V pasti lží

V pasti lží https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368180/bmid_v-pasti-lzi-5jt-368180.png 4 2512 759

Psychologický thriller autorky bestselleru Za zavřenými dveřmi! Cass si konečně dala svůj život do pořádku, je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci se ale na neosvětlené lesní cestě stane něco, co jí převrátí život naruby. Paralyzovaná výčitkami zapomíná, kde nechala zaparkované auto, jestli si vzala prášky nebo že si domluvila schůzku. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen? Nebo si s ní zahrává její mysl?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

The Breakdown , 2017

odel
18.09.2021 4 z 5

Překvapivý konec. :D Doporučuju.

veromat
11.09.2021 5 z 5

Napínavá knížka od samého začátku s překvapivým koncem.

natii-vanilkova
30.08.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla za 2 dny. Já tuhle spisovatelku prostě miluju. Každá její kniha je skvělá. Zajímalo mě, jestli hlavní hrdinka opravdu začíná trpět nemocí, nebo jestli to vše není jen v její hlavě.

WaspSalander
27.08.2021 4 z 5

Za mě skvělá čtivá jízda od začátku do konce.
V pasti lží byla stejně jako Za zavřenými dveřmi trochu "přitažená za vlasy" a dost předvídatelná, ale B. A. Paris to stejně napíše tak, že knihu nemůžete odložit.

VeFab
22.08.2021 4 z 5

Trochu předvídatelné, ale čtivé.

snimcibdim
21.08.2021

Další audiokniha ze složky, které díky filmu Vratné lahve přezdívám: "Žehlils někdy?"
Takže tentokrát nebudu hvězdičkovat, nebylo by to fér - věděla jsem do čeho jdu.
Příběh je o kousíček méně pitomý než ten ze "zavřených dveří", i zde je ovšem hrdinka trochu na hlavu padlá a závěr předvídatelný.
Audiokniha je výýýrazně kvalitněji načtená než zmiňované "dveře", ale i tak myslím se i v tomto typu "literatury" dá najít něco rozumnějšího i k tomu žehlení.

Haduwig
12.08.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem za dva dny a velká spokojenost. Sice jsem od prvních kapitol tušila, jak to celé je, ale o to uspokojivější bylo zakončení.

A ještě bych chtěla vyzdvihnout, jak tísnivý a klaustrofobní pocit dokáže autorka předestřít pomocí viny, strachu a pochybností.

tess.de.veles
26.07.2021 5 z 5

Já musím dát plný počet hvězdiček....tak dobrou knihu jsem už dlouho nečetla...doslova mě pohltila...dokud jsem nedočetla, neměla jsem klid...Takže za mě SUPER !!! Četla jsem od autorky i knihu Za zavřenými dveřmi, ale ta mi přišla taková průměrná....nic moc...

Pavčule
21.07.2021 5 z 5

Tohle se mi líbilo a víc než Za zavřenými dveřmi . Bála jsem se,že to dopadne , jak jsem čekala , ale přece jen tam překvapení bylo.

Terka_v25
05.07.2021 4 z 5

Zajímavý příběh, hezky se to četlo. Hlavní hrdinka Cass toho měla naloženo hodně, měla to těžké - kdo ví, jestli je blázen, trpí nemocí nebo je to všechno jinak. Jako bavilo mě to, docela dost, ale některé situace byly přitažené za vlasy.

Ivka14
01.07.2021 4 z 5

Cass je svědkem něčeho, co ji začne pronásledovat. Po té události začne zapomínat věci a myslí si, že začíná mít demenci, ale konec byl pro mě překvapivý... Trochu jsem to odhadovala, ale i tak to bylo překvapivé.
Opravdu skvělá kniha a četla se sama. Děj rychle plynul a eskaloval. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Fakt bomba!

emilieselden
24.06.2021 4 z 5

Četla jsem i Za zavřenými dveřmi a podle mě byla lepší. Ale ani V pasti lží nebyla špatná. Začátek byl velmi slibný, prostředek se trochu táhl, tam mohla být klidně o pár stránek kratší, ale konec byl super. Dokonce vyšel i můj typ. Ne na vraha ale na toho ''druhého''.

terryaknihy
22.06.2021 4 z 5

Paris dokáže velmi dobře pracovat s tématem mezilidských vztahů. Příběhy tak překombinuje a alespoň já do cca 3/4 si nebyla jistá, kdo tu byl vrah. Za mě Za zavřenými dveřmi o kousek lepší, ale pokud vás baví napínavý příběh, kdy si celou dobu klepete na čelo, tak tahle autorka je skvělá volba! :)

Pajina68
17.06.2021 5 z 5

Knížka mne moc bavila a konec fakt měl spád. Těším se na další příběhy.

Mabie
16.06.2021 3 z 5

Po pár stránkách je jasné “jak a kdo”, nicméně přes trochu rozvláčný začátek je to čtivá oddechovka. Kniha Za zavřenými dveřmi se mi líbila podstatně více, ale tady je velice pěkně popsané, jak zmanipulovat druhého člověka a že i inteligentní jedinec musí začít pochybovat o svém zdravém rozumu, když se proti němu jeho nejbližší spiknou, takže hlavní hrdince jsem moc fandila, aby se jí rozsvítilo.
Protože nejen v knihách mám ráda časový rámec, ocenila jsem datované kapitoly a stejně tak závěr - synchronizaci SMS konverzace se vzpomínkami Cass. Zřejmě jsem mstivý člověk, protože jsem si užívala, jak oba padouši dostávají co proto. ;-)
Vyvrcholení příběhu považuji za velice povedené, třebaže příběh samotný je naivní a předvídatelný.

maryska09
16.06.2021 5 z 5

Opět moc dobrá kniha, která čtenáře chytne a nepustí. I když se dá při čtení tušit, že nic nebude tak, jak to vypadá, tak závěr nezklame. Doporučuji

Comelye
31.05.2021 4 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout, čte se jedním dechem, vlastně všechny knihy od této spisovatelky : )

Arlienen
25.05.2021 3 z 5

Od autorky se mi více líbila kniha Za zavřenými dveřmi. Autorka píše čtivě a líbí se mi její styl psaní. Nicméně knihu hodnotím 3,5*.

LisaBella
22.05.2021 2 z 5

Stejně jako Za zavřenými dveřmi, je kniha téměř od úplného začátku předvídatelná, děj se rozvlekle táhne, jako by tu byla veliká snaha o mnoho stránek, ale obsah by se dal shrnout do jedné kapitoly. Stejně jako předchozí (z mého pohledu prvně čtený) titul ničím nepřekvapí. Mám ráda velké bůmy na konci - extatické rozuzlení a obrovská pointa praskne jako mýdlová bublina. B. A. Paris tohle moc neumí. Závěry jsou očekávatelné, dost zdlouhavé, nepřekvapivé, rozvláčné.. A jak jsem psala - celou knihu tak nějak tušíte, že to tak bude. A ono to tak (bohužel) bude.

vladka1695
18.05.2021 2 z 5

Nuda, předvídatelné, nic nového pod sluncem, tohle bylo jedno velké klišé. Navíc pořád to samé dokola! A hlavní hrdinka se chovala jako totálně nesvéprávná...