Útok titánů 1

Útok titánů 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218484/bmid_utok-titanu-1-ZDQ-218484.jpg 4 330 48

Útok titánů série

Druh homo sapiens je téměř vyhlazen podivnými obřími bytostmi, které mají lidstvo jako základní položku svého jídelníčku. Jedinou ochranou proti těmto zombiím podobným titánům jsou vysoké zdi, chránící několik málo zbývajících měst. Jenže ani za těmi zdmi nejsou lidé v bezpečí. Jednoho dne se objeví protivník tak obrovský, že proti němu ani ty nejsilnější zdi nemají šanci.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Crew

Shingeki No Kyojin 1 , 2010

Hadati
14.06.2016 5 z 5

Velmi dobrá akční manga o světě zasazeném do alternativní budoucnosti, kdy svět lidí je ohrazený padesátimetrovými hradbami ochraňujícími zbytek lidstva před titány. Titáni jsou humanoidní tvorové dosahujících výšky 15 metrů a malého intelektu, takže svět za hradbami je před nimi v bezpečí. To se však změní, když se objeví obří titán. Hlavní hrdinové se pak rozhodnou proti této hrozbě aktivně bojovat všemi prostředky a zachránit tak poslední zbytky přeživšího lidstva.
Nedoporučuji pro slabší povahy, protože se jedná o japonskou verzi Hry o trůny.
Překlad je srážen editační prací, kdy si nevzpomínám, kdy naposledy jsem v nějaké oficiálně vydané knize narazil na tolik hrubek, zejména v podmětu s přísudkem a v používání hyperkorektního výrazu „by jsme“ nebo záměna „si“ za „jsi“ apod.

PS: Díky tomu, že titáni vypadají tak lidsky, jde z nich opravdu velká hrůza.

Mortiis
29.05.2016 4 z 5

Manga, ktorá mi brutalitou pripomenula Berserk. Žiaľ slabšia kresba. Na druhú stranu mangaka je ešte mladý a určite má čo ponúknuť.

Atak
15.02.2016

Docela mi trvalo než jsem si zvyknul na obrácené čtení, jinak manga dobrý možná se podívam po pokračování ;)

Claudius
04.01.2016 2 z 5

Já nejsem moc velký fanoušek mangy, což může být jeden z důvodů, proč se mi to moc nelíbilo. Bylo to takové zmatené, postavy jsem si nemohl zapamatovat a vykreslení boje bylo příšerné. Když jsou v políčku čtyři čáry a velký nápis "vžuuuuum", člověk má někdy pocit, že by to zvládl namalovat lépe. Prostředí i příběh samotný vypadají docela zajímavě, ale styl a kresba to dost zabíjí. Proto si možná někdy pustím anime.

martinstefko
24.11.2015 3 z 5

Titáni jsou podivní. Ano, je zde popisováno, že mají jinou konstrukci těla než lidé, ale přesto jsou jejich pohyby skutečně divné, hlavně v případě největšího titána. Příliš se mi nezamlouvaly ani záběry panoramatické, kde je všechno neskutečně rovné, podle pravítka. Ono to na první pohled vypadá nesmírně efektně, ale pak si uvědomíte, jak je to v nesouladu s jinými panely. Převažuje zejména tenká linka. Akce se i přesto někdy stává nepřehlednou a sem tam není úplně jasné, co se stalo. I tak si ale myslím, že "Útok titánů 1" je dobrým úvodem do téhle série, která se může zajímavě vyvinout. Je vidět, že chtěl autor komplexně vytvořit vlastní svět, což se mu podařilo, navíc je z toho i komerční úspěch. Líbí se mi i společenská kritika, které se nebál a kterou si do komiksu vložil. Uvidíme, jak se série bude vyvíjet dál. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/11/780-utok-titanu-1-65.html

matyas5461
27.10.2015 odpad!

Mangu už né, prosím! :(

mitko
13.10.2015 4 z 5

Prv som videl anime, ktoré je vážne skvelé a potom sa ku mne až dostala manga. Prekvapenie bolo, že tu majú veci rýchlejší spád a mne sa páčila aj kresba, ktorá je trocha jednoduchšia. Horšie je to už s akciou, ktorá je menej prehľadná, ale všetko to vynahradzuje úžasný príbeh, atmosféra a autor sa tu ani nemazná s postavami. Samozrejme čo sa týka ale každých začiatkov máng, tak človek je vrhnutý hneď do deja a trvá pár zväzkov, kým sa zorientuje. Ale jedná sa o jednu z TOP nových mang takže odporúčam.

Military
17.11.2014 5 z 5

Konečně se k nám dostalo, co se mangy týká, něco trochu novějšího. Překlad je sice trochu nekorektní ale i tak je to super.

boj o přežití zfilmováno středověk manga obři

Hadžime Isajama
japonská, 1986