Barva kouzel

Barva kouzel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452/bmid_uzasna-zemeplocha-barva-kouzel-JvN-452.jpg 4 3509 3509

Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují, pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj.......... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Colour of Magic , 1983

Vladislav
10.05.2016 4 z 5

Tak jsem začal prvním dílem a zatím se seznamuji.

kubabuba2004
06.05.2016 5 z 5

úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasnáááááááááá kniha

Kopta
12.04.2016 3 z 5

Barva kouzel jakožto Pratchettův "debut" působí lehce zmateně. Příběh je prostě zmatený, nedokončený a pro mne jednoduše ne tolik příjemné na čtení. Tím nemyslím, že autor mluví z cesty. Spíše se snažím říct, že kniha je v mnoha věcech nudná a nezáživná. Krásně a plynule se čte, ale k čemu to člověku je, když si z dvě stě stránkové knížky vůbec nic záživného nepamatujete?

Hakem
05.04.2016 5 z 5

Padala jsem smichy ze zidle. Kdybych vedela, ze je Zemeplocha opravdu tak uzasna, jak ma v nazvu, tak uz mam celou serii prectenou xkrat. Zatim jsem u 4. dilu a Zemeplochu a jeji obyvatele jsem si absolutne zamilovala

sarka54
16.03.2016 5 z 5

Skvělý začátek série Zeměplochy! Zde začala láska mezi mnou a Zeměplochou! Moc dobře napsané! Minihistorky v knížce jsou úžasné! Přečteno jedním dechem!

Sorrow
05.03.2016 4 z 5

Má první od Terryho Pratchetta. Mnoho lidí mě nabádalo, abych nezačínala číst Zeměplochu od začátku (:D), že ty první díly za moc nestojí...No, podle mě byla tahle kniha naprosto perfektní. Autorův humor mi hrozně sednul, navíc vůbec celé prostředí Zeměplochy i postavy (hlavně Zavazadlo:)) jsou strašně originální. Pratchettova imaginace mě zkrátka ohromila a moc se těším, na jeho další knížky.
PS: tu jednu hvězdičku si nechávám právě do zálohy na ta "ještě lepší" díla :)

renefer
01.03.2016 4 z 5

Mně bylo také doporučeno nečíst sérii od začátku, ale nebyla jsem zklamaná, dost se mi to líbilo - Mrakoplaš,který přitahuje problémy jako pes blechy a stejně snadno z nich vybruslí... nejlepší je ale Zavazadlo, asi napíšu Ježíškovi :-)

LimedkaMikki
24.02.2016 5 z 5

První kniha se kterou jsem se setkala. Ačkoliv mnoho lidí nedoporučuje začít od začátku, osobně s nimi nemohu souhlasit. Myslím, že se jedná o skvělý začátek a uvedení do tohoto zcela unikátního světa. Mrakoplaš je úžasná postava, která je v mých top postavách. Málo kdo se dokáže tomu zbabělému trumberovi vyrovnat. A to všechno završené geniálním překladem.

Peti
18.02.2016

První kniha ze série Úžasné Zeměplochy. Pro mě velice zábavné čtení, nedostudovaný čaroděj, který díky sérii náhod vypadá jako schopný mág, první na Zeměploše Dvoukvítek, který s naivitou sobě vlastní chce vidět vše co je na tomto světě možné - rvačku, hrdiny, další světy a truhla s nožičkami, která za Dvoukvítkem běhá jak poslušný pejsek a nepřátele žere bez zaváhání. Spousta zajímavých příhod potká tuto skupinu a ze všeho vyváznou díky náhodě, štěstí a Dámě.

07.02.2016 5 z 5

Taky mám hodně rád meč kring. Hlavně neřikejte číslo, které je mezi 7 a 9. A co by se stalo kdyby mi to slovíčko uklouzlo ? UKLOUZLO KOUZLO ZLO.
Pan Kantůrek se překladem zase vyznamenal.

Netopyr07
06.02.2016 5 z 5

Musím vřele souhlasit s kolegou Totojsemja - Barva kouzel a Lehké fantastično jsou (zřejmě) nejlepší ze Zeměplochy. Dupou jim na paty Soudné sestry, ty jsou naprosto famozní. Meč Kring je můj favorit :-)) A důležitá a podstatná!!! je i práce překladatele přece!

mkkoudy
05.02.2016 5 z 5

Barva kouzel byla má první zkušenost s Pratchettem. Musím se přiznat,že mi ze začátku přišla kniha chaotická,ale během několika dalších stran mě kniha úplně pohltila tak,že jsem ji přelouskal za den. Všem doporučuji. Vzhůru na Lehké fantastično.

03.02.2016 5 z 5

Tenhle druh humoru sem nikdy nepoužíval ale Pratchett mě přesvědčil o tom že je to ten nejlepší!
Zavazadlo mi silně připomíná sestřiného králíka, vůbec nepohne obličejem a přesto se tváří úplne jinak-nejčastěji velmi výhružně =D

03.02.2016 5 z 5

První a druhý díl této série jsou 100% nejlepší.

Mrnda
02.02.2016 5 z 5

Není každý z nás trošku neschopný Mrakoplaš a naivní Dvoukvítek?

Polineus
01.02.2016 5 z 5

Obrovská pecka! Asi do půlky jsem se trochu chytal, ale pak se to rozjelo.....úžasné, krásné, romantické, barevné a hlavně! Hlavně nekonečně originální......potom jsem docenil i prvních sto padesát stránek. Jsem jen rád, že z toho můžu složit maturitu :-)

Eremites
31.01.2016 5 z 5

Znáte to - kdekdo o tom mluví, vychvaluje, přiznává závislost - a přesně to vás od čtení (shlédnutí) takové knihy (filmu) odrazuje. Přece nebudu patřit k davu! A závislost - no to už vůbec ne, to MĚ se stát nemůže!
A je to tady....Velmi dlouho jsem Terryho Pratchetta obcházela obloukem až si mě přece jen našel. Uprostřed zkouškového období, kdy člověk prostě nemá čas ani kapacitu na nic složitějšího než je návod k použití zubního kartáčku, ale přece jen potřebuje na chviličku "vypnout" seriózní myšlení a dopřát unavenému mozku i duši něco odpočinku, jsem po něm sáhla. A je to láska na první písmenko! Veliká, vášnivá, kouzelná....Zamilovala jsem se do světa Zeměplochy a jejích obyvatel navždy. Svět, který jako bych už odněkud znala. Svět fantazie, který mne provází od dětství. Svět humoru, tak rezonujícího s mým nitrem. Svět, kde je možné úplně všechno. Závislost vznikla po první aplikaci (řádcích) - proto varuji každého, kdo považuje závislosti všeho druhu za zhoubu lidstva - nečtěte Terryho! Už se toho nezbavíte :)
Úplně nejvíc mě okouzlilo Zavazadlo (vážně bych takové potřebovala), draci (láska od dětství - já jsem věděla, že existují!) a Dvoukvítek (nějak se v něm poznávám :-))

"Mrakoplaš se postavil. Teď už mohl udělat jen jednu jedinou věc a on ji udělal.Propadl slepé panice."
"Mrakoplaš a Dvoukvítek poskytovali zvlášť malebný pohled. Seděli jeden za druhým a nohama objímali něco, co už tam nebylo. Pak se to, čemu na Zeměploše říkali přitažlivost, vzpamatovalo a vrhlo se na ně."
"!" řekl cizinec"

A navíc jsem pochopila, proč existuje druh literatury označované jako "fantasy". Ta vznikla pro ty jedince, kteří částí své duše zůstali v dětství, kdy fantazie a pohádky jsou zcela běžnou součástí života (tak, jak to má být) a odmítli se spokojit s šedým a nudným světem dospělých. Miluju pohádky :)

Martinahl
21.01.2016 5 z 5

Dokonale originální, mnohokrát jsem se zastavila a musela se vrátit o větu, řádek, či odstavec zpět, abych se znovu pobavila jedinečným popisem děje. Nad Úžasnou Zeměplochou jsem vskutku často žasla, můžu jen doporučit ;).

qwill
19.01.2016 5 z 5

Jeden z nejlepších autorů, které znám.... Sedí mi anglický humor, také to, že aby čtenář pochopil některé narážky, musí znát spoustu věcí z nejrůznějších oblastí. A Kantůrek mu to ulehčuje skvělým překladem. Ti dva si byli souzeni.
Knížky jsem četl několikrát a teď právě si vybírám části, týkající se Knihovny Neviditelné univerzity a Knihovníka.....

Pro ty, které čtení nenadchlo, bych doporučil zfilmované - Barva kouzel+Lehké fantastično (naprosto dokonalá postava turisty Dvoukvítka, o Zavazadlu nemluvě) ,Otec prasátek (exceluje SMRŤ), Zaslaná pošta je také dobrá.

A naprosto skvělé a dokonalé je divadelní provedení Soudných sester a Maškarády v podání herců v Divadle v Dlouhé.

Píseň o Paní Ježkové nemá chybu....

Tom Riddle
19.01.2016 4 z 5

Mistr Pratchett své početné fanoušky loni opustil, a já se tak na jeho počest rozhodl pěkně od začátku přečíst všechny Zeměplochy.

Nedostudovaný mág a budižkničemu Mrakoplaš, kterému se v hlavě usídlilo blíže nespecifikované Zaklínadlo z velkého Oktáva, byl se svým životem relativně spokojený, dokonce trochu znuděný, ovšem jenom do chvíle, dokud mu cestu nezkřížil vůbec první turista Zeměplochy, dobračisko Dvoukvítek a jeho tajemné zavazadlo z myslícího hruškovníku.

Co následuje, není ani tak román, jako spíš čtyři delší povídky zaštítěné jednou knihou, každá z nich má jiné téma a jinou lokaci, společné mají jenom protagonisty, praštěný humor a všudypřítomnou oktarínu. Barva kouzel v rámci celého univerza určitě nepatří k žádným "nej," přesto se jedná o nesmírně čtivou, zajímavou a vtipnou vstupní bránu do celého toho fantastického světa na krunýři obří želvy, který se v Pratchettově tvořivém mozku ukrýval.