Zrození

Zrození https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83350/upiri-deniky-stefanovy-deniky-zrozeni-83350.jpg 4 329 56

Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. Příběh se odehrává ve Virgínii během války Severu proti Jihu. Stefanův otec se ujme vzdálené příbuzné Katherine, která osiřela. Stefan i jeho bratr Damon se do ní zamilují, ona je miluje oba. Stefan se s ní sblíží, ale brzy zjistí, že s Katherine není všechno v pořádku. V městečku se po řadě záhadných úmrtí zvířat i lidí začne šířit panika, lidé se obávají upírů. Stefan se bojí, že za vším je Katherine. Stefanův otec zorganizuje lov na upíry. Když zjistí, že jeho synové stojí na straně upírů, oba je zastřelí. Zachrání je Katherinina komorná a oni si můžou vybrat - umřít, nebo se stát upíry... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Origins , 2010

orangerose
05.03.2013 5 z 5

mně se líbí že podle seriálu ,narazila jsem tuhle knížku náhodou , oblíbila jsem jsem sérii Upíří deníky: Stefanovy deníky od prvního dílu :)

TessDragon
31.01.2013 5 z 5

Knížka mě překvapila tím, že nebyla napsaná podle originálních knižních Upířích deníků, ale podle seriálu. Na začátku jsem v tom měla trošku zmatek, ale příběh mě rozhodně překvapil. Stefanovy deníky se mi líbí tak o 1 hvězdičku více než knižní Upíří deníky + i pomohlo i pár scének ze seriálu, které se mi zasadili do příběhu, ale nenechte se zmást, jinak tvůrci použili hodně témat, které v seriálu vůbec nezazněly. Knížka byla hodně čtivá a už se těším na pokračování. ;)

Bet
29.01.2013 1 z 5

Tato kniha se mi vůbec nelíbí.

Kate.S
02.12.2012 4 z 5

Pěkné už hlavně proto, že je to podle seriálu:)

kytikyti
11.08.2012

Knížka je pěkná, jen mi déle trvalo, než jsem zjistila že je to napsáno dle seriálu, který znám...:-) přijde mi škoda že se autorka nedržela svého příběhu, který vylíčila v upířích denících.

Bramboráček
10.08.2012 5 z 5

Pěkně napsaná :-) Zajímavá.

syky245
25.07.2012 4 z 5

Knížku jsem sice ještě nedočetla uplně, ale nemám si na co stěžovat. Tuto knížku jsem si kupovala s tím, že to nebude to samé jako knihy Upíří deníky, je to přeci napsané i na obale knihy, že je to volné zpracování podle seriálu a spisovatelky. Kniha se mi čte moc dobře, nemusím se do ničeho nutit a opět jako i u předešlých knih této spisovatelky si dokážu představit děj a vžít se o něj.

fallík
13.07.2012 4 z 5

Nesedí to k upířím deníkům, což je trochu škoda, ale kdyby se knížka brala jako samostatný příběh, tak je to docela dobré :)

VeverQa
25.06.2012

Nedočetla jsem to celé, chvílemi se musela nutit do čtení. Těšila jsem se na konec, ale nedostala se možná ani do půlky. Vadilo mi, že je to víc podle seriálu, který je oproti knihám slabý.
A víte proč jsem to nedočetla? Kámoška mi totiž půjčila 8.díl upířích deníků a ten je o doooooooooooooost lepší než Stefanovy deníky a je celkově boží. Potom jsem to musela vrátit, takže jsem to nemohla dočíst, ale stejně to bylo celkem nudné. A ta kámoška co mi půjčila 8. díl to měla stejně.

jesie
08.05.2012 4 z 5

Tato kniha mne příjemně překvapila. Především tím jak se liší od Upířích deníků. Je napsaná jiným, poutavým stylem a hlavně se tam na každé stránce nebrečí, nevyvádí popřípadě neuctívá Elena :D. Kniha překvapila, těším se na další díly.

Dandulka
21.04.2012 5 z 5

Konečně jsem se dozvěděla, jakse ze Stefana a jeho bratra Damona stali upíři.Skvělé čtení, zvládla jsem tuhle knížečku za den.

mis22
03.04.2012 4 z 5

Kniha se docela líbila. Prostě je vidět, že je to psané podle seriálu TVD. Dá se říci, že historie bratrů Salvatorů je celkem zajímavá, ale myslím si, že pokud jste neviděli seriál, ale četli jste knihy Upíří deníky, tak vám vlastně tato kniha v informacích o historii udělá velký, ale velký guláš:D.

Bowle
27.01.2012

tato kniha se mi vůbec nelíbí, myslela jsem, že bude předcházet knižním upířím deníkům a ne seriálu

Lenisk@
01.01.2012 4 z 5

Kniha se mi velice líbila. Upřímně musím říct, že se mi líbila více než předchozí Upíří deníky. Byla napsána velice čtivou formou (což jsem mileráda uvítala). Kdo viděl seriál a má rád minulost bratrů Salvatorů, Stefanovy deníky přivítal s nadšením :)

lukyli154
20.10.2011 4 z 5

Tuto knihu vlastně napsali scénaristi seriálů The Vampire Diaries (momentálně běží v Americe již třetí série.) Kniha vyprávi o tom, co vlastně předcházelo seriálu. Tedy době, než Stefan potkal Elenu. Jeho příběh začíná v době války severu proti jihu.

Vendulik
20.08.2011 3 z 5

Super knížka akurát to nesedí z upiříma deníky. Některé pasáže tam jsou jiné:( ale dobře čtivá kniha.