Už hořela, když jsem si do ní lehal

Už hořela, když jsem si do ní lehal https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2706/bmid_uz-horela-kdyz-jsem-si-do-ni-lehal-GZz-2706.png 4 1110 129

Laskavá zamyšlení, drobné příběhy a filozofické postřehy amerického autora. Vyprávění je zcela prodchnuto radostí ze života, průzračným způsobem oslovuje v člověku jeho lepší já a dává smysl i těm nejobyčejnějším věcem na světě.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Argo

It Was on Fire When I Lay Down on It , 1989

joni
01.06.2012 5 z 5

Skvělé povídky... člověk se nad nimi pousměje, ale i zamyslí...

Moares
20.05.2012 3 z 5

Mnohdy se zaujetím,někdy nezajímavé,párkrát k pobavení...taková maková kniha

kapllu
17.02.2012 2 z 5

Fulghum na druhý pokus, ani tentokrát jsem mu nepřišla na chuť. Příště už aspoň vím, po čem v knihovně nesahat :)

Ezechiel Rishko
15.10.2011 4 z 5

Optimistická oddechovka - potěší a pobaví! :)

StoVosum
22.08.2011 3 z 5

Po přečtení Fulgumových prvních povídek ze školky jsem se převelice těšil na další jeho dílo, které mě pobavilo už jen jeho názvem. Už hořela,když jsem si do ní lehal...no to je tada název – nedává smysl, ale přitom vypovídá tolik o tom, jak se kdekdo z nás i lidí kolem chová vpodstatě každý den. A i v tomto duchu je vedena většina knížky.
Bohužel ale musím konstatovat,že jsem z ní nebyl tak nadšen. Zřejmě mi sám pan Fulghum nasadil laťku sakra vysoko svým předchozím dílem, který se v oblasti fejetonů nebojím nazvat Majstrštikem, ale tady bohužel svojí laťku, alespoň pro mě, nepřekonal.

Možná to bylo vysokým očekáváním, spíše to bylo častějším zdůrazňováním křesťanství, který nám zde podsouvá více než by se mi zamlouvalo....tak či tak, knížka je stále dobrá a nelituji jejího přečtení, ovšem ve chvílích nudy přeci jen sáhnu po jiném titulu :-)

Faith
09.08.2011 5 z 5

Nádhera, NÁDHERA !!!!! Kdysi jsem četla "Všechno, co opravdu potřebuji znát..." a nepamatuji si, že by mě to nějak zaujalo. Ale bylo mi asi 15 a tehdy to zřejmě nebyla kniha pro mě. Teď po letech se ke mě dostalo "Už hořela..." v audio verzi, kterou čte Petr Oliva. A je to opravdu nádhera! Tolik životní moudrosti a neopakovatelného pohledu na svět...díky Fulghume!;-) Tímto zřejmě začíná moje éra nakupování autorových knih. A věřím, že kouzlo budou mít naprosto stejné i v psané podobě:-)

Šmoula
28.07.2011 2 z 5

Po přečtení mé první knížky od Fulghuma, Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce, jsem neváhala a do knihovničky jsem šáhla i po této. Byla jsem natěšená, protože se mi ta předchozí velmi líbila, ale po přečtení ani ne půl knihy jsem zjistila, že mě nebaví a nedočetla jsem ji. Měla jsem připravené i dálší jeho knihy, ale ty jsem se, ikdyž nerada, odhodlala vrátit znovu do knihovny. Příběhy z této knihy mě nenatchly. V některých jsem našla něco zábavného, alespoň jsem se snažila. Proto dvě hvězdičky :(

swamp
25.07.2011 5 z 5

Už název napovídá, v jakém duchu se kniha ponese.. :)

dzejnyka
30.11.-0001 5 z 5

Pôvodne som ju neplánovala čítať (a už vôbec nie kúpiť), ale opäť sa mi potvrdilo, že neplánované akcie patria v živote k najvydarenejším :-)