Uprchlík na ptačím stromě

Uprchlík na ptačím stromě https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285574/bmid_uprchlik-na-ptacim-strome-1TP-285574.jpg 5 175 37

Malý modroušek, exotický ptáček, který v našich podmínkách přežívá jen těžko, uletí chovateli z klece a je zachráněn ptáčky z ptačího stromu, kteří tam pod dohledem starého laskavého papouška Kubíka žijí jako jedna velká rodina. Brhlíci, strakapoudi, zvonci, červenky a pěnice přijmou Modrouška mezi sebe, takže během léta zažije mnohá větší i menší dobrodružství, veselá i nebezpečná. Jeho očima se malí čtenáři dozvědí zajímavé podrobnosti o stavění ptačích hnízd, o lovu na housenky i o tom, jak to dopadne, když se v některém z hnízd nic netušícím ptačím rodičům vylíhne kukaččí mládě. S blížícím se podzimem však přijde chladnější počasí a Modroušek onemocní. Ptačí kamarádi o něj obětavě pečují. Podaří se křehkého ptáčka zachránit?... celý text

evelýny
14.07.2016 5 z 5

Toto je kniha mého raného dětství, mládí i rodičovství.
V dětství mi ji četl dědeček. Mně se příběh Modrouška tak líbil, že jsem při každé procházce toužebně tohoto ptáčka hledala. A chudák dědeček trpělivě pojmenovával všechny ptáky v širokém dalekém okolí. Šlo mu to bravurně :-)
Podruhé jsem byla já předčítačkou. Knihu jsem četla mému o dost mladšímu bratrovi. Naštěstí po mně nikdy nechtěl vyjmenovat všechny ptáky v okolí.
Potřetí jsem knihu četla svojí dceři. A světe div se! I ona trvala na poznávání všech námi spatřených ptáků. Zakoupila jsem tedy atlas - s tím mi poznávání šlo dost slušně :-)
ZAJÍMAVOST: Nevím, jestli za to může tato kniha, ale já ze všech zvířat mám nejraději ptactvo (tedy kromě mého psa Yorika) :-)
P.S. Kniha stále v mojí knihovně čeká na čtvrté čtení, snad se dočká (nenápadný vzkaz pro dceru)
P.P.S. Přečetla bych ji Yorikovi, ale nějak nechce poslouchat :-)
P.P.P.S. I když se stále snažím, Modrouška jsem za celý svůj život zatím nespatřila, ale stále doufám...

anyzek
03.05.2016 5 z 5

Tak se mi konečně podařilo tuhle knihu po 3 letech sehnat. Prostě paráda! Dávám znovu a znovu palečky a všechny hvězdičky!
Tatínkové, maminky, dědečkové, babičky, strejčkové a tetičky - neváhejte a pořiďte jí mrňatům okolo vás! Zažijete společné krásné chvíle při čtení této okouzlující knihy s báječnými ilustracemi! :-)

lenyleny
19.01.2016 5 z 5

Dávám dohromady přehled knih v knihovně a narazila jsem na tuto nááááádhernou knížku. Četla jsem ji jak malá holka, dostala jsem ji k vánocům od mé starší sestry. Pamatuji se ,že ještě na štědrý večer jsem si k ní sedla a málem ještě ten večer dostala výprask, protože jsem nechtěla jít spát.S tatínkem jsme pak podle této knížky začali pozorovat ptáky. Četla jsem ji několikrát , pak ji předčítala synovi a zase se opakovalo to, že na základě vyprávění jsme spolu pozorovali ptáčky a učil se je poznávat.A nyní jsem si ji musela přečíst znovu i když ji dobře znám, a těším se až ji budu číst dětem mého syna.

Briv
11.01.2016 5 z 5

Moc krásná knížka, jsou tam pěkně vykreslení různí ptáci a jejich povaha - pěnkava - pink, pink, břink, břink:). Toho jsem měla ráda - ale stejně tak i kubíka a samozřejmě Modrouška i zvonka se zvonečkem na krku. Poučná, krásně ilustrovaná, jsou tam i druhy ptáků o kterých moc neví ani dospělí.
Přivedli mě k ní babička s dědou, kteří mě i spoustu ptactva učili poznávat, což je dodnes můj koníček.

Gold351
08.09.2015 5 z 5

Díky této knize o Modráčkovi jsem se naučila poznávat některé opeřence. Příběh se mi moc líbil, jen toho ťuhýka jsem se trochu bála a neměla jsem ráda kukačku.Ilustrace jsou úžasné a jsem ráda, že ji pořád děti čtou.

savabi
01.04.2015

krásná vzpomínka na dětství...skvělá "učebnice" ptačích druhů....těším se, až ji budu číst vnoučatům

Jusťa
02.01.2015

Tato kniha se mi moooooc líbí.

exitus
20.11.2014 5 z 5

Vlastně si už nepamatuji samotný příběh, ale dodneška si vyprávíme s mamkou, jak jsme si jí spolu četly. A to je podle mého nejdůležitější.

mrvikovak
28.08.2014 5 z 5

Moje úplně první knížka, kterou jsem jako dítě celou přečetla. Dodnes na ní vzpomínám.

lusila
29.06.2014 5 z 5

Veľmi milá knižka, rozprávky zo života rôznych druhov vtákov na vtáčom strome a k tomu veselé ilustrácie.

Áďa27
15.06.2014 5 z 5

Moc se mi to líbilo,a krásně se mi to četlo.Bylo to dobrodružné. A dávalo to smysl.

Verrrunka
19.01.2014 5 z 5

Vzpomínka na dětství :-) Skvělé ilustrace!

denpek
17.02.2013 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha Ondřeje Sekory! Mám ji rád od dětství do dnes.

Veve131
18.11.2012 5 z 5

Tak to je moje nejoblíbenější knížka z dětství. Ani nevím kolikrát jsem ji četla. Mám ji uloženou a čeká na vnoučata.

anyzek
06.01.2012 5 z 5

No tak tuhle knížku přímo miluju, ráda bych jí znovu sehnala, to je klasika, kterou vřele doporučuji rodičům pro děti. Velice mě těší, že nachází stále spoustu příznivců, takže vlastně nestárne!

Honza1994
26.08.2011 5 z 5

Knížku jsem poprvé četl asi někdy na gymplu a jsem z ní naprosto unesen. Jednak je to skvělá pohádka pro děti a taky je to bezkonkurenční učebnice přírodopisu o ptácích. Právě díky této knížce jsem poprvé poznal plno zajímavých ptáků, jako třeba Bukače-ptáka strašidláka. Rodičové, rozhodně neváhejte a pořiďte tuto knížku svým dětem!

nightlybird
30.11.-0001 5 z 5

Jémináčku, nestačím zírat, na co jsem tady narazil. Tohle je jedna z prvních, ne-li úplně první knížka, kterou jsem v šesti letech četl. Pochopitelně si z ní naprosto nic nepamatuji, bezvýsledně jsem se snažil zjistit autora a název a ve snu by mne nenapadlo, že název tvoří vlastně to jediné,co mi uvízlo v paměti. Takže sláva, konečně vím co mám shánět pro prťavce, když se to tak fantasticky líbilo mně, snad to potěší i je. Pokud to tedy seženu.
A jako černý humor působí skutečnost, že jsem si vlastně na knížku vzpomněl v souvislostí s faktem, že mi uletěla Lora, můj patagoňák. Pochybuji, že měla stejné štěstí, jako knižní hrdina a že přežila zdejší zimu.