Barva kouzel

Barva kouzel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452/bmid_uzasna-zemeplocha-barva-kouzel-JvN-452.jpg 4 3506 3506

Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují, pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj.......... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Colour of Magic , 1983

magnolia
10.08.2015 5 z 5

Tak další Pratchett, další smršť fantazie a dobrodružství. Přišla mi vhod mezi ostatní dovolenkovou četbou. Některé věty jsem si četla několikrát, fantazie běžela na plné obrátky a opět jsem užasla nad tolika nápady, přesně dávkovaným humorem i krásnými dobrodružnými situacemi. Mrakoplaš je jednou z nejoblíbenějších literárních postav, to je jisté. (A Zavazadlo miluji pro jeho věrnost:)

Lenny33
10.08.2015 4 z 5

Zvláštní kniha plná neuvěřitelné fantazie. Občas až moc nevěřícné - pasáž "v letadle" jsem jaksi nepochopila. :D Ale velmi krásně napsáno a úžasně vymyšleno.
Rozhodně si přečtu další knihy od Pratchetta. Hodnotím 4,5*.

lucie0951
03.08.2015 3 z 5

Svěží jako prvojarní tráva na pláních Zeměplochy.Velmi slibný začátek. Přesto se mi více líbí Pratchettova pozdější tvorba. Ale co, každý byl někdy mladý, tedy až na Smrtě.

kamibe
18.07.2015 3 z 5

Četla jsem na doporučení. Po mnoho let jsem slyšela, jaká že je to je bezva četba, tahle Zeměplocha. No, možná už mám svůj "scifi rybník už vypit", anebo snad jiná z této série bude pro mne vhodnější? Přes tohle všechno jsem však ráda, že jsem knížku přečetla. Našla jsem si v ní také ledacos příjemného přímo pro sebe.
* Například jsem zjistila, že je to první kniha, při jejímž čtení mi nevadilo, že nerozumím spoustě pro mne neznámých slov, dokonce ani těch, o kterých jsem tušila, že si je autor možná jen vymyslel.
* Dále jsem si během čtení uvědomovala, že zde nacházím jen velmi málo překlepů a všimla jsem si jen jedné pravopisné chyby. To považuji v dnešní době za úctyhodný výkon.
* Líbilo se mi setkání dvou kultur. Jaká paralela platná téměř pro každou dobu! Natěšenou naivitu turisty a jeho pozitivismus nezlomí žádné, dokonce ani pro domácí evidentně životně nebezpečné zážitky.
* Nejkrásnější magie je pro mne ta s drakem, který se zhmotnil z Dvoukvítkovy představy. To je totiž magie všech našich životů - máme to, na co myslíme nejen hlavou, ale i celým srdcem.
* Při čtení o rozpadlém goblénu mě napadalo, že některé krásy tu jsou opravdu jen proto, abychom se na ně dívali. Když je však chceme uchopit (jakkoli pojmout, v podstatě vlastně pochopit rozumem), zmizí.
* Oceňuji také lehký, osvěživý styl, vtipná pojmenování, zajímavě poskládané věty a také autorova trefná, skoro veselá přirovnání, jako např. na s. 135: Poškrabal se na bradě se zvukem, který připomínal pohyb dikobraza v suchém rákosí.
Takže nakonec jsem si četbu přeci jen velmi užila. Děkuji.
Nakonec mne napadá otázka: Jsme ve svých životech svými vlastními nedobrovolnými hrdiny?

Taji
12.07.2015 5 z 5

Zajímavý svět, inteligentně a vtipně napsáno, prostě bomba , první díl určitě nezklamal.

Jasmina@
23.06.2015 5 z 5

Vracím se k ní i přesto, že už jsem ji četla několikrát :-) opravdu skvělá knížka, která pobaví ;-) palec nahoru!

Terkule
14.06.2015 5 z 5

Barvitá kniha plná skvělého humoru, vrátila jsem se k ní po dlouhé době a přečetla ji jedním dechem. Takové postavy a příběhy jako na Zeměploše zkrátka nikde jinde nenajdete.

LuciusWlk
30.05.2015 4 z 5

Po dlouhých odkladech a tak trochu strachu z rozsáhlosti Pratchettovského díla, vše nakonec dospělo do bodu rozhodnutí, a tak jsem začal. Nemůžu říci, že bych tak úplně skočil do vody neprobádané. Ono to asi ani není možné. Nicméně, začínám pěkně popořadě, první knihou.
S Pratchettovským humorem jsem se již několikrát setkal, přesto mě jeho humor nepřestává udivovat a bavit. Příjemné vtažení do Zeměplošského světa, zábavně vystavený příběh, postavy geniální. A to mě prý to pravé Pratchettovské teprve čeká. Nuže, uvidíme.

Doli
26.05.2015 5 z 5

Po hodně dlouhé době moje první Zeměplocha. A nejsem vůbec zklamaný, ba naopak jsem tak šťasten, že pokračuji číst dál. Chci se o Zeměploše dozvědět víc. Potřebuji další střeštěné postavy a jejich příběhy. Objevil jsem úplně novou drogu. Samozřejmě si někteří můžete myslet, že jsem blázen, protože tak skvělý to zase není, obzvlášť třeba tento díl, ale upřímně potkat Dvoukvítka tak utíkám, co mi nohy stačí.

Widow Embalmer
21.05.2015 4 z 5

Barva kouzel je kouzelně vybarvený svět plný neuvěřitelně košaté fantazie. Je to úžasný rozjezd na horské dráze, kde autor každým dalším dílem překonává sám sebe.

Hanz97
17.05.2015 3 z 5

Kniha rozhodně není špatná, nicméně se jedná pouze o slabý odvar toho, co série Zeměplocha přinese v dalších dílech. Jako rozjezd legendární série kniha rozhodně nezklame, ale čtenáře, který má pár "novějších" dílů za sebou do vesmíru neodpálí. Je trochu jiná, je prostě TA první.

Mako123123
23.04.2015 4 z 5

ten kto dal 50 odtienom šedej plné hodnotenie dá tomuto odpad? heh, aspoň že tak, na toto totiž v tom prípade existuje jednoduché vysvetlenie a nemusíme sa dalej čudovať že prečo, odpoved je jednoznačná... :D

xeroxino
23.04.2015 odpad!

Pratchettovi som zial na chut neprisiel... zaciatok zemeplochy ma fascinoval, ale nasledne prislo sklamanie.. mal som pocit ako by som cital Scary movie v pisanej podobe..

a zial toto nieje moj styl ... tato humoristicko-satirická fantasy paroduje prvky diel velikánov literatúry, ako aj rôzne motívy z mytológie, folklóru, rozprávok, alebo berie námety priamo zo života.

Chapem, ze niekomu sa to moze pacit ..

MAKO123123 - Tie tvoje komenty ku kniham tipu - cital som uryvok, ukazku a hned hodnotim, svedci o vsetkom :)

Dixinka
17.04.2015 4 z 5

Mrakoplaš je úžasný arcikouzelník. Nejvíc mě pobavila truhla s nožičkami. Pěkné odpočinkové čtení.

Murysek
08.04.2015 5 z 5

Tohle je opravdu fantasy, to je takové fantasy, je to neskutečné, je to fakt promyšlené a přitom tak přiblblé, je to Tolkien a Sapkowski po drogovém večírku. :D Nedá se nic dělat, budu pokračovat v sérii, protože věci jako čtyřstranný trojúhelník, kruh se dvěma konci, dřevo Myslícího hruškovníku a nebo rovnou samotná Zeměplocha, tak ty mě opravdu zajímají.

geimz
23.03.2015 4 z 5

Pratchett si ma svojou Zemeplochou získal hneď pri prvých stránkach Barvy kouzel (škoda, že celkom neskoro). Je to krátka jednohubka, pri ktorej si človek príjemne oddýchne od všetkých tých k smrti vážnych fantasy a len sa baví absurditou sveta a postáv v ňom. Popravde skutočného vtipu som tu až tak veľa nenašiel, no príliš na tom nezáleží, keď sa človek baví príbehom od začiatku do konca. A dalo by sa aj polemizovať o tom, že celý príbeh je stavaný na schéme zajatie-útek, no nech sa cez okraj sveta prepadnem, ak to nie je zábavné. Uff, a teraz si musím nejak nájsť čas na zostávajúcich 39 dielov.

„Zabloudili jsme do místa s vysokým magickým nábojem,“ odpověděl. „Neptej se mě jak vysokým. Kdysi dávno tady muselo být uměle stvořeno neobyčejně mocné magické pole a to, co cítíme, jsou následné jevy.“
„Přesně,“ pochválil ho kolemjdoucí keř.

Jan_Moravec
08.03.2015 5 z 5

Fantasy sice není můj nejoblíbenější žánr, ale tuhle knihu fakt zbožňuji a všem doporučuji. Kam se u mě hrabe Tolkien a Rowlingová. Pratchett má originální humor, který z fantasy dělá něco úplně jiného. Mnohem všeobecně přístupného. Zanechal nám po sobě geniální dílo.

Greene
07.03.2015 5 z 5

Úžasný příběh! Barva kouzel je právě typ knihy, kterou nedáte z ruky. Příběh doplňují neschopný čaroděj, první turista nebo trollové. Pan Pratchett má neskutečnou fantazii. Svět ležící na čtyřech slonech, kteří stojí na krunýři obrovské želvy, je naprosto senzační a každému ho doporučuji!

Muhibbis
06.03.2015 5 z 5

A týmto menujem teba, Terryho Pratchetta, kráľom humoristickej fantasy, pretože cisárom ríše fantastiky je už Tolkien, a na jeho trón by som nerada siahala, zvlášť keď som od neho nečítala absolútne nič. Pravda, táto kniha je v mojom bodovacom systéme tak za štyri, a navyše to nie je ani najlepšia Plochozem, ale kašľať na to, celú sériu úplne žeriem už celé roky, a tak mám právo byť trochu neobjektívna. Päť hviezdičiek za celú sériu aj autorovi za celoživotné dielo.

Alix
24.02.2015 5 z 5

A já bych zase Pratchetta do sebe lila plnými doušky. Žádný šálek kávy, ale plný gejzír nápadů, upoutávek, upozornění a vychytávek, to je Pratchett! Neuvěřitelná fantazie, která dokáže postavit na hlavu všechno, co známe, a to, co neznáme, postaví na krunýř vesmírné želvy. A pokud chcete cestovat do jiných světů, vezměte si Zavazadlo.....