Ústav

Ústav https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436882/bmid_ustav-e5N-436882.jpg 4 1068 266

Uprostřed noci, v domě na klidné ulici v příměstské Minneapolis, vetřelci tiše zavraždí rodiče Luka Ellise a naloží ho do černého SUV. Operace netrvá ani dvě minuty. Luke se probudí v Ústavu, v místnosti, která vypadá stejně jako jeho pokoj – kromě okna… Psychicky děsivý stejně jako Žhářka a s úžasnou dětskou imaginací kultovního To je Ústav dramatickým příběhem o dobru a zlu ve světě, kde hodní kluci vždy nevyhrají.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Institute , 2019

sidonka
04.02.2021 5 z 5

Byla to moje první kniha od Kinga, dlouho jsem váhala, jestli se do ní pustit, teď nechápu proč, strhující příběh, od kterého se nedá odtrhnout, kde vám naskakuje husí kůže a tečou slzy smutku

Market333
03.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha, King prostě pořád umí. Dostala se mi do ruky dříve než žhářka, tu teď čtu, ale motiv má podobný nápad a přitom je každá kniha úplně jiná, každopádně ústav moc doporučuji

Solverino
01.02.2021 4 z 5

Knížka se dobře čte a docela to pěkně utíká, není to sice pecka peckovitá, ale je to slušné. Pak se to začíná bohužel trochu zamotávat a konec a vysvětlení už tedy nic moc. Škoda že pan King na starý kolena tolik vyměknul. Taky škoda toho trapného kopnutí do Trumpa. Určitě doporučuju přečíst.

te8841
01.02.2021 5 z 5

Jsem velkou fanynkou Kingovek .. a Ústav mne úplně pohltil. Opravdu místo kde bych se nechtěla ocitnout. Naprosto jsem si oblíbila dětské hlavní postavy. Isha byla dokonalá!

evvva
30.01.2021 5 z 5

Přečetla jsem hodně Kingovek. Žádnou z nich jsem nevlastnila. Tahle je první. Koupila jsem si ji jen tak. Pro sebe. Možná za odměnu,ale to vím jenom já. Nelituji,neprodám. Chci ji mít a moci se k ní vrátit. Je skvěla,je jiná,je "King". Na začátku jste zvědaví,v očekávání,čtete a po chvíli se ocitnete v ústavu,vnímáte s nimi,bojíte se s nimi,trpíte,věříte,vítězíte,prohráváte...jste jedním z nich...tohle umí King!

DivaTerka
28.01.2021 5 z 5

Neuvěřitelná jízda! Trošičku jiný styl psaní, než na jaký jsme u Kinga zvyklí, ale kvalitou zůstává na nejvyšší úrovni. Od Ústavu se nedalo odtrhnout. Pořád nedokážu uvěřit, co se v průběhu všechno odehrálo a jak tohle někdo může vymyslet... Určitě jsem nečetla naposledy :)

Janniska
27.01.2021 5 z 5

GENIÁLNÍ!!!
Miluju Kinga,se vším všudy.
Někdo někde napsal že kopíruje seriál Stranger Things ,ale myslím že i bratři Dufferovi,kteří na něj v seriálu odkazují nejen zmínkou o jeho knize,by uznali že je to jinak.
Skvělý,napínavý a velice “živý” příběh.
Btw,King fakt Trumpa nesnáší :-)

Ben Nevis
26.01.2021 4 z 5

Povedená Kingovka, se všemi klady i neduhy. Starý King je na rozdíl od mladého Kinga dost sluníčkový a zamilovaný do svých hlavních postav. Rovněž musím vytknout přímočarý děj, kde je vlastně od třetiny románu jasné, jak to bude probíhat dále a jak to asi skončí.

Ke Kingovi jsem vždy víc kritická, protože si nastavil vysokou laťku. Téma je špičkové, jenže akční část knihy spoléhá na nepravděpodobné berličky a akutní zhloupnutí profesionálů. Četlo se to jedním dechem, ale neuškodilo by víc fantazie v detailech.

hanap
24.01.2021 5 z 5

Můj první King, a hned taková síla. Chvílemi jsem se bála otočit stránku.

Linda007
23.01.2021 4 z 5

Mám konečně dočteno! Hurá! Ústav se mi líbil, osobně bych to malinko zkrátila a Carrie mi to nakonec připomínalo trošku víc . Četlo se mi to výborně, taky je to pan autor .

klara8886
23.01.2021 5 z 5

Má první kniha od Kinga a musím říct WAU! Děj v prostředí ústavu mě neustále udržoval v napjetí. Celkově téma bylo velmi povedené. Kniha se četla velmi dobře a měla jsem problém se od ní odpoutat. Super!!

Runinka
22.01.2021 5 z 5

velmi napínavé a k zamyšlení

kramlinka88
20.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Už dlouho jsem nečetla knihu, kterou bych večer musela násilím zavírat, abych se donutila jít spát :)
Začátek knihy je takový nenápadný, volně plynoucí, ale již brzy cítíme to přidávání plynu a zvyšující se napětí a také přibývá otázek....jak kniha plyne, tak si stále častěji říkám, cože? Proč? A jak se postupně odhaluje fungování a struktura Ústavu - to už jen koukám a čtu s otevřenou pusou. Geniální čtení, geniální příběh, geniální postavy (já se zamilovala do Annie a Bubeníka) :D jen mi bylo moc líto dětí a Averyho, ale beru vysvětlení, že by ten život "poté" nestál za nic, i když kdoví... ? Prostě miluju Kingovy knížky :)
Jen v tom závěru mi prostě "něco" chybělo, ale protože je to prostě můj milovaný King, budiž mu odpuštěno :)

selikate-ctenar
17.01.2021 4 z 5

King prostě umí psát napínavé příběhy. Za "velké finále" jedna hvězda dolů, jinak skvělá knížka.

Christo
15.01.2021 2 z 5

Řekl bych, že se tentokrát King inspiroval seriálem Stranger Things. To by nebylo vůbec špatně, pokud by si z tohoto seriálu neodnesl jen to horší. Jen paranormálni jevy, ale už bez humoru a sympatických postav....zajímavé postavy vždy byly podstatou Kingových knih, ale zde byly neosobně nudné a stereotypní...a také spousta chyb...např. hlavnímu hrdinovi připadali něčí modré oči jako oči Paula Newman či Steve McQuena...to na 12 kluka v roce vlády Trumpa, pravděpodobně 2018, je vážně neuvěřitelné, stejně jako jeho neustále vychvalovaná a už i protivná Lukova genialita...

nik077
13.01.2021 5 z 5

Nezklamal..jeho knihy se mi líbí.

Daduna
13.01.2021 4 z 5

Kniha mi trochu postavami připomínala druhý díl Osvícení. Určitě neurazila, ale bohužel se nepřidá mezi moje oblíbené "kingovky". Asi pro mě nebyla až tak děsivá, jak to u jiných jeho knih bývá.Proto jen 4 hvězdičky. Samotné téma je na zamyšlení.

Radkas87
12.01.2021 5 z 5

Skvele se mi cetla, vzila jsem se do hlavnich postav jako bych tam byla... A kazdou chvili jsem si rikala-boze muj, to snad ne... Doporucuji

Sahir
10.01.2021 5 z 5

King nemá chybu Skvělé!

Madla81
10.01.2021 4 z 5

King ve své vyzrálé podobě v Ústavu doslova září. Je mistrem brilantních popisů a vykreslení temného Ústavu, v němž neznámí trýznitelé drží jako své únosce děti s telekinetickými a telepatickými schopnostmi. King v knize skvěle prodal své zkušenosti z doby, kdy byl po nehodě dlouhodobě hospitalizován. Jediné, co bych trošku vytkla, je poněkud zdlouhavý a zbytečně moc "ukecaný" závěr obsahující nejen dle mého názoru trošku nadbytečné narážky na republikány a nastiňující zbytečně moc intelektuálních a filozofických otázek. Ale i přes tyyto malé výtky se jedná o výbornou knihu Mistra hororu, která rozhodně stojí za přečtení.