V pasti lží

V pasti lží https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368180/bmid_v-pasti-lzi-5jt-368180.png 4 2522 2522

Psychologický thriller autorky bestselleru Za zavřenými dveřmi! Cass si konečně dala svůj život do pořádku, je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci se ale na neosvětlené lesní cestě stane něco, co jí převrátí život naruby. Paralyzovaná výčitkami zapomíná, kde nechala zaparkované auto, jestli si vzala prášky nebo že si domluvila schůzku. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen? Nebo si s ní zahrává její mysl?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

The Breakdown , 2017

verushka19
13.12.2018 3 z 5

Že začátku trochu nuda, ale potom se to rozjelo a bylo to fajn. Napínavé, konec mě překvapil. ????

TheSarcasm
11.12.2018 4 z 5

No, na začátku se něco stane, pak se asi tři čtvrtě knihy vlastně nic neděje a nakonec se to vyřeší. Upřímně, celá ta ďábelská konspirace byla dost na hlavu postavená a hodně nerealistická. Kniha se ale četla dobře a, přestože bylo dost jasné o co jde, udržela si spád i napětí až do konce. Námět není úplně originální, něco podobného se objevuje např. v knihách "Dřív než půjdu spát" nebo "Mazací tramvaj", ty se mi asi líbily trochu víc. Možná bych doporučil autorce aby více zapracovala na závěrečných pasážích. Už u její předchozí knihy jsem si říkal, že by ta pomsta mohla být trochu trochu větší nářez, abychom si jí více vychutnali.

jasmína
10.12.2018 5 z 5

Troška zklamání, že jdem hodně brzy vytušila, kdo co dělá, ale rozhodně tak dobře psané, že během nedělního odpoledne přečteno.

A doufám, že napíše další knihy. Autorčin styl psaní mi sedí.

bara1447
07.12.2018 4 z 5

Asi od dvacáté strany bylo jasné jak facka, jak to celé bude, ale každopádně se to četlo moc dobře, nenudila jsem se u toho.

Peetullka
03.12.2018 5 z 5

Knihu jsem opravdu “hltala” a byla jsem napnutá jak kšandy.
Říkala jsem si, že přece nemůže být tak blbá a že někdo zatím stojí i když v polovině knihy jsem začala tušit. Ale kdo byl vrah to byla opravdová třešnička na dortu.

Karimah
02.12.2018 4 z 5

Fajn oddechové čtení, ale na konci mi to přišlo až příliš moc náhod (francouzští studenti).

Reona
02.12.2018 4 z 5

Dobře se to četlo

esterkucerova
01.12.2018 4 z 5

. Může obsahovat náznaky spoileru.
Vzhledem k tomu, že "za zavřenými dveřmi" se mi vážně líbilo, další kniha této autorky pro mě byla samozřejmostí.
Příběh mi připomínal "ženu v okně".
Musím však říci, že mě tato kniha až tak moc nenadchla. Čte se sice dobře a třeba za rok se k ní ráda vrátím znovu, ALE.. Hlavní hrdinka je od začátku do zhruba posledních dvaceti stránek vysloveně na ránu. Každých deset vteřin jí buší srdce tak, že nemůže dýchat a hlava se jí motá tak, že snad omdlí a takhle pořád dokola... Vadilo mi to a to jsem jinak vážně fanda tohoto žánru. Dále zde bylo několik těžkých WTF momentů, kdy jsem se musela pousmát. (tak rychlý průběh nemoci, úklid???)
Kdo je padouch mi bohužel bylo jasné prakticky okamžitě, náznaky jsou dost zřejmé, takže konec mě nijak nepřekvapil.
3.5/5*

lusidka7636
01.12.2018 5 z 5

Do rukou se mi dostala kniha,která mě držela v mírném napětí již od začátku.V jednu chvíli jsem nabyla i dojmu,že Cass je ta ,,zlá".Ale chyběl mi motiv.Nakonec to dopadlo tak,jak by mě ani ve snu nenapadlo a podkreslené takovými skutečnostmi,že za celou dobu četby bych na něco takového nepřišla.Velmi zdařilý kousek a rozhodně si zaslouží pět hvězd.

Toňula
29.11.2018 4 z 5

Čtivý, napínavý příběh, ačkoliv rozuzlení nebylo příliš originální, přesto spokojenost.

kaculliv
27.11.2018 4 z 5

Takový průměr. Začátek super, konec super, ale několik desítek prostředních stránek byly nudné a opakující se. Neuhodla jsem, kdo je vrah a tak proto 4*

kytikyti
25.11.2018 5 z 5

Uzasna knizka, ktera patri mezi jednim dechem knizky. Kdyz uz jsem si myslela, ze vsechno vim, kniha me prekvapila. Super!

Mandlevest
25.11.2018 4 z 5

Kniha mi silně připomínala jinou knihu, kterou jsem nedávno četla, s tímto tématem se v poslední době, zdá se mi, roztrhl pytel. Souhlasím s názorem, že šokující konec se nekonal, tak nějak mě napadlo, že to tak bude asi po padesáti stránkách a docela jsem sváděla boj s tím, abych si to neověřila. Ale čtivé to bylo i když nedalo se to všechno nějak zjistit jinak? Chování hrdinky mi často přišlo úplně nelogické a korunovala to situace kolem předání corpus delicti. Ale v podstatě příjemně strávené nedělní mlhavé odpoledne, takže hodnotím jako lepší průměr.

Hvězdinka
23.11.2018 4 z 5

Ctive a zajimave.

MíšaS.
17.11.2018 1 z 5

Osobně si myslím, že na této knize není nic zajímavého. Od začátku jsem věděla, kdo za tím je a bylo mi jasné i proč. Ano, vrah Jane mě trochu překvapil, asi zato ta jedna hvězda.
Četlo se to lépe než Za zavřenými dveřmi, ale ani toto nebyl žádný extra zážitek.

bara9550
13.11.2018 4 z 5

Suprová "oddechová" kniha, pokud jako oddech berete to, že se u čtení trošičku zapotíte.

Podezřívala jsem kde koho, nakonec jsem si tipovala správně, nicméně i když jsem měla lehké tušení, překvapilo mě, jak se nakonec děj vyostřil.

V polovině knihy jsem se chviličku nudila, když se opakovaly stále stejné vzorce - stále zapomínáme - zapomínáme a ano, zase zapomínáme, další a další věci, které byly trošku přes čáru, nicméně asi většina lidí věděla, nebo alespoň tušila, že hlavní hrdinka bláznem opravdu není.
Nebo je?

Na to, že jsem se opravdu místy nudila jsem ale knihu rychle "zhltla" a nemohla přestat číst, proto ji hodnotím 4 hvězdami.

ovšem předchozí kniha - za zavřenýmim dveřmi - pro mě absolutní špica ( troufám si tvrdit, že jedna z nejlepších knih, kterou jsem v roce 2018 přečetla. )

monika0356
12.11.2018 5 z 5

No ty kráso :) tahle knížka mě vážně dostala, četla jsem i Za zavřenými dveřmi a ta se mi moc líbila, tak jsem si říkala, zda druhá kniha bude taky alespoň stejně dobrá a myslím, že byla možná o trošičku lepší :) měla jsem podezření jak to dopadne, ale až tak jsem to nečekala. Doporučuji všemi deseti.

Monhou
11.11.2018 5 z 5

Skvělá, přečteno za dva dny. Začátek se sice trochu táhne, ale cca v půlce se to pořádně rozjede a nejde se od ní odtrhnout. Za mě lepší jak Za zavřenými dveřmi, ale i ta mě moc bavila.

Pavlina8716
11.11.2018

Super knížka! Krásně se četla a konec jsem tedy opravdu nečekala !

Lady Jane
09.11.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem, skvěle napsaný příběh o podlé, psychologické šikaně s tím nejnižším zištným záměrem od těch, od kterých bychom to ani v nejhorším snu nečekali. Po prozření se člověk může buď totálně sesypat, nebo lépe příšerně nas... a zchladit si zcela oprávněně žáhu,v tomto případě s použitím zbraní těžkého kalibru, neboť po takovém odhalení se žádné meze nekladou. Cass jsem držela palce a ve finále jsem jí musela v duchu zatleskat. Svého žánru, myslím, velmi povedená kniha. Děj příběhu mi připomněl Tmu od Bernarda Miniera, neméně povedenou. Vřele doporučuji obě, pokud je téma váš "šálek čaje".