Ústav ekniha

Uprostřed noci, v domě na klidné ulici v příměstské Minneapolis, vetřelci tiše zavraždí rodiče Luka Ellise a naloží ho do černého SUV. Operace netrvá ani dvě minuty. Luke se probudí v Ústavu, v místnosti, která vypadá stejně jako jeho pokoj – kromě okna… Psychicky děsivý stejně jako Žhářka a s úžasnou dětskou imaginací kultovního To je Ústav dramatickým příběhem o dobru a zlu ve světě, kde hodní kluci vždy nevyhrají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453925/ustav-y6n-453925.jpg 4.467
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno (ekniha), Beta-Dobrovský

The Institute, 2019

Kniha Ústav

parvitas
včera

Inštitúcia mi pripomína toho starého známeho Pištu Kráľa, ktorý začne so zdanlivo bezvýznamnou maličkosťou, s opisom osoby, ktorý zaujme, no potom sa pozornosť prenesie zase inam. A kým sa to celé prepojí... Téma mi pripomínala trochu Podpaľačku, aj tu ide o deti, ktoré majú určité telekinetické, či telepatické schopnosti. Onedlho sa vo výskumnom ústave ocitne hlavný hrdina, brutálne rýchlo a nečakane. No procesy, ktorým bol on, aj ostatné deti vystavené... nevedela som sa odosobniť. Ponižujúce, surové až príliš podobné mučeniu. Napriek tomu som knihu zhltla za chvíľu, lebo sa od nej nedalo odtrhnúť.

Rubyn

Moc jsem se těšil na novou buclatou kingovku. Bohužel žádné nadšení. Dočetl jsem se zatnutýma zubama , děj se vlekl a pro mne dost nezajímavý. Možná se bude líbit mladším čtenářům.

nadali

Pro mě je King jako návrat do příjemných bačkor, které dobře znám.
Ta blbost s plotem je vážně ujetá, uvidíte.
Ale jinak nemám moc co vytknout, byla to po dlouhé době knížka, kterou jsem si prostě musela koupit :) Hezké čtení

DennisMoore

Řekl bych, že Ústav je takový Kingův standard, což ale, jak jeho přívrženci vědí, pořád znamená sakra dobré čtení. I když tentokrát trochu rozporuplné, zejména kvůli té supernaivní části s plotem (víc psát nebudu, ať nespáchám spoiler), kterou mistrovi opravdu neodpustím, kvůli trochu natahovanému konci a kvůli tomu, že kdyby se morální dilemata začala řešit dříve než bylo po všem, byla by ještě působivější. Jinak je to ale určitě dobrá kniha s několika nezapomenutelně hnusnými výjevy a s typicky sympatickými Kingovými hrdiny.

heavy66

(+ SPOILER) Podle Národního centra pro pohřešované a zneužívané děti je ve Spojených státech každoročně hlášeno přibližně 800.000 pohřešovaných dětí. Většina se najde. Tisíce nikoli. Tak kde jsou ty, co se nenajdou? V Ústavu!
Někteří vážení čtenáři reklamují, že je nový King nevyděsil. Přitom je to o pokusech na dětech, jak z dílny Anděla smrti v Osvětimi - já vyděšený jsem!
Vyděšený a potěšený, jak Mistr opět mistrovsky zpracoval svoje oblíbené téma mimosmyslového vnímání!

petrarka72

Navzdory drobným problémům (pomalý rozjezd, příliš mnoho recyklovaných motivů) je tohle kniha, v níž peklo je skutečně peklo. Zvracím a tleskám.

iveta3689

(+ SPOILER) Spoiler

Kniha je dobra, ale King uz napsal lepsi (a bylo jich dost). Napad skvely, zpracovani bylo slabsi, nez se dalo cekat. Dej byl pomaly, ale ani popisum postav se autor moc nevenoval. Jako pro mamu se mi tezko cetly sceny z Ustavu, kdy se detem styska, take chovani zamestnancu k detem a testy na nich. Takove veci umi King popsat mistrovsky, takze z nich mrazi. Bohuzel utek Luka z ustavu byl velky ulet. Neco tak naivnivniho snad ani autor nemohl vymyslet. Tri ctvrtiny knihy byly pomale, spis utahane. Ke konci se dej rozbehl, trochu chytil jiskru, bohuzel toho bylo malo na to, co autor umi. Hodnotila bych 3,5 *, na 4 to bohuzel neni.

Deia

Kniha sa mi čítala vážne dobre. V podstate viac ako 600 strán som zhltla za dva dni, naozaj som sa od knihy nemohla odtrhnúť. Hlavné postavy mi prišli zaujímavé a sympatické, len škoda, že Tim sa tam nevyskytoval trošku viac. Bála som sa totiž, že detskí hrdinovia mi budú liezť na nervy, ale nestalo sa tak, naopak, prirástli mi k srdcu a veľmi som im držala palce, aby sa im z Inštitúcie podarilo dostať. Občas mi prišla kniha trošku zdĺhavá, ale dalo sa to zvládnuť. U Kingových kníh mám väčšinou problém s koncami, ale koniec tejto knihy sa mi páčil a vôbec by mi nevadilo nejaké voľné pokračovanie.

Dětské zoubky
Dětské zoubky