Upřímná vyprávění poutníka svému duchovnímu otci

od:


KoupitKoupit eknihu

To, co je v západním světě běžné, že se vedle Následování Krista od Kempenského čte také „ruský Poutník“, by mělo být zvykem i u nás. Nejrozšířenější duchovní svědectví „východního člověka“ je pro své moudré doprovázení na cestě duchovního života také zrcadlem tolika našich vlastních problémů. V této poutavé četbě je můžeme snadno objevit. Jedná se o druhé vydání tohoto oblíbeného titulu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/142126/uprimna-vypraveni-poutnika-svemu-duchovnimu-otci-142126.jpg 4.89

Žánr:
Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Refugium Velehrad-Roma
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
veneta
11. října

Naprosto výjimečná kniha..........jen úvod má přes 40 stran, říkala jsem si, že něco přeskočím, ale pak jsem přečetla každé slovo. Kniha je vlastně o jediné krátké modlitbě, ale naučila mě dívat se na Bibli nejen jako na knihu knih, ale především jako na učebnici života. Prostá, všem otevřená učebnice ( v tom nejlepším slova smyslu ).

Kniha je plná povzbuzení a úchvatného vztahu k Bohu. Např.: " K tomu, abychom se zalíbili Bohu, není nic víc třeba než milovat."

lord-artoo
09.06.2014

Jestliže lze na základě "Umění války" mistra Suna napsat knihu "Mistr Sun a umění obchodu", pak lze v brzké době očekávat knihu "Upřímná vyprávění poutníka o principech reklamy". Proč? Protože vás přečtení originálních Upřímných vyprávění dožene k touze odejít z domu, toulat se po žebrotě s modlitbou na rtech a knihou Filokalie (Dobrotoljubie) v tlumoku, aniž byste zvážili všechna pro a proti.

Upřímná vyprávění jsou pro svou pestrost forem (objevují se zde vyprávění, svědectví, výňatky ze spisů Otců, heslovité rady, duchovní rozhovory) velmi nevšední knihou, jež vyžaduje někdy jen chuť k četbě, jindy plnou koncentraci duševních sil - vždy však přináší obohacení! Za pozornost rozhodně stojí i úvodní studie Richarda Čemuse (dříve vydaná samostatně s částečně odlišným obsahem, vizte "Modlitba Ježíšova - modlitba srdce"), která velmi pregnantně shrnuje základní data o Filokalii a Ježíšově modlitbě.

Drazí uživatelé databazeknih.cz, toto je kniha, kterou si chcete přečíst pro svůj duchovní růst!

dutch
03.04.2013

Povzbuzení do duchovního života s praktickými radami točícími se kolem modlitby Ježíšovi a spisu "Dobrotoljublje" (Filokalie), kde se starci a duchovní autority zabývají tím, jak dovést k naplnění přikázání modlete se neustále. Mnoho krásných příběhu lidí s kterými se poutník, jdoucí ruskou krajinou, setkává.