Stopy minulosti

Stopy minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135248/stopy-minulosti-135248.jpg 4 176 20

Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Stefanovy deníky odhalují temnou minulost dvou znepřátelených bratrů, kteří se marně snaží utéct děsivému osudu. Uběhlo dvacet let a Stefan se přestěhoval do Anglie. Jeho poklidný život na statku na venkově přeruší zprávy o vraždách v Londýně. Pachatelem je podle novinářů Jack Rozparovač, ale Stefan si je jistý, že jde o dílo upírů. Rozhodne se vraha vypátrat a zabránit dalším zločinům. Stefanovi i Damonovi hrozí nebezpečí, znovu je dostihla minulost...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Ripper , 2011

drakamena
17.04.2023 2 z 5

(SPOILER) Řekla bych, že zatím nejlepší kniha v této sérii. Zpočátku jsem plánovala dát víc hvězdiček, v druhé polovině knihy mi ale začalo vadit zkratkovité jednání hrdinů.

Violet si vzala své nejlepší sametové šaty do práce v zaplivané špeluňce v chudinské čtvrti, takže je už po pár hodinách měla celé zlité od levného piva a chlastu - šaty, ve kterých plánovala jít na večírek do vyšší společnosti. Věděla jsem, že s inteligencí je na štíru, ale že jí v tom nezabránil Stefan? Na druhou stranu to byl Stefan, kdo přivedl upíry rovnou k Abbottovým, což jsem vůbec a absolutně nepochopila, proč odjel tam, když mohl s Violet jít kamkoli na venkově, doslova kamkoli, zvlášť když věděl, že má v patách upírské nepřátele. A on je zavede rovnou k rodině, kterou miluje a touží chránit.

A pak tu bylo Stefanovo věčné Damon, Damon, Damon, i když všechno až příliš okatě ukazovalo na něj, stačilo trochu přemýšlet. Jenže on je úplně zaslepený a vidí Damona za každým křovím, i když ten se mu v této knize už dvacet let vyhýbá.

petrzel
01.10.2020 5 z 5

Perfektní díl.

Hoshi
24.02.2018 5 z 5

Čtvrtý díl Stefanových deníků byl oddechovým čtením, nechci opakovat to, co je tu již napsáno, ale Violet je mi sympatická již od začátku, doufám, že se dozvím něco víc o Coře a Damon .. je prostě Damon.

marta14
03.02.2018 5 z 5

,,Člověk by neměl být na světě sám." Tento díl mi přišel trošku slabší, ale i tak mě to vtáhlo do děje. Nevěděla jsem, co čekat od Damona. Kdoví... tváří se jako hajzlík, ale v jádru je určitě dobrý. Zajímalo by mě, jestli najdou Violet.

trynitrix
15.07.2015 4 z 5

Nápad s Jackem Rozparovačem byl super trochu tajemna kdo co :-D Opět jsem si oblíbila další postavu Violet tak jsem na ni zvědava :-D a Stefan a Damon prostě bratři ;-)

barbora5507
01.04.2015 3 z 5

Stejně jako předešlý díl mě i tento docela zklamal. Většinou jsem se nudila, ale občas tam byly zábavné momenty.

SelenaDemi428
08.12.2014 5 z 5

Kniha mě zase úplně pohltila. Violet mi byla sympatická, ale hned jsem věděla, že to nebude jen tak. Zajímalo by mě také více o Coře, moc jsme se toho o ní nedozvěděli. Těším se, až si znovu přečtu pátý díl, který jsem četla tak před rokem a už si to moc nepamatuji, co se tam stalo.

ivzu77
30.07.2014 4 z 5

Kdo miluje upíří deníky, musí si přečíst i Stefanovi deníky, zde je vyobrazená minulost bratrů Salvatorů... vždy se těším na další díl
Četla jsem všechny její knihy, mám je moc ráda.

Eleanor-ka
20.03.2014 5 z 5

Podle mě nejlepší díl Stefanových deníků. Jop, taky mě zaujalo téma s Jackem Rozparovačem a ten detektivní nádech :D Damon neustále překvapoval, Stefan těšil, ale občas jste nevěděli na čem jste, což asi tak mělo být. U mě účel splněn, konec dobře napínavý, už se těším, až si přečtu poslední díl.

Vendulik
19.03.2014 3 z 5

Čekala jsem, že to bude lepší čtení.

hradilovi.mk
11.12.2013 5 z 5

:-) bez komentáře. Krásné čtení

andulka1406
18.10.2013 4 z 5

Opět povedený díl, ale pro mě zatím asi nejslabší. Každopádně konec nutí k přečtení dalšího dílu :-)

TessDragon
15.10.2013 4 z 5

4. díl Stefanových deníků byl trošku slabší než předchozí díl. Téma s Jackem Rozparovačem se mi ale rozhodně líbilo, jen postavy v tomhle díle nebyly extra sympatické až teda na Olivera. Předchozí díly skončily vždy tak nějak trvale ukončeny, ale v Stopách minulosti nám to tentokrát skončilo dost napínavě, takže jsem zvědavá na další díl.

lukyli154
05.10.2013 4 z 5

Mně to nudné nepřišlo. Čte se to celkem dobře a je zajímavé se podívat do minulosti bratrů Salvatorových. A navíc teď začala běžet 5. série The Vampire Diaries, takže o to víc má člověk chuť si něco z tohoto prostředí přečíst. ;-)

Iworri
22.05.2013 2 z 5

Tak nudné, že jsem to ani nedočetla. Za mě jednoznačně nejslabší díl celé série. Doufala jsem, že Stefanovy deníky budou i nadále uspokojovat moje fantazie o bratrech Salvatorových, ale tímto dílem bych sérii stopla. Co se týče autorčiny tvorby - její styl psaní mi prostě nevyhovuje. V tomto díle jsem svou teorii jen podpořila a nadále si myslím, že asi nikdy nepochopím, čím že se to vlastně tak proslavila ?

Esko*
06.05.2013 5 z 5

Skvělý díl, vlastně celá série Stefanovy deníky je super. Hrozně se mi líbí, že se děj vždy odehrává v minulosti.

Lira
19.03.2013 5 z 5

Jako první se dá říct, že je to dobré čtivo. Vtáhne čtenáře do doby Anglie v dobách, kdy existoval Jack Rozparovač. Stefanova a Damonova cesta se mi líbí a je to lepší série než ty ostatní.

orangerose
04.02.2013 5 z 5

vydané všechny díly jsou super, už se nemůžu dočkat na další díly :D

PiperW
30.12.2012 5 z 5

Jako všechny dosud vydané díly, byla to bomba...už se těším na další díly

Dandulka
06.12.2012 5 z 5

Super, skvělé čtení. Ani jsem nic jiného nečekala!!!!!!!