Útěk do samoty

Útěk do samoty https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304960/bmid_utek-do-samoty-9ag-304960.jpg 4 401 106

Krásná Denisa žije jen pro svého syna, a když po matčině smrti zdědí starý dům se zahradou na kraji poklidného městečka, rozhodne se natrvalo odstěhovat z Atlanty. Práci učitelky beztak opustila a přátele ztratila, protože věnuje veškerý čas synovi. Kyle totiž potřebuje mimořádnou péči; ve svých pěti letech nedokáže pořádně mluvit a odborníci nad jeho poruchou bezradně krčí rameny. Prostředí Edentonu neprovdané ženě prospívá, i chlapec se tu postupně začleňuje mezi vrstevníky. Jednoho dne ale za bouřky dostane Denisino auto smyk. K havárii přijíždí dobrovolný hasič Taylor McAden; ještě netuší, že tato záchranná akce je jiná než ostatní a bude od něj vyžadovat mnohem víc než odvahu a neohroženost…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rescue , 2000

anetka.repova
09.10.2016 5 z 5

Útěk do samoty, další nádherný příběh. Jako ostatně Sparks to prostě umí. Knihu jsem přečetla skoro na jeden zátah. Tolik jsem se dokázala vžít do děje. Neskutečně mi přirostl k srdci klouček Kyle. Po dočtení knihy se mi po něm hned začalo stýskat.

Neskutečné vykreslení postav. Hlavně maminky Denisy, která se starala o syna a vychovávala ho sama, navíc Kyle byl nemocný, měl vadu řeči. Denisa byla natolik oddaná svému synovi, že mě to pokaždé zahřálo u srdíčka jak jsem to četla. Co všechno s ním musela vytrpět a hlavně jakou dlouhou cestu musela s ním projít, neskutečné. fakt moc pěkné.

Sparks mě zase dostal a utvrdil mě, že jsem si po právu oblíbila.

Proto oprávněně musím dát ***** .

pumplu
27.06.2016 5 z 5

Úžasné, úžasné, úžasné. Přečetla jsem za jeden den a kniha mě úplně vytáhla do děje:)

Sykorka10
26.05.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, dobře se mi četla a příběh mě také zaujal.

kalinkacz
23.03.2016 4 z 5

No, tak tohle byla jedna z nejslabších Sparksových knih, které jsem četla... Začátek byl super, ale potom jaksi ta část, co mě bavila zmizela a přišel plytký milostný příběh o nerozhodnosti muže a můžete si každý domyslet, jak to asi dopadlo... Tak dlouho jsem tuhle knihu sháněla... Budu si muset dát od Nicholase Sparkse na chvíli pauzu a pak si třeba přečtu poslední 2 knihy, které jsem od něj nečetla...

Val
01.09.2015 4 z 5

Tak nevím....Kniha rozhodně není špatná. Nicméně, kdybych nevěděla, že Nicholas Sparks je muž, tak bych si byla jistá, že knihu psala žena. Nemůžu si pomoci, ale mě to celé připomíná stylem někoho jako je Danielle Steel. Nemyslím to zle, ale čekala jsem něco.... nevím přesně co, ale nějakou zápletku, nějaké vybočení.... Nic se nedělo. Kniha není špatná, jako odpočinková četba budiž. Rozhodně nenadchne ani neurazí.

Terka18
02.08.2015 5 z 5

Velice povedená knížka. Příběh zase o něčem jiném. Sparks umí psát. Líbily se mi od něj skoro všechny knížky.

TaLu
23.06.2015 4 z 5

Velmi hezky se mi tato kniha četla. Vítala jsem zápletku a chování hlavního hrdiny. A také jsem uvítala, že na rozdíl od jiných knih autora nestoupá s koncem knihy ( filmu) spotřeba kapesníků.
Bez mučení se přiznávám, že v životě je často tolik dramatických konců, že v knihách a filmech svým způsobem potřebuji Happy end :o)

Nela2
09.12.2014 3 z 5

Velmi se mi líbily filmy, natočené na motivy N. Sparkse. Proto jsem se také pustila do knihy, kterou jsem od tohoto autora zfilmovanou neviděla. Byla jsem však trochu zklamaná. Příběh byl sice zajímavý, ale cosi mi v něm chybělo. Třeba milostný vztah, který byl v knize popisován, by zasloužil trochu okořenit.

Lenka.Vílka
21.11.2014 5 z 5

Dokonale, ale libilo se mi vic nez Vzkaz v lahvi a Svatba, ktere jsem cetla predtim... :)

smejkalova.m
28.09.2014 5 z 5

Super knížka, ale docela mě ke konci rozesmutnila :/

hanča34
13.08.2014 5 z 5

jedna z těch lepších Sparksových knih, i když děj hodně předvídatelný

teery.ts
30.07.2014 3 z 5

Kniha se velice dobře četla, byla to taková oddechovka. jsem zvyklá na detektivky, ale tahle kniha mě příjemně překvapila. Děj trošku předvidatelný, ale strašlivé tajemství, které si v sobě nesl hlavní hrdina mě dohnalo až k slzám.

Lemurka
02.05.2014 2 z 5

Četal jsem lepší knihy od tohoto autora, tato docela slabá, místy i nudná.

Eevina
18.04.2014 4 z 5

Miluju Sparkse a ani takhle kniha mě nezklamala, úžasná oddechovka, dobře napsaná, jenom ne takový silný příběh, ale to vůbec nevadí, skvěle jsem si u knížky odpočinula.

vikaa
31.03.2014 4 z 5

Ne, že by to bylo nějaké veledílo, ale příběh to byl celkem poutavý včetně tajemství, které ovlivnilo chování hlavního hrdiny. A velice zajímavě byla popsána porucha řeči malého Kyla včetně "cesty k postupné nápravě". Možná není tak úplně od věci dát někdy některým lidem druhou šanci...Za mě poctivé 3 a 1/2 hvězdy...

jindra13
15.02.2014 5 z 5

Jako vždy autor nezklamal. Moc pěkně se četla.

Gity
02.02.2014

Knížka se mi nelíbila, je to taková novodobá, nepříliš povedená červená knihovna. Postrádá téměř vše, co mám na knížkách ráda - humor, napětí i spád. Působí velmi amatérským dojmem. Nechci být k autorovi moc krutá, ale po přečtení knihy mě napadlo, že měl raději zůstat u ekonomie, které se dříve věnoval :-).

Attirantef
16.12.2013 4 z 5

Knížka se mi moc líbila.

ttinecka
07.10.2013 3 z 5

Klasická romantika, řekla bych, že jedna z lepších. Autora jsem četla poprvé a dám si chvíli pauzu. Hezký, ale předem nalajnovaný příběh, docela zajímavá zápletka. Za mě 3,5 :-)

Kituna
03.10.2013 3 z 5

Docela zajímavé, ale více mě uchvátí jiné žánry :)