý psychologický román s detektivní zápletkou. Linková mne umí prostě vtáhnout do děje. Opět mne dostala!!!

Sobotikova
11.03.2015 3 z 5

Krásná obálka knížky, super anotace, autorka, kterou mám ráda...ale něco mi chybělo, něco na stylu psaní...možná horší překlad, nevím.

Lucka385
01.03.2015 3 z 5

No já osobně jsem trošku zklamaná. Ne, že by byla nějak špatná a nedala se číst, kniha je určitě lepší průměr. Příběh je celkem zajímavý a napínavý a člověk čeká na rozuzlení netrpělivě, ale......Právě to ale. Dle anotace jsem čekala knihu s šíleným příběhem , který vám nedá spát. Čekala jsem příběh o ženě, která je zavřená v bedně, šílená strachy, v naprosto beznadějné situaci. Příběh o únosci, který najednou zmizí a žena je odkázaná sama na sebe. Příběh plný jejích pocitů, beznaděje a ponurosti.
Je to moje první seznámení s autorkou a určitě není poslední. Pár jejích knížek mě velice láká. No tak snad mě některá zase ,,nepřekvapí".

Hella
28.02.2015 4 z 5

Příjemně se čtoucí příběh - spíše pravda psychologický než detektivní. Autorka jako obvykle stvořila a dokonale následně popsala různé postavy, přičemž pro mě nejsilněji vyznívají Ken a Nora. Stejně jako téměř všechny (nejméně mě bavilo Zapomenuté dítě) knihy Linkové rozhodně stojí za přečtení.

Titi
12.02.2015 5 z 5

Ne, nejedná se o detektivku nebo thriller, ale spíš psychologický román s detektivní zápletkou. Kniha je to výborná a Charlotte Link mě znovu přesvědčuje, jak výborná je spisovatelka. Po přečtení jsem musela často o celém příběhu přemýšlet, hlavně mě zaujala Nora a její chování. Skvělá kniha.

Joges
05.02.2015 3 z 5

Nápaditý úvod vtáhl do děje a konec docela překvapil, ovšem úsek mezi začátkem a koncem se jenom nezáživně vlekl, takže jsem knihu četl a odkládal téměř tři týdny. Po lákavé anotaci jsem čekal spíše thriller a napětí, a on je to společenský román, jak potvrdil Knižní klub. Byly to stránky plné pocitů, dojmů, vztahů, hodnocení partnerů, sem tam nějaké napětí. Nebudu snižovat hodnotu románu, není to špatně napsané a jiný čtenář knihu jistě ocení, mně však smyšlený příběh a text Charlotte Link ničím nezaujal, ba ani nevtáhl do děje, a tak se přikláním k názorům Thanyss nebo Tripy.

Jack333
02.02.2015 5 z 5

Charlotte Linková mě ještě nikdy nezklamala ;)! A V údolí lišek je znovu bravurní dílo, od obálky přes příběh až k postavám.

Peace
27.01.2015 5 z 5

"Myslím, že je vždycky špatně utíkat. I před nepříznivými okolnostmi. Člověk potom přemýšlí o promarněných šancích a to mi připadá horší,než když se chopí příležitosti a po čase zjistí, že to nefungovalo."

SUPER! Opravdu dobrá kniha, autorčin styl mi sedl a děj měl spád. Ze začátku mě trošku vyděsil počet postav, z jejichž úhlů pohledů je kniha psaná, ale Charlotte Link píše natolik čtivě, že mi nakonec tento fakt vůbec nevadil a dílo jsem si užila.
Rozhodně mám další autorku, na jejíž knihy se budu těšit.

Tripy
27.01.2015 4 z 5

Zajímavý příběh, který se sice ze začátku tak zajímavě netvářil, ale později se rozjel. Líbilo se mi jednotlivé prolínání postav, které do sebe zapadalo a nepůsobilo chaoticky. Naopak co musím vytknout je styl psaní, které mi až tak nesedlo. Autorka někdy působí podle mě trošku křečovitě, její popisy "Byl krásný, letní, sluneční srpnový den" byly opravdu někdy už k nevydržení a trošku už otravovaly, často jsem měla také pocit, jako by autorce (nebo snad překladu?) chyběla dostatečná a barevná slovní zásoba. U některých větných spojení jsem si říkala, že jsem je četla už poněkolikáté.

Pivísek
21.01.2015 4 z 5

Napínavý a čtivý thriller, který zaujal jak obálkou, tak obsahem. Konec byl překvapivý, vůbec jsem netušila, že by to tak mohlo dopadnout, což se mi stává málokdy, takže za mě palec nahoru! :o)

evasamankova
19.01.2015 5 z 5

Tradičně výborný román Ch. Linkové. Pochmurný příběh „ze života“, v němž nic není jen černé a bílé, příběh, v němž se stírají role viníků a obětí. Skvěle vyprofilované postavy, napínavý děj i překvapivý konec.
Recenze: http://samankova.blog.idnes.cz/c/444606/V-udoli-unosu-a-lzi.html

jasmína
05.01.2015 5 z 5

Skvělé, skvělé, naprosto senzační detektivka po Šmírákovi ! Navíc Ch. Linková má talent na to, že i když vystupuje v jejích románech tolik postav, jsou natolik odlišné, že se mi nikdy nemůžou poplést.

Ke konci tak napínavé, že jsem byla skoro " v tranzu ".

alexis818
30.12.2014 5 z 5

Výborná kniha,čtivá,napínavá,naprosto mě vtáhla do děje.Autorka píše skvěle a její styl mi moc vyhovuje.Opravdu doporučuji.

Neri
25.12.2014 5 z 5

Skvělá kniha, která mi připravila několik bezesných nocí. Kniha o tom, jak si lžeme do kapsy, jak všechny osobní lži a přetvářka ovlivňují životy nejen naše vlastní, ale často na sebe nabalují soukolí událostí, které už pak nejsme schopni zastavit. Kniha o vině, před kterou není úniku. Nebylo to veselé čtení, po celou dobu jsem měla silný pocit bezútěšnosti, ponurost prostředí na mě dýchala z každé stránky, bezvýchodná situace ze všech činů jednotlivých postav. Přesto nebo právě proto jsem si knihu beze zbytku užila, autorčin styl mi vyhovuje a věřím jí každé slovo.