Barva kouzel

Barva kouzel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452/bmid_uzasna-zemeplocha-barva-kouzel-JvN-452.jpg 4 3472 393

Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují, pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj.......... celý text

Literatura světová , Humor , Fantasy

Vydáno: , Talpress

The Colour of Magic , 1983

items
items
25.02.2024 odpad!

Blbý a (naj)blbší sa bez akeľkoľvek logiky ocitajú raz tu raz tam, mágie kopec, "múdrych" rečí hromada, pokusov o humor ešte viac, príbeh nikde.
Tvorba v štýle "čím viac pruhov, tým viac adidas...".

Ospalý_Táta
Ospalý_Táta
25.02.2024 4 z 5

První kniha Zeměplochy a zároveň první z těch, co jsem zatím přečetl, které musím ubrat hvězdičku. Humor velice dobrý, ale děj nedotažený. Zpětně souhlasím, že by se Zeměplocha neměla číst chronologicky, protože nejsem si úplně jistý, jestli bych po přečtení této knihy pokračoval.

Barulinka20
Barulinka20
16.02.2024 5 z 5

Celou sérii jsem objevila v knihovně rodičů a zamilovala se. Ten způsob uvažování kterým oplývá jak autor, tak i překladatel, je zkrátka neuvěřitelný. Skvěle se zde prolínají vážnosti, humoru i situací o kterých občas nevíte co si máte myslet. Jedna z nejlepších fantasy sérií co jsem kdy četla.

w.d.taylor
w.d.taylor
07.02.2024 5 z 5

Moje první fantasy kniha a také první kniha od Terryho Pratchetta. Je to opravdová bomba! Pěkné zahájení série Úžasné Zeměplochy! Nelituji toho že jsem si ji koupila!

DjLuko
DjLuko
30.01.2024 3 z 5

3 a pol. Prvá zemeplocha mi v mnohom pripomenula trochu staršieho Stopárovho sprievodcu galaxiou, napríklad i tým, že jednotlivé (britsky suché) vtipy akoby boli nadradené "náhodne zbúchanému" príbehu (a to je myslím niečo čo potvrdil aj Pratchett). Je to veľmi zábavné a milé, no fiktívny svet tu ešte nie je úplne precízne vybudovaný. ALE, dokázalo to u mňa niečo, čo Stopárov sprievodca nedokázal - vyvolať vo mne zvedavosť na ďalšie diely, ktoré si rád prečítam. Snáď u nich bude kvalita stúpať tak ako som počul. :)

Vestik82
Vestik82
30.01.2024 5 z 5

Rozhodl jsem se ušetřit si čas a celou sérii Pratchettovy Zeměplochy ohodnotit jedním příspěvkem u první knihy. Nečetl jsem úplně všechny díly a taky uznávám, že i mezi těmi, které jsem četl, jsou kvalitativní rozdíly, ale i tak - pro mě je Zeměplocha prostě Zeměplocha, tedy nádherný barevný svět, do kterého když mám náladu se ponořit, tak je mi kolem a kolem úplně jedno, po které z těch knížek sáhnu. Snad to jednou přelouskám všechno, ale v tuto chvíli se mi naopak líbí, že zásoba potenciálních dobrodružství s touto naprosto ojedinělou fantasy je pro mě zdánlivě nekonečná (doposud přečteno odhadem 20-25 dílů)

Calinda
Calinda
27.12.2023 3 z 5

Nečtu postupně, ale jak se mi podaří jednotlivé díly sehnat, takže toto byla má třetí kniha ze série. A ano, zatím se mi líbila nejméně, resp. začátek knihy super, ale zhruba od poloviny jsem měla pocit, že čtu úplně jinou knihu, už ne tak vtipnou nebo napínavou. To mě však neodradí od dalších dílů a těším se. A Dvoukvítek je další moje oblíbená postavička!

anibeni
anibeni
23.12.2023 4 z 5

Hodně dlouho mi trvalo, než jsem se konečně pustila do čtení Zeměplochy.. a protože se mi opravdu moc líbí tato limitovaná edice, musela jsem si jí pořídit a zařadit ji tak do své knihovny..
Příběh Barvy kouzel znám, jelikož mám několikrát zkouknutý dvoudílný film a herecké výkony jsem si tak v hlavě porovnávala s právě čteným příběhem. Těším se na další příběhy ze Zeměplochy, na Smrtě, na Mrakoplaše a další postavičky..

Sybelle
Sybelle
07.12.2023 4 z 5

Pěkný úvod do zeměplošské série. Je hlavně věnovaný Mrakoplašovi a Dvoukvítkovi. Zatím se zde nesetkáte s mágy z neviditelné univerzity, ale seznámíte se s Ankh-Morporkem, jeho zřízením a obyvateli. Je to vtipné v Prachettovském stylu. Dvoukvítek je prostě zvědavý na všechno možné a je neomylně přesvědčen, že vše se vyřeší. Naproti tomu střízlivě uvažující (a dosti zbaběle k tomu) Mrakoplaš se děsí každé situace, kterou Dvoukvítek nazve zajímavou a krásnou. Protože Dvoukvítek jako správný turista vše vidí s růžovými brýlemi.
I když je pravda, že pozdější knihy ze série jsou určitě lepší, stále je to dobře napsaný humorný příběh. Každá další kniha sérii rozšiřuje a jak člověk poznává jednotlivé hrdiny má je stále více rád. Ačkoli to nejsou klasičtí hrdinové, které byste ve fantasy očekávali, jsou o to více reálnější.

len86
len86
03.11.2023 4 z 5

Mé první setkání se světem Zeměplochy. Četla jsem na doporučení. A dobře jsem udělala. Originální svět plný absurdity, absurdního humoru a s nemožnými hlavními hrdiny, s kterými skutečně strávit jeden den, nechá se člověk dobrovolně sežrat zavazadlem. Ale na druhou stranu, nelze je nemít rád a nefandit jim. Především Mrakoplašovi, i když je to takový flákač a srágotka.

roubrt
roubrt
26.10.2023 2 z 5

Když nepočítám Dobrá znamení, která jsou napsána společně s Gaimanem, tak to byla moje Pratchettovská prvotina. A tam to asi také zůstane. Ze začátku mě kniha nadchla a bavila. Parkrát jsem se hlasitě smál. Jenže pak se to tak nějak pořád opakovalo a té absurdity začlo být až moc. Někdy v polovině jsem pochopil, že to jiné nebude. A nebylo. Hlavní postavy jsou unášeny dějem bez nějakého svého přičinění, svět okolo funguje dle nahodilých pravidel a já to ke konci dočítal už spíše z povinnosti. V duchu jsem si říkal, co by tak mohlo být finálem, aby mě to celé překvapilo a zvrátilo mé zklamání. Nevím. Nic takového se neudálo.

karnifex
karnifex
24.10.2023 2 z 5

Mnoho mých známých uvádí Pratchetta jako svého oblíbeného autora, takže když mi jeden z nich nejen doporučil, ale hned i půjčil Barvu kouzel, s chutí jsem se začetl - jenže očekávaný výsledek se nedostavil, s přibývajícími stránkami jsem se nudil čím dál víc a knihu dokončil spíš z povinnosti (naštěstí není příliš náročná, takže to proběhlo celkem rychle). Zkusil jsem pak ještě jednu Zeměplochu, kdyby náhodou - ale tu už jsem ani nedočetl, tohle prostě není můj šálek kávy..

Micho86
Micho86
20.10.2023 4 z 5

Někomu, kdo s Terrym Pratchettem ještě neměl tu čest, bych k seznámení s jeho dílem doporučila jiné knížky, které autor napsal později, nicméně Barvu kouzel vnímám jako potřebný a neodmyslitelný úvod do světa Zeměplochy.
Děj pořád frčí kupředu a neustále se něco děje, postavy jsou jedinečně groteskní a některých vám je i trochu líto, například Smrť to občas nemá vůbec lehké, chudák jeden hubenej..
Jednou za čas dostanu na Pratchetta chuť a právě jsem se pustila do všech jeho knih již potřetí; tento originální a naprosto výjimečný spisovatel si našel místo v mém srdíčku a často lituji toho, že už nikdy nic dalšího nenapíše.
Povinné pro každého milovníka fantasy!

alishek
alishek
12.10.2023 4 z 5

Napínavý příběh ze Zemeplochy, sympatické hlavní postavy Rincewind a Twoflower si mě získaly hned, těším se na další díl.

Akvabela
Akvabela
07.10.2023 3 z 5

Četla jsem knihu do čtenářské výzvy. Neoslovila mě. K dočtení jsem se nutila.

Fargotroniac
Fargotroniac
20.09.2023 5 z 5

Podařený úvod do úžasné země zvané Zeměplocha plné kouzel, magie a šíleností. Autorovi se podařilo vytvořit úžasné prostředí a číst knihu byla jedna radost.

Denny456
Denny456
20.08.2023 5 z 5

Pratchett je prostě Pratchett. V rámci nostalgie jsem se rozhodl, že to přečtu celé znova. Barva kouzel by mohlo některé začínající čtenáře dnes odradit. Ale stojí to za to.

Atak
Atak
06.08.2023 5 z 5

Úžasné, zábavné osudy cestovatele a čaroděje, bavil jsem se.

Elegones
Elegones
09.07.2023 3 z 5

Příběh jsem již znal díky skvělému filmovému zpracování ale musím říct že samotná kniha mě osobně připadala místy slabá. Skvělý začátek v Ankh-Morporku a taky závěrečná část v Krullu, ale dějové linky v chrámu a Wyrmbergu nic moc. Nicméně i tak mě to celkem bavilo a těším se na další díl.

Lele61
Lele61
01.07.2023 4 z 5

V Barvě kouzel, která je úvodním dílem ze série Zeměplocha nám Terry Pratchett představuje svět umístěný na krunýři obří želvy a poněkud výstřední výpravu vedenou nepříliš úspěšným čarodějem Mrakoplašem, která vytrvale směřuje na samý okraj této podivné planety. Za mě celkem fajn a docela vtipná fantasy.

Zeměplocha humor Mrakoplaš zfilmováno mágové Dvoukvítek Zavazadlo

Terry Pratchett