Až do dna

Až do dna https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275717/bmid_az-do-dna-U32-275717.jpg 4 269 32

Upíři z Chicaga série

Nad Cadoganským Domem se stahují mračna a nedávno přeměněná upírka Merit netuší, zda se jedná o temnotu před svítáním, či o klid před bouří. Samotné město je zmítáno nepokoji kvůli paranormálním obyvatelům a stát vyhrožuje, že schválí zákon o povinné registraci nadpřirozených. Od chvíle, kdy upíři vystoupili na veřejnost, nebyla ještě nikdy situace tak vyhrocená. Kéž by se mohli na chvíli někam uklidit, aby lidé přestali panikařit. A co čert neche, voda v Michiganském jezeře náhle zčerná a teprve teď začne jít pořádně do tuhého. Nová starostka Chicaga vytrvale tvrdí, že má vše pevně v rukou, ale Merit ví, že samou podstatu přírody dokáže změnit jen kouzlo vzešlé z té nejtemnější magie. Bude se muset obrátit na staré i nové přátele, aby zjistila, kdo za tím stojí, a zastavila ho dřív, než bude pro lidi i upíry pozdě.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Drink Deep , 2011

snilek.holka
12.05.2016 3 z 5

Předem se omlouvám , ale ti kdo knihu nečetli, nepokračujte. Zkoušela jsem své dojmy napsat bez prozrazení děje, ale nejde to :) Proto se omlouvám za spoiler.

POZOR SPOILER

Tenhle díl o upírce Merit, mezi mé favority určitě nepatří. Ti kdo četli předchozí díl jistě vědí, že Ethan umřel. Já byla zvědavá, jak se autorka po vystřižení jedné z hlavních postav, popere s dalším dílem. A pokud mám hodnotit čistě sama za sebe, tak jí to moc nešlo. Ethan my tam chyběl a to jejich hašteření taky. A to i přes to, že se to snažila nahradit Jonahem, který se mi nezamlouvá od prvního představení.
Celkem byl podle mě tenhle díl nepovedený. Pokud si dobře vzpomínám tak existenci upíru odhalili všichni, ale jakoby protesty lidí sahali pouze na Cadoganský dum. Ostatní domy jakoby si žili dál bez utlaku lidí, což mi přišlo krapet divné. Navíc byl tenhle díl dost průhledný. Zhruba od poloviny knihy, jsem prostě věděla že Mallory se toho všeho učastní, což podle mě zkazil závěr, který měl být evidentně napínavý. Ale dává to knize určité plusko, protože tenhle vývoj se mi líbí a je zajímavý.
Celá ta kniha na mě působila věčné politické žvatlání a nic z toho. pořád se jen vyšetřovalo,okecávalo, a nikde nic tu nic.
Když už pominu tyhle věci dostanu se k závěru. Nápad s oblohou nebyl špatný, jen bych ho jinak pojala. Co mě ovšem namíchlo ze všeho nejvíc byl konec. Ethan záhadně oživne ??? Co to jako mělo být ?? Chápu, že je to fantasy kniha, ale pokud se z nějakého důvodu rozhodla autorka Ethana zabít, byla podle mě obrovská hloupost ho najednou zase oživit. Ještě k tomu takhle. Působilo to na mě lacině a jako by to autorka dělala jen proto aby přitáhla více pozornosti. Podle mě tedy neměla Ethana vůbec zabíjet, ale třeba jen velice těžce zranit. Přineslo by to stejný efekt.

Suma sumárum, na to že je to pátý díl, tak kvalita pěkně klesá, místo aby stoupala. Knihy budu číst dál už jenom proto, že jsem jednou začala a třeba se s dalším dílem zas vyšvihne. Uvidíme....

Turante
24.04.2016 4 z 5

Opět skvělý díl, mně se prostě líbí všechny. Byl trochu akčnější než předchozí a byly v něm docela šokující zvraty ;-)

ala.mihalikova
06.04.2016 3 z 5

Kniha se mi četla docela dobře. Ale už to není tak úžasné jako první díly. SPOILERY Sice jsem Mallory podezírala, ale až do konce jsem tomu nemohla uvěřit. Návrat Ethana je fajn, i když trošku zvláštní. Jsem zvědavá jestli konečně nějak vyřeší v dalším díle svůj vztah. Co mě ale mrzí byl tak nějak ukončený/vyšuměný vztah s Jonahem. Docela jsem mu fandila. Četlo se to hezky, ale už to nebylo tak akční, tak napínavé a i romantika se vytratila. Celé to bylo takové negativní. Nic pozitivního. Jen politika. Když už jsem tu sérii začala, tak jsem zvědavá jak skončí. Ale kvalita začíná pomalu upadat a člověk se u toho docela u chvilkami nudí.

*Pájuše*
28.03.2016 2 z 5

Předem se omlouvám, ale bez spoilerů to prostě nešlo. A ještě jedna omluva, bude to opravdu dlouhé. :-) A začnu pěkně zhurta:
1. Kniha mi svou první kapitolou připomněla scénu z Underworld. Přesně ta scéna byla ve filmu s tím rozdílem, že ve filmu pršelo, kdežto v knize ani nekáplo. Že by se autorka nechala inspirovat nebo je to jen souhra náhod? :-)
2. Upřímně, vážně autorce nežeru, to její věčný omílání "měla bych jíst zdravě, je to kalorická bomba". Vždyť Merit je proboha upír. Je mrtvá a nepřibere ani gram tuku! Takže tohle na mě působilo jako trn v patě.
3. Myslela jsem, že když upíři vyšli s pravdou ven o své existenci, tak veškeré protesty lidí postihnou všechny Domy. V knize to vypadalo, že protestují jen před Cadoganským Domem, zatímco u ostatních byl relativně klid. Není to trochu divný?
* SPOILER *
4. Proč autorka v minulém díle Ethana zabila a teď ho zase nějakým zázrakem přivedla zpět, jen proto, že se jí to zrovna hodilo do krámku?! Vážně mě tím pěkně namíchla. Jasný, bez Ethana bych si díly nedokázala představit, ale když měla potřebu ho znovu oživit, v první řadě, ho vůbec neměla vraždit. Nebylo by jednoduší v minulém díle napsat, že byl ošklivě zraněn, ale že se z toho vylízal, když už tam chce mít autorka nějaký to drama...
5. Vůbec jsem nepochopila, co měla znamenat ta magie mezi Merit a Jonahem. Jako nějaké klišé se spřízněnými upírskými dušemi???
6. Lindsey je kolem dvě stě let stará upírka, ale odpadne při prvních paprscích slunce, zatímco Merit, která je upírem-batoletem hrdinně odolává sluníčku? Nevím, jestli si autorka ze mě dělá srandu nebo to fakt myslí vážně. Hlavně že Ethan se pokaždé nezapomněl zmínit, že čím bude straší, tím vydrží déle vzhůru i s příchodem slunce...
* KONEC SPOILERU *
7. Kniha na mě ani nezapůsobila svou komplikovanou zápletkou, která mě osobně byla nad slunce jasnější a náznaky, toho, kdo za tím vším stojí, jsou jasně patrné už v polovině knihy. Čili kniha je průhledná jako sklo. * SPOILER * To, že hlavního padoucha udělala z Mallory bylo jediné pozitivum celé knihy! Vážně mě to nepřekvapilo, ale udělala mi tím radost. Tady je na tom krásně vidět, jak se moc může zvrtnout i v rukách dobrého člověka. * KONEC SPOILERU *
8. V minulém díle jsou menší indície k Rudé gardě. Možná by autorce neuškodil vrhnout další díl tímto směrem. * SPOILER * Na konci knihy se Merit tak nějak loučí-neloučí s Jonahem/Rudou gardou. Mě to přišlo, jako kdyby autorka zatloukla pomyslný hřebíček do rakve celé série. Čímž mě trošku namíchla a ani fakt, že Merit do Rudé gardy vstoupit chce i tak, to nespravil. * KONEC SPOILERU *
9. Vážně je možné, aby se o Merit a Ethanovi dalo mluvit o nějakém "parťáckem" vztahu, když Merit řešila všechno sama s pomocí týmu v Domě, zatímco Ethanovi jen avizovala, co zjistila? Takhle si parťáckej vztah rozhodně nepředstavuju. Těžko tomu uvěřit, když se Ethan ochomítl k závěrečnému boji. Takže k tomuhle označení přišel jako slepej k houslím. * SPOILER * To mezi Jonahem a Merit byl parťáckej vztah - vyráželi spolu do akce, kryli si navzájem záda. Tohle je podle mě parťáckej vztah a ne když jeden sedí na zadku a nechává si od druhé hlásit, jak jde vyšetřování. / KONEC SPOILERU *
A konečně poslední bod a bohužel taky * SPOILER * Vážně se Merit vydá na "lov" Mallory, zatímco Mallořin přítel bude sedět doma na zadku?? Takhle se má chovat zamilovaný člověk? A ke všemu člověk, který v minulém díle byl jako jediný schopen zastavit Mallory? Meritina tzv. záchrana byla opravdu hodně co platná! * KONEC SPOILERU *
Kniha nebyla špatná. Bohužel mi nad některými věcmi zůstává rozum stát. ChN knihy jsou čtivé, dialogy svižné a písmenka utíkají po stránkách rychlostí blesku, takže než se nadějete, je kniha u konce. Nicméně jsou zde věci, které autorka nevychytala. Na to, že série už má pátý díl... knize to akorát ubírá na kvalitě.

Jass
28.03.2016 3 z 5

Musím říct, že tenhle díl byl po tom čtvrtém poněkud slabší. Možná to bylo tím, že chyběly přestřelky mezi Ethanem a Merit, ale také mi to celé přišlo poněkud natahované. Tenhle díl je delší než ty předchozí, ale podle mě toho autorka mohla dost vyškrtat, sice bylo fajn potkat se se všemi těmi magickými bytostmi, ale bylo to vlastně celkem zbytečné...

SPOILERY Musím říct, že to, že do toho celého je zapojená Mallory jsem tušila už od toho jejich prvního divného rozhovoru, myslela jsem si ale, že ji spíš Simon nějak zneužívá, nebo tak.... Tohle je rozhodně zajímavý vývoj a autorka má za něj u mě plus. Za co ho ale nemá je Ethan, samozřejmě, že jsem ráda, že je naživu, ale podle mě ho neměla vůbec zabíjet... Tohle je fakt dost klišé...

Aríka
03.03.2016 5 z 5

Kniha byla skvělá. Pořád se něco dělo, akorát mě nudil začátek, přišlo mi to moc zdlouhavé a konec naopak moc krátký, ale jinak jsem se zase začetla, jako to mívám u všech knih této série. Už se těším na Mrazivé kousnutí.

mišule5
19.02.2016 3 z 5

Tento díl mě bavil ze všech nejmíň. Přišlo mi to všechno takové zdlouhavé a vadilo mi, že celý příběh se jen vyšetřuje kdo co udělal a vůbec tam nebyla žádná romantika. Naopak konec byl teda řádný výbuch :-D myslím si, že autorka si na ty překvapující konce potrpí :-D

JupiterFire
15.02.2016 5 z 5

Nevím co na to říct. Na konci čtvrtého dílu jsem chtěla pátý zahodit a dál už nečíst, ale zvítězila zvědavost. A díky bohu za to. Tenhle díl byl velmi napínavý s úžasným koncem...

Betnka81
24.01.2016 5 z 5

Teto díl se mi hodně moc líbil a ještě víc mě překvapil konec , ale jsem ráda , že to tak dopadlo :D

Eponka
19.01.2016 5 z 5

Je škoda že celý díl byl hlavně o tom co se děje ve městě. Pořádné drama ohledně Ethana byl napsán asi na tři stránky což mě moc zklamalo :/ celkově to byl hrozný chaos ten konec. Jsem ráda že obživl ale čekala jsem něco víc. Docela mě zajímá co autorka napíše v dalším díle. A velice doufám že románek mezi Merit a Ethan bude popsán více podrobně docela mě mrzí že je to napsané na čtvrt stránky. No nechám se překvapit dalším dílem

BookEater
07.01.2016 5 z 5

Za mě výborné vyústění, doufala jsem v něj. Na Rudou gardu ještě dojde.

ciaram
28.12.2015 4 z 5

Zaprvé - jsem vděčná nakladatelství, že další díl vydali tak neskutečně rychle.
Za druhé - asi nejlepší díl série, co se týká děje, akce, zápletky, řešení, vývoje postav až na ...
Ethana (tady, z mého pohledu, sklouzla autorka k lacinému klišé) Jako kdyby jí docházely nápady - šup - je pryč - poplakali jste si? - no tak tady máte dárek. (promiňte, ale děkuji - nechci). Začínám se přiklánět k tomu, že by mě spíš zajímala Merit v Rudé gardě, a to předtím mohlo být důstojné ukočení jedné etapy jejího upířího života.