Útěk do samoty

Útěk do samoty https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304960/bmid_utek-do-samoty-9ag-304960.jpg 4 401 106

Krásná Denisa žije jen pro svého syna, a když po matčině smrti zdědí starý dům se zahradou na kraji poklidného městečka, rozhodne se natrvalo odstěhovat z Atlanty. Práci učitelky beztak opustila a přátele ztratila, protože věnuje veškerý čas synovi. Kyle totiž potřebuje mimořádnou péči; ve svých pěti letech nedokáže pořádně mluvit a odborníci nad jeho poruchou bezradně krčí rameny. Prostředí Edentonu neprovdané ženě prospívá, i chlapec se tu postupně začleňuje mezi vrstevníky. Jednoho dne ale za bouřky dostane Denisino auto smyk. K havárii přijíždí dobrovolný hasič Taylor McAden; ještě netuší, že tato záchranná akce je jiná než ostatní a bude od něj vyžadovat mnohem víc než odvahu a neohroženost…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rescue , 2000

Restang
04.08.2018 4 z 5

Tak zase můj oblíbený Sparks, pokud chci nějakou citlivou a oddechovou knížku. Opět mě nezklamal, přečteno za chvilku. Jen bych nějaký ten půl bodík snížila. Přece jen kniha To nejlepší z nás je pro mne zatím nejlepší.

lucy.sankova
03.08.2018 5 z 5

Nicholas Sparks prostě nikdy nezklame. Vtáhl mě do děje tak, že jsem se od knihy nemohla vůbec odtrhnout..

jarkaska
26.06.2018 5 z 5

První kniha od tohoto autora, kterou jsem četla.
Moc se mi líbila, pěkně se četla. Určitě si půjčím další.

baru_vosh
22.04.2018 4 z 5

Od Sparkse několikátá kniha v řadě ale první, která zatím nemá filmovou verzi, tudíž jsem vůbec nevěděla o čem to bude. Kniha je čtivá, zaujala mě, překvapila a místy i dojala. Ten kdo Sparkse čte ví, že se vždy snoubí láska s tragédií, proto, jsme byla velmi napnuta jak děj dopadne a tak jak dopadl by mě to opravdu nenapadlo. Proto všem co mají rádi oddychovky a romantiku doporučuji.
Příběh, který je možná smyšlený občas působí tak jako by ho život sám psal - člověk se v některých momentech skutečně vidí.

Barča92
17.04.2018 4 z 5

Klasická červená knihovna.. Začátek hodně natažený, konec mě trochu překvapil. Čtivá kniha jako všechny od Sparkse.

hnilda3
13.04.2018 5 z 5

Klasický Sparks, kniha se mi moc líbila.

crazyslunicko
12.03.2018 5 z 5

Velice čtivá kniha. Hodně se mi líbil děj o dívce s malým chlapcem, které zachrání pan Hasič. Je to moje prvotina od Nicholase Sparkse a moc se mi líbila. Je to o tom, jak nikdo nemůže vidět do hlavy toho druhého a jak jeden zážitek z dětství může ovlivnit celý Váš život. Myslím si, že tohle trochu funguje i v realitě. Někteří lidé se snaží ostatní zachraňovat a je to jejich celoživotní poslání ať už v práci nebo v soukromí, ale kdo zachrání toho zachránce? Láska?

cukrovka
06.03.2018 5 z 5

Zajímavá a velmi čtivá knížka. Denisa byla skvělá se svou bezpodmínečnou láskou a trpělivostí ke svému synovi. A určitě byla tou pravou pro Taylora, který se stále potýkal se svou domnělou vinou.

ikul
25.02.2018 4 z 5

Zatím jsem od Nicolase Sparkse znala jen filmové podoby jeho knih (Nejdelší jízda, Zápisník jedné lásky). Pokaždé to byl silný příběh, proto jsem se rozhodla pro přečtení jeho románu. Útěk do samoty měl opět vážný obsah, starost matky o opožděného chlapce a její vztah ke komplikovanému muži. Příběh byl čtivý, odpočinkový.

nikol1774
25.12.2017 5 z 5

Musím říct, že jsem od této knížky moc neočekávala, ale mile mě překvapila. Naprosto jsem se sžila s postavami, byly mi hodně sympatický. Přála jsem jim jen to nejlepší. Jako bych já sama byla Denise. I když děti ještě nemám, pro mojí sestru bych udělala první poslední. Ve vztahu jsem chápala Denise ale i Taylora, občas bývám stejná jako Taylor. Malý Kyle byl moje oblíbená postava, přála jsem si aby se mu dařilo co nejlíp, aby ho měli všichni rádi a aby se naučil vše co má malý chlapec v jeho věku umět. Věta ,,Mám Tě rád mami.,, mě rozbrečela a zaroveň jsem byla šťastná.
Je to akční, romantický, zábavný. Za mě velmi dobrá kniha.

shay
22.11.2017 3 z 5

Jeden z mých oblíbených autorů. Většinou mě děj jeho knížek dostane, ale u téhle tomu tak bohužel nebylo. Podle mě je to taková průměrná kniha.

oluskace
30.10.2017 5 z 5

Děj se mi moc líbil. Mám podobné problémy se synem a Denise jsem hodně fandila. Nemohla jsem se od knihy už od prvních stránek odtrhnout. Opravdu pěkný příběh, jen doporučuji

alnahu
30.10.2017 5 z 5

Příběh Denisy a jejího malého synka Kyliho ,který má vadu řeči a trpí nemluvností se zdál ze začátku velmi smutný . Nakonec ale vše dobře dopadne, díky velké obětavosti a lásce Denisy k synovy. Příběh sice smutný ,zajímavý ale hlavně s dobrým koncem ,mě se líbil.

krtica
28.10.2017 5 z 5

Od Sparkse se mi líbí všecky knížky,moje srdcovka.

Rodaw
17.10.2017 3 z 5

ÚTĚK DO SAMOTY
Mám moc ráda knížky od Nicholase Sparkse - patří mezi mé nejmilejší spisovatele v žánru čtení pro ženy.. Umí psát krásné a srdcervoucí příběhy, jakoby je psal sám život.. Útěk do samoty je fajn knížka. Oddechová knížka. Ale nemůžu si pomoci - když ji srovám s dalšími knihami od Sparkse, patří k těm slabším... Hezky se čte a za přečtení stojí - pokud chcete úplně vypnout - ale za mě tam něco chybělo.. Měla jsem pocit, že se celou knížku ani nic moc neděje - jen se hodně řeší vztahy, o tom to celé je..
Sparks popisuje silný vztah mezi matkou a dítětem (maminka Denisa dává maximum svému malému synovi Kylovi, který má problém s mluvením) a samozřejmě nechybí láska.... Bylo to příjemné, ale za mě (na Sparkse) příliš průměrné.. Pokud si však chcete odpočinout, je to dobrá volba.:)

marketav94
10.09.2017 3 z 5

Tentokrát pan Sparks tolik nezamával s mými pocity. Jelikož jsem od něj četla mnohem emotivnější knihy, tak tuhle řadím spíše k těm slabším. Příběh pro mě vygradoval hned na začátku a pak byla taková dlouhá dohra. Bylo to příjemné letní počtení, téměř jednohubka, ale konkrétně do tohoto Sparksova románu bych narozdíl od jiných už znovu nešla.

Více dojmu v recenzi na blogu: http://cteme-s-meggie.blog.cz/1709/nicholas-sparks-utek-do-samoty

Dymond
16.08.2017 5 z 5

Jak bylo řečeno u karerina2660, je to sázka na jistotu. Musím si dokoupit jeho další knihy, protože zrovna toto je druh čtení ke kterému se klidně s radostí za nějaký čas zase vrátím. Je to jak u dobrého filmu, prostě se na něj podívám víckrát.

katerina2660
11.08.2017 5 z 5

Sparks = sázka na jistotu. Četla jsem snad všechny jeho knihy, všechny jsou krásné... i filmy dle jeho knih stojí za shlédnutí :-)
I přesto, že hned na začátku víte, jak to celé skončí, tak je to napsáno krásně čtivě, poutavě, hltala jsem stránku za stránkou. Obdivuji Denisu a v duchu jsem jí smekala poklonu (jsem také matka) a moc jsem jí přála šťastný konec....
Ke konci pár slziček ukáplo a když jsem je usušila, tak na další stránce začaly kapat další... Knížka je moc krásná i když příběh je opravdu "čitelný" předem...

Lauralex
06.08.2017 5 z 5

Dlouho jsem teď nečetla Sparkse. Pokaždé je to jako vracet se za starým dobrým přítelem. To je ta jeho síla. Možná jsem se teď z určitých důvodů romantice v jakékoliv podobě vyhýbala, ale jestli mě něco vždycky bezpečně navodí do té správné atmosféry a celou pohltí, je to on.

Těch dlouhých skoro 10 let, co ho znám a čtu jeho knihy, přemýšlím, v čem to je. A při této knize už jsem na to přišla. Ten jeho dar spočívá v tom, že dokáže plně, chytře a hodnotně pojmout celý koncept a naplnit ho vším, co vykazuje tvárnost a nepůsobí to plytce nebo monotónně. A tím promluví i ke čtenářům. A ať to skončí jakkoliv, vlastně je to vždy šťastné, záleží jen na úhlu pohledu, protože jestli on něco umí, tak konce. A to jsem zatím u nikoho jiného neobjevila.

Věděla jsem, že to bude skvělé, tím jsem si absolutně jistá. Nikdy mě nezklamal a nezklame, a proto se k němu stále s láskou vracím. Poznala bych ho snad i poslepu. Potvrdilo se mi to, co vím od okamžiku, kdy jsem ho četla poprvé, a proto ho mám ráda. Je to víc než jen romantika. Nepíše jen srdcem, ale především hlavou. Na chlapa má neuvěřitelně přirozený a podmanivý styl vyjadřování, a tím si mě zrovna tenhle příběh získal. Nečekala jsem žádný jednoduchý, oddechový příběh, na to ho moc dobře znám, ale vtáhlo mě to až překvapivě intenzivně. Kdybych řekla, že mě to zaujalo, je to slabé slovo. Já do toho vložila snad veškerou svou energii a empatii. Dá do toho vždy něco navíc, čím se víc a víc utvrzuji v tom, že vybočuje od veškerých spisovatelů i spisovatelek tohoto žánru. V tom nejlepším smyslu slova.

Umí propojit téma lásky a k tomu něco navíc a ani jedna dějová linka není opomíjená. Tentokrát to bylo drama, možná nadneseně řečeno místy trochu detektivka, a to mě přitáhlo už na prvních stránkách a od té chvíle jsem se od knihy takřka neodtrhla. Zcela originální, nápadité, protkané napětím a nestrojenou láskou. A slzy také byly. Dalo mi to od všeho něco, jak jsem zvyklá, a přesto i něco navíc, co jsem od této knihy, nevím proč, ani nepředpokládala. Poskytlo mi to zážitek eminentní a rozmanitý v každém ohledu.

Říkám to asi o každé jeho knize, ale tahle je jedna z jeho nejlepších. Neříkám to proto, že je to můj nejoblíbenější spisovatel, nýbrž proto, že mě dovede uhranout a pokaždé je to snad ještě lepší.

(tento komentář už jsem jednou psala, ale nějaký imbecil, který má potřebu se nabourávat do profilů, mi ho smazal, takže někdo ho už možná jednou četl)

Kecallka
09.07.2017 5 z 5

První kniha od tohoto spisovatele. Krásné čtení, ukápla i mi slza.