V pasti lží

V pasti lží https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368180/bmid_v-pasti-lzi-5jt-368180.png 4 2507 759

Psychologický thriller autorky bestselleru Za zavřenými dveřmi! Cass si konečně dala svůj život do pořádku, je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci se ale na neosvětlené lesní cestě stane něco, co jí převrátí život naruby. Paralyzovaná výčitkami zapomíná, kde nechala zaparkované auto, jestli si vzala prášky nebo že si domluvila schůzku. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen? Nebo si s ní zahrává její mysl?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

The Breakdown , 2017

krevetka79
15.06.2022 5 z 5

Další parádní kniha od této autorky.
Děsivý začátek a příběh plný pochybností o sobě samé.
Skvěle čtivě napsané, stránky mizí jedna radost.

hanička82
05.06.2022 3 z 5

Příjemná oddechovka, naštěstí nepříliš dlouhá, takže stránky s lehkostí letí... Jen to bylo všechno tak nějak nereálné, uvažování a chování hlavních postav, celý ten uzel k rozmotání. Zřejmě kulturní rozdíly, myslím že středoevropanka by se takhle rozhodně nechovala, snad dvanáctileté děvče, ne schopná a emancipovaná učitelka. Trošku trubka, naivka, nepříliš chytrá a důvtipná, zápletka odhadnutelná opravdu od prvních stránek, kde základní indicie schválně naaranžované autorkou přímo bijí do očí.

Kateřina259
01.06.2022 5 z 5

Velmi rychle jsme měla přečteno. Příběh vás chytne a nepustí. Líbila se mi tajemná atmosféra i to, že občas nevíte, co je pravda a co ne. Musím ale uznat, že některé věci se daly snadno odhadnout. I tak stojí za přečtení.

juliesze
10.05.2022 2 z 5

Mně to celé přišlo strašně neuvěřitelné, a rozhodně mě nenadchnul a neobalamutil ani konec. Hvězdičky dávám alespoň za trochu kontruovaně zamotaný děj a některé náměty. Nicméně rozhodně se u mě nekonalo žádné "ty brďo, to jsem vůbec nečekala" a samotné vyústění děje a doznání vraha mi přišlo takové jak z Netflixové dílny.

mi-380
01.05.2022 3 z 5

Literatura světová. Pro ženy. Tak proto jsem skoro celou dobu nechápal jednání a myšlení hlavní „ich“ hrdinky? Ne, tím to nebude, stalo se mi to poprvé. Autorka mi ale už podruhé předvedla muže a ženy jako dva zcela rozdílné živočišné druhy. Vzájemným (ne)porozuměním daleko od sebe. Předtím jsem totiž přečetl její „Za zavřenými dveřmi“.
Dočteno jen díky audioknize. Evě Novotné se v ní alespoň občas dařilo překonávat zdánlivě nepřekonatelnou hranici mezi myšlením hlavní hrdinky a mou schopností porozumět jí a dostrkala mě až k závěrečným satisfakčním kapitolám, které už jsem dokázal akceptovat bez připomínek.
55 % (zatím 2123 hodnotících, průměr 85 %).

kap66
18.04.2022 2 z 5

Možná jsem se čtenářsky posunula výš, možná autorka padla spisovatelsky níž, ale tenhle thriller má v sobě stejný obsah života, jako je pravého masa v masu sojovém. U autorčiny první knížky jsem taky na hlavní hrdinku občas zahulákala, že je úplně pitomá, ale jejím domácím vězením jsem se nechala přece jen obloudit. Ale tady? Cass, považovaná za svědomitou a výbornou učitelku, působí velkou část knížky až tak prostoduše, že jsem nebyla ochotná na to přistoupit. Pravda, i dalším postavám jsem nevěřila ani zbla. Jednoduchý styl, jakým je román psaný, tomu nakonec ale dost odpovídá, to musím ocenit. Přítomný čas nemám nejradši, ale budiž. Jeho použití vypravěčkou i v období, kdy byla psychicky úplně mimo, zase ale odpovídá (ne)věrohodnosti celého děje. Takže: pokud máte rádi thrillery vyrobené ve zkumavce, protože vlastně netoužíte číst něco, co připomíná krutou realitu, je to knížka přesně pro vás.

Martina23
18.04.2022

Hezké čtení, i když se už od počátku dá odhadnout, jak to dopadne.

m_martina
17.04.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila a při čtení stránky jen letěly. Od paní spisovatelky mám už dvě přečtené a tahle byla trošku slabší, ale i tak jí dám pět hvězd.

Awča
14.04.2022 4 z 5

Oddechová a napínavá jednohubka, trochu méně uvěřitelná.
Přečteno rychle, byla jsem zvědavá na rozuzlení.
Ale výraznější stopu v mé paměti asi nezanechá.

klarat13
12.04.2022 5 z 5

Tato kniha se mi od autorky líbila asi nejvíc. Byla víc uvěřitelnější. Moc se mi líbilo psychologické propracování hlavní postavy a toho jak se potýká se strachem. I když ve vás hned o začátku zahlodá, že víte jak to vlastně je, tak vás autorka donutí pochybovat :)

Evaho73
12.04.2022 4 z 5

Strach, paranoja, či (ne)dôvera sú ústredné prvky tohto thrilleru. Bolo zaujímavé sledovať psycho vývoj hlavnej postavy aj napriek tomu, že čitateľ si hneď na začiatku domyslí kto a asi prečo. Opäť musím vyzdvíhnuť jednoduchý a pútavý štýl akým je kniha napísaná.
Moja tretia kniha od tejto autorky, na ktorej som si však všimla jej slabú stránku, až príliš dlho dokáže obiehať okolo zápletky, bez nejakého výraznejšieho posunu alebo vystupňovania deja, a to ma tendenciu čitateľa pri čítaní trochu otráviť, či dokonca unudiť. Možno menej stránok, viac akcie a za mňa by to bolo dokonalé.

LenkaMacak
30.03.2022 4 z 5

Super kniha, trošku slabší oproti těm, co sem od autorky četla, ale líbilo se mi to. I když jsem na pachatele do posledních stran neodhadla, to co vězí za tzv. demencí jsem docela čekala.

sona9984
30.03.2022 5 z 5

Je to fakt dobry! Libilo se mi to od zacatku do konce a nevadila mi ani stredni cast ve ktere hlavni hrdinka trpi podivnou ztratou pameti. Komu z nas se to nestalo. Ale tolikrat? Opravdu trpi demenci po matce? To zjistěte sami! Doporučuju přečíst!

MedvidekS
26.03.2022 5 z 5

Velice čtivá kniha, a to grande finále? Wow.

ZuzanaZ83
23.03.2022 5 z 5

Cassandra zjistí, že v autě, které v noci míjela cestou domů, byla nalezena mrtvá Jane, žena, kterou chvíli znala. Pak jí začne někdo volat, ale nikdo se neozývá. Co když jí vrah u vozidla viděl? Zároveň má Cass strach, že se u ní začíná projevovat předčasná demence, kterou trpěla její matka. Její manžel Matthew pomalu ztrácí trpělivost, Cass se tak svěřuje dlouholeté kamarádce Rachel.

Střední pasáž se strašně táhla. Z Cass se pomalu stávala troska. Ale autorka moc dobře ví, kdy utahanost stačí. A pak to byla jízda.

Skvěle vystavěný psychothriller, který vás v první třetině vtáhne, ve druhé třetině trochu uspí a ve třetí se rozjede tak neuvěřitelně, že to prostě musíte dočíst a nestíháte chápat. Parádní čtení.

Misanhanelojc
20.03.2022 5 z 5

Tato knížka mě maximálně nadchla a vlastně jsme pachatele neodhalili až do samotného závěru Což se mi líbilo protože závěr Jaký této knize je jsem opravdu tedy nečekala

KnihoSny
18.03.2022 5 z 5

Tak ted docela lituji že jsem si nepřečetla dřív a čekala 2 roky:( kniha je super je napínavá čtivá trošku motanice sem si občas myslela že trpím tím co Cass:) knihu doporučuji :)

Evišťátko
16.03.2022 4 z 5

Musím říct, že Paris umí!! Tenhle žánr v jejím podání můžu.I když se musím přiznat,že jsem v jednu chvíli už byla doslova utahaná z toho ,jak hlavní hrdinka neustále bojovala se svou chatrnou pamětí,ale výsledek stál za to!

Siwan
03.03.2022 4 z 5

Opět velmi čtivé, přečteno za pár hodin. První jsem četla Za zavřenými dveřmi, která mi přijde o kousek lepší, ale spíš jen kvůli tomu, že už jsem ke konci byla utahaná tím, jak se v tom Cass pořád plácá. Konec docela rychlý, ale za mě super počtení. Moc na příběhy s takovými zápletkami nejsem, ale tady se jedná opět spíš o psychologický příběh. Zjevně typický autorčin styl, takže za mě velmi čtivé. Opět musím pochválit schopnost popsat duševní stavy a pocity postavy.

Twinny
02.03.2022 4 z 5

V pasti lží je opět skvělý příběh. Ze začátku mě to moc nebavilo, ale nakonec se to dobře rozjelo. Co se děje s Cass mě napadlo hned, protože to bylo celé divné. I kdo za to může jsem si tipla, ale nakonec jsem se držela trochu jiné verze. No, měla jsem zůstat u té první.
Co se týče té druhé záležitosti, tak to mě vůbec nenapadlo a říkala jsem si, že to asi zůstane nevyřešené, když už je skoro konec. Rozuzlení bylo vážně překvapení.