Upír Lestat

Upír Lestat https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175817/bmid_upir-lestat-fGH-175817.png 4 116 29

Upíří kroniky série

Lestat je upír, nikoli však obvyklá nemrtvá-neživá bytost. Je temperamentní, výstřední a živý v tom nejlepším slova smyslu. Střemhlavě se řítí v čase ze smyslného prostředí Paříže osmnáctého století do doby vlády římského císaře Augusta, ze starověkého Egypta plného démonů do New Orleansu před koncem devatenáctého století, z Galie zabydlené potomky Keltů a jejich kněžími - druidy, do frenetického světa rockových superhvězd ve dvacátém století. Lestat - pronásledován jak smrtelníky, tak nesmrtelnými - se snaží ve světě dobrat smyslu své existence a skrze čas se mu podaří dobrat se tajemství vlastní temné nesmrtelnosti.... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Československý spisovatel

The Vampire Lestat , 1985

Falquar
18.04.2015 5 z 5

Pakliže jste četli Interview s upírem a jste z toho trochu rozpačití, nevíte, jestli máte dát Lestatovi šanci, vězte, že tahle knížka představuje milé překvapení. Vrhá na děj předchozího dílu kapku jiné světlo - a především je mnohem zábavnější. Ufňukaný Louis nesahá neohroženému Lestatovi, filosofu Mariovi a úchvatnému Nicolasovi ani po kotníky; všechno, co bylo na Interview mdlé a fádní, v Upírovi jenom hýří životem.
Jediné mínus vidím v Lestatových neuvěřitelných schopnostech - já vím, já vím, kombinace prastaré krve a nezdolné vůle... ale zatraceně, takové divy by nezvládl ani Bílý Tesák! Přesto to mému hodnocení nic neubírá, vřele doporučuji.

Jennkie
11.08.2014 4 z 5

Velmi zajímavá kniha co do stylu i děje. U knih od Anne Riceové si vždycky rozšířím slovní zásobu, protože styl psaní je velmi květnatý a velmi podněcuje fantazii, takže se vám všechno odehraje téměř před očima. Místy to sice bylo zdlouhavé, ale ne zas tak moc.
Charakter hlavního hrdiny je jako vždy velmi propracovaný a jeho monology místy hodně inspirující, i když by to asi neměl číst člověk v depresi :-P Ovšem popis Lestatova charakteru vyznívá dosti podobně jako charakter upíra Louise. Nevím, jestli to tak autorka zamýšlela nebo se nevědomky začala opakovat. Z Interview s upírem mi však nezdálo, že by si ti dva byli až tak moc podobní.
Celkově patří tato kniha, a hlavně Anne Riceová mezi mé oblíbené a je mi líto, že je toho tak málo přeloženo... :-)

Aniday
02.04.2014 5 z 5

díky této knize jsem si k Lestatovi našla cestu a pochopila... konečně jsem taky měla možnost dočíst se, jak a kde to všechno vlastně mělo počátek, což ve mně vyvolalo touhu rozšiřovat si obzory v upírské tématice...

Peťulka3
16.03.2014 4 z 5

Začátek trošku nudnější, ale potom se to rozjelo :)

CurlyWolf
15.03.2014 4 z 5

Bohužel malinko slabší než Interview

SillverAngellus
28.02.2014 5 z 5

skvělá kniha! Četla jsem originál, který mám také v knihovně, neboť jsem se nemohla dočkat českého překladu, v který jsem ani už nedoufala :D

CurlyWolf
20.12.2013 4 z 5

Co čekat od úžasné série jiného, než skvělí zážitek? Po parádním zážitku s interview s upírem tu máme další skvělí počin. Sice nemám momentálně knihu přečtenou ceelou, ale už teď vím, že bude jednou z mích nejoblíbenějších. V první knize této série jsem Lestata nenáviděla, ale teď s ním mám soucit, a doufám že se mi brzi dostane do rukou i třetí díl - Upír s tváří anděla (Upír Armand)

upírka
01.11.2013 5 z 5

Knížka je neuvěřitelně poutavá a téměř se od ní nedá odtrhnout. Jediné, co mi na ní vadilo, byl ten šílený obal. Sehnala jsem v levných knihách.

Lenny33
02.10.2013

Ani nevíte jak jsem šťastná, že tato kniha vyšla! Už jsem ani nedoufala. :) Co nejdříve se začtu. :)

upíři filozofie zfilmováno New Orleans

Anne Rice (p)
americká, 1941 - 2021
1996  78%Interview s upírem
1995  83%Hodina čarodějnic I.
2013  82%Upír Lestat
1998  81%Upír s tváří anděla