V náruči kanibala

V náruči kanibala https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421629/bmid_v-naruci-kanibala-try-421629.jpg 4 56 27

Adriana si svůj život pamatuje až od chvíle, kdy ji našli zuboženou ležet na ulici před britskou ambasádou v Sierra Leone. Co bylo předtím, netuší. Naprosto ji šokuje, když se dozví, že kdysi porodila dítě. Zoufale začne pátrat po své minulosti, ovšem vzpomínky odsunuté do nevědomí mohou být až příliš děsivé a kruté.

PetraCy
21.01.2020 5 z 5

Napínavý a dobře se čte až do konce...

13werka
05.01.2020 2 z 5

Knížka je docela čtivá a napínavá, ale čtenář nesmí příliš nepřemýšlet o detailech a reálnosti některých situací (parta studentů, která si vyjede "jen tak" do země, která patří v Africe k nejnebezpečnějším, kmen kanibalů žíjící a provozující své rituály, včetně "lovu" obětí v pralese nedaleko civizilace a nakonec i hrdinčino prožívání některých situací ...). Tam má kniha své slabiny.

veronika0382
20.11.2019 5 z 5

Když jsem začala knihu číst, tak mě tolik vtáhla dějem, že jsem ji měla za dva dny přečtenou. Autorka dokonale vykreslila tu atmosféru místní džungle, divokého kmene kanibalů, jejich rituály a ty drsné zážitky, které tamní lidé prožívali dennodenně, a byly pro domorodce naprosto běžné. Román obsahuje také pár docela dost drastických scén, které příběh dělají opravdu krutým. Moc se mi kniha líbila, více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Beky
18.11.2019 4 z 5

* děj odsejpá a je zajímavý od samotného začátku až do konce :)
* pro čtenáře, kteří se nenimrají v pravdivosti údajů ohledně kanibalismu je to svižný příběh s nádechem tajemna, neznáma a pochopitelně s pasážemi, které vykreslují rituály a "život" kanibalů v plném rozsahu
(* osobně nechápu rozdíl Aneta/Atena - jakto, že mají problém vyslovit jedno, když s druhým problém nemají, ačkoli je to v podstatě totéž ... ? - na můj vkus poněkud nedomyšlené a proto mínus 1* )

Habana
15.10.2019 2 z 5

Celý svět může jen prasknout knižními thrillery. Ve většině případů je píšou ženy a předhánějí se v tom která bude lepší a bude mít více munice na šokování. Jen si vezměte všechny ty tituly nesoucí název "Dívka".
Ale k věci. Kniha v Náručí kanibala, byť se jedná o autorku z Čech, má velice dobře nakročeno k tomu, aby se stala tím thrillerem, který osloví velkou skupinu čtenářek. Obálka je skvělá, jméno zavání cizokrajně a tedy už je to jen na příběhu.
Příběh je vedený v ich osobě a je celkem čtivý. Sloh je jednoduchý, autorka úplně neoplývá velkou slovní zásobou, ale hlavně je její styl psaní takový moc vysvětlující. Takové blbinky o tom, jak moc emancipovaná nebo nekanibalská je její hlavní hrdinka je omílané pořád dokola, ale důležité věci stěžejní pro příběh, ty už tam vysvětlované nejsou i když je to dost nutné.
NYNÍ SE OBJEVUJÍ SPOILERY!
Já nevím zda autorka někdy navštívila popisovanou destinaci a zajímala se o přítomné kmeny a jejich život nebo si jen něco načetla - tvrdím spíše to druhé. V příběhu o kanibalském kmeni, který je cca 15 km od civilizované vesnice, je děr jako v ementálu. Jedinej fakt o tom, že to jsou kanibalové, je to, že sežerou každého na koho přijdou. Způsoby chování a řešení jednotlivých situací tito domorodci řeší podivně. Dokonce i vztahy tam jsou namontované hodně špatně. Díky trhlinám o způsobu života a jejich pravidel je to tak umělý, že silikony jsou proti tomu vážně pravé. Kdyby si autorka vybrala sektu odříznutou od světa, udělala by lépe. Pak by se nemusela lopotit ohledně charakteru náčelníka kmene kanibalů, který se brání před svou bílou manželkou jako malá holka a zase o moment dále je z něj tyran, který si fackami vynucuje respekt.
Hlavní hrdinka je hodně nesympatická fúrie. To se jí stane jakmile se začne vzpamatovávat ze své amnézie. Dokonce je maniodepresivní a ke všemu její empatie je na bodě mrazu. Anetu, po kanibalsku Atenu (přejmenování vzniklo jen kvůli tomu,že to neuměli vyslovit... a to se náčelníkův syn jmenuje Ahmed) netankuje ani to, že jejích dalších pět kámošů sežrali nebo umučili. Prostě je to na pohodku a je třeba se více zabývat myšlenkami o tom, že se nudí, její domorodý manžel jí nerespektuje nebo že je také kanibalka, přestože lidské maso jí jen tehdy kdy jí k tomu donutí.

Asi takhle. Šmrnc světového thrilleru to ztratilo ve chvíli, kdy se Atena opět ocitla ve stopách své minulosti. Tam začala autorka lepit svůj zbrusu nový kanibalský kmen na úrovni doby kamenné, bez vysvětlení a s věcmi, které se prostě přidaly aby do příběhu seděly.

Rozhodně knihu nevnímejte jako dobrodružství do pralesa, je to spíše na informace nedotažený román. Rozhodně to své čtenářky najde, bohužel ne takové, které potřebují uvěřitelné základy, aby mohly číst naplno.

Habana

Danago
11.10.2019 3 z 5

Velice dobře vymyšlený příběh, zápletka byla napínavá a celá knížka velice čtivá. Autorka trochu překvapí asi až příliš jednoduchou češtinou. Což mně osobně trochu vadilo, ale zvykla jsem si na to. Kniha je opravdu místy pro silné žaludky, nebo pro lidi, kteří dokáží omezit svoji představivost. Co se týká věrohodnosti nejsem si jistá, ale pro mě to byla taková pohádka pro dospělé.

Aemilia
24.09.2019 5 z 5

Aneta-česká vysokoškolačka, toužící po dobrodružství a Aténa - manželka kanibalského náčelníka Danukeho. Co mají tyto dvě ženy společného?
Nový mistrně napsaný román B.W. čtenáře zavede hluboko do africké džungle přímo mezi kanibaly. Pozná jejich zvyky, rituály....Kniha je velice čtivá a měla jsem problém se od ní odtrhnout. Ale musím varovat: některé scény jsou opravdu jen pro silné žaludky ????

napětí vzpomínky

2018  67%Došel nám čas
2015  74%Dívka, která nesměla mít sny
2020  85%Síla naděje
2019  74%V náruči kanibala
2016  85%Dívka, která ztratila budoucnost

Kniha V náruči kanibala je v