Útek na vidiek

Útek na vidiek
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529442/bmid_utek-na-vidiek-659684bd430c5.jpg 4 667 667

Urobte si pohodlie a pri šálke voňavého bylinkového čaju sa nechajte uniesť láskyplným príbehom na idylický vidiek. Tu už na vás čaká emotívne rozprávanie o sklamaní, ale aj hľadaní dôvery v lásku a vo vzťahy. Keď ilustrátorke Elle priateľ oznámi, že si potrebuje dať pauzu, rozhodne sa odísť z milovaného Londýna na vidiek, aby si tam utriedila svoje myšlienky. Pomocnú ruku jej podá krstná mama Magda, ktorá jej načas zverí svoj dom a spolu s ním aj chlpaté prekvapenie – sučku Tess. Ella je spočiatku v šoku a netuší, čo by si s chlpáčkou mala vlastne počať. Okrem toho jej život znepríjemňuje miestny veterinár a hŕstka starousadlíkov, ktorým pojem súkromie vôbec nič nehovorí. Podarí sa jej nakoniec prehodnotiť svoj život a dá šancu láske, aj keď si sľúbila, že mužom sa bude už vyhýbať?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

A Girl's Best Friend , 2018

kamca4151
17.05.2023 3 z 5

Ačkoliv název knihy svádí si myslet, že je kniha součástí série Romantických útěků, není tomu tak. I tak mi nedá trochu nesrovnávat, protože si troufám tvrdit, že ten, kdo čte Caplinovou, jí čte především pro její brilantní talent Vás převést do úplně jiné země. Tak jsme měli možnost se zakousnout do zákusku v Paříži nebo si vypít dobrou kávu v Kodani, opalovat se na pláži v Chorvatsku nebo si dát horkou čokoládu ve Švýcarsku.

Poprvé mi vadili hlavní hrdinové. Absolutně jsem se nedokázala vcítit do jejich situací a jediná, s kým jsem dokázala sympatizovat byla Tess, černý retrívr.

Caplinová je velká srdcovka, ale Útěk na venkov není můj šálek kávy.

+ body dávám za hezké téma osobních problémů
- za neustále nabroušenou náladu hrdinů

Siegrid
17.05.2023 4 z 5

Po Kavárni v Kodani, která se mi vůbec nelíbila, jsem dostala knihu Útěk na venkov a naštěstí mi sedla do nálady. I přes občas hluchá místa jsem byla s knihou spokojená. Myslím, že mustr má autorka stále obdobný, jednou po čase mi však přijde do noty a splní svůj účel. Postavy se pomalu vyvíjí a hledají sami sebe.
A fenka Tess je samozřejmě naprosto milující a úžasná, miláček.

Iva095
17.05.2023 4 z 5

Hlavní hrdinka ilustrátorka Ella má strašně nízké sebevědomí a Devon je zase protivný a mrzutý veterinář. Pak tu máme tu nejhlavnější postavu labradorku Tess tu jsem si zamilovala hned. Příběh byl moc hezký.

evineckY
13.05.2023 5 z 5

Otevři srdce, a prozřou tvoje oči,
dát volný průchod pocitům uvolní pouta, co tě ničí.
Osvoboď svou mysl a tvůj talent vzlétne,

Skvělý veterinář Devon (tč. na venkově) a úžasná, nadaná a talentovaná, využívaná, s nízkým sebevědomím - Ella z velkoměsta, která je donucena nastěhovat se na venkov...
Neskutečně jsem se nasmála vtipným hláškám a situacím a navíc je tady pěkná komunita.
A hlavní role je tady pro fenku Tess :-)

Láska a přátelství mnoho podob mají,
pevnou a věrnou,
loajální a čestnou,
čistou a upřímnou.
Ať se ti dostane všech tří.
Buď požehnána.