Upřímná vyprávění poutníka svému duchovnímu otci

To, co je v západním světě běžné, že se vedle Následování Krista od Kempenského čte také „ruský Poutník“, by mělo být zvykem i u nás. Nejrozšířenější duchovní svědectví „východního člověka“ je pro své moudré doprovázení na cestě duchovního života také zrcadlem tolika našich vlastních problémů. V této poutavé četbě je můžeme snadno objevit. Jedná se o druhé vydání tohoto oblíbeného titulu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/142126/uprimna-vypraveni-poutnika-svemu-duchovnimu-otci-142126.jpg 4.89

Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Refugium Velehrad-Roma

veneta

Naprosto výjimečná kniha..........jen úvod má přes 40 stran, říkala jsem si, že něco přeskočím, ale pak jsem přečetla každé slovo. Kniha je vlastně o jediné krátké modlitbě, ale naučila mě dívat se na Bibli nejen jako na knihu knih, ale především jako na učebnici života. Prostá, všem otevřená učebnice ( v tom nejlepším slova smyslu ).

Kniha je plná povzbuzení a úchvatného vztahu k Bohu. Např.: " K tomu, abychom se zalíbili Bohu, není nic víc třeba než milovat."

lord-artoo
09.06.2014

Jestliže lze na základě "Umění války" mistra Suna napsat knihu "Mistr Sun a umění obchodu", pak lze v brzké době očekávat knihu "Upřímná vyprávění poutníka o principech reklamy". Proč? Protože vás přečtení originálních Upřímných vyprávění dožene k touze odejít z domu, toulat se po žebrotě s modlitbou na rtech a knihou Filokalie (Dobrotoljubie) v tlumoku, aniž byste zvážili všechna pro a proti.

Upřímná vyprávění jsou pro svou pestrost forem (objevují se zde vyprávění, svědectví, výňatky ze spisů Otců, heslovité rady, duchovní rozhovory) velmi nevšední knihou, jež vyžaduje někdy jen chuť k četbě, jindy plnou koncentraci duševních sil - vždy však přináší obohacení! Za pozornost rozhodně stojí i úvodní studie Richarda Čemuse (dříve vydaná samostatně s částečně odlišným obsahem, vizte "Modlitba Ježíšova - modlitba srdce"), která velmi pregnantně shrnuje základní data o Filokalii a Ježíšově modlitbě.

Drazí uživatelé databazeknih.cz, toto je kniha, kterou si chcete přečíst pro svůj duchovní růst!

dutch
03.04.2013

Povzbuzení do duchovního života s praktickými radami točícími se kolem modlitby Ježíšovi a spisu "Dobrotoljublje" (Filokalie), kde se starci a duchovní autority zabývají tím, jak dovést k naplnění přikázání modlete se neustále. Mnoho krásných příběhu lidí s kterými se poutník, jdoucí ruskou krajinou, setkává.