Souboj

Elena brzy zjistí, že existuje ještě mnohem větší nebezpečí než zamilovat se do upíra – a to být předmětem touhy upírů dvou. Zatímco Stefan i nadále bojuje s instinktivní žízní po její krvi, Damon setrvává ve své snaze získat si Elenino srdce. A Elenu přitom čeká ještě mnohem těžší zkouška: aby zachránila jednoho ze svých nesmrtelných ctitelů, sama bude muset riskovat svoji smrtelnost…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26010/souboj-iqk-26010.jpg 3.3847

Upíří deníky (2.)

The Struggle (1991)

Romány, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

marketa0275

Popravdě jsem čekala více, ale jistě si to par spokojených čtenářu najde.

Kláraaa20

Přesto, že má Souboj lepší hodnocení než Probuzení (které se mi líbilo) mě moc nenadchl. Měla jsem ho přečtený rychle, ale knížka mě moc nebavila. Neurazí, nenadchne.

Sima890

Souboj byl určitě lepší, než Probuzení. Bavila mě i víc a kvalita taky lepší. Ale pořád příliš jednoduché, ale konec jsem nečekala a dopadlo to zajímavě. Doufám, že se knihy budou postupně zlepšovat a i víc mě bavit.

Poznat lépe Damona bylo skvělé. Já mám slabost pro ty tajemné, nebezpečné a sexy kluky. Stefana miluju také, Elena by pro něj udělala cokoliv a s nikým jiným si být nepřeje. Bylo to opět zajímavé. Mnohem víc akčnější a lepší, což bylo skvělé. Meredith je trochu nevýrazná postava a na můj vkus nepotřebná, snad se to změní. Naopak Bonnie a její vize jsou velmi užitečné a nečekané. Konec jsem nečekala a nemůžu se dočkat, jak se to vyvine v příštím díle...

Hoshi

Jsem opravdu nenáročná čtenářka. Příběh je zajímavý čím dál víc a dá se u toho příjemně odpočinout. A možná si časem oblíbím tohoto Damona.

Čtenářka01

super,doporučuju.

leninam

O něco zajímavější než první díl, ale jinak stejně jako jednička i druhý díl je spíš takové oddychové dívčí čtení.

LucyFox4
13.11.2017

Celý příběh žije z toho tajemna kolem upírů a kdysi dávno jsem se tímhle dílem (a potom i všemi následujícími) prokousala pravděpodobně proto, že jsem tenkrát mívala moře času a četla jsem prakticky všechno (abych se v tom pak mohla nimrat).
Série žijící díky trendu.

Sima890
27.10.2017

Nebylo to špatné čtení, určitě lepší než první díl. Ale určitě to nepatří mezí mé nejoblíbenější knihy. Určitě dočtu do posledního dílu
Oba díly mě bavily, je to sice jednoduší čtivo, než čtu obvykle a taky mnohem tenčí. Ale knihám od Sarah J. Maas se to rovnat nemůže.

Carol96
24.07.2017

Musím stát za tím, že samostatně je to podprůměrná kniha s průměrným příběhem.

Aríka
19.07.2017

Po éře Stmívání, přišla éra Upířích deníků. Nejprve jsem viděla seriál, který mě ovšem po pěti sériích přestal bavit, a tak jsem si řekla, že si přečtu knihy. První díl mě moc neuchvátil, ale i přesto jsem dala šanci ještě dílu druhému. No, akorát mě přečtení druhého dílu utvrdilo v tom, co jsem věděla už při čtení prvního dílu, kamarádi nebudem. Knihy jsou psané v er- formě. Příběh je chvílemi zdlouhavý, nudný, kniha se místy ani nedá číst. Děj je na můj vkus moc jednoduchý. Nechápu ten povyk okolo těchto knih. Kniha, ale ani celá série mi nesedla. Možná někomu sedne, ale já uchvácena nejsem a třetímu dílu již šanci nedám. Byla jsem odchována na seriálu, a proto si na knihy nemůžu zvyknout anebo ti bude tím, že mě nesedí autorčin styl psaní a vyprávění.

Fanttastica
15.07.2017

Bylo tam vážně dost pravopisných chyb, ale jinak moc dobrá kniha. Než jsem zjistila že jsou knihy už jsem se dívala na 2 sérii seriálu. Z postav je pro mě nej Damon.

Beltrix
13.07.2017

Autorce se ani v tomto dílu nepodařilo vystihnout postavy tak, aby mě nějak více zaujaly jejich eskapády, nebo abych se o ně bála, po stylové stránce to také není žádná sláva. Na druhou stranu jsem dostala přesně to, co jsem očekávala - romantiku pro puberťáky, což je opravdu skvělý "průplach mozku" mezi odbornou literaturou. Jediné, na co si opravdu stěžuji, je množství chyb a překlepů.

petra3242
04.07.2017

Lepší než první díl, víc akce a ani mi to už nepřijde tak zmatené. Kniha se čte dobře a dočtenou jsem ji měla během chvilky, těším se na další díly.

Věrulička
11.05.2017

Mám ráda Upíří deníky. Nejradši mám díly, ve kterých se hodně objevuje Damon.

PeťkaW.
24.03.2017

Druhý díl je o chloupek lepší, než první. Čtivější a je v něm i o něco víc akce. Styl psaní se tu sice trochu ustálil, ale bohužel se ustálil do podoby knihy pro čtrnáctileté holky. Spousta vzdychání o ničem, dětinské problémy, nepropracované postavy... Jediné, co mě nutí přečíst si i další díl, je otevřený konec a moje chorobná zvědavost.
Po přečtení prvních dvou dílů rozumím tomu, proč se seriáloví tvůrci v tolika věcech odklonili od této předlohy.

msjadepaton
15.08.2016odpad!

Snad ještě nikdy v životě mě žádná kniha tak nenaštvala. Celou dobu se nic nedělo a až teprve na konci je clifhanger, aby měl čtenář potřebu si koupit další knihu. Už první kniha nebyla nic moc, ale tohle byl naprosto propadák. Bez napětí, téměř bez děje, napsaná mdlým stylem znuděné středoškolačky a pouze s jednou postavou, která alespoň trochu vyniká mezi ostatními (i když v tomto případě to není těžké a nic to neznamená).
Jediná pozitivní věc, kterou můžu o této knize říct je, že je aspoň krátká.

evca7271
27.04.2016

Pekne cteni byla jsem moc spokojena kniha se cetla sama.

danulika10
23.02.2016

Není špatná, jako oddechovka super ale seriál lepší.

slavkaera
26.10.2015

tato kniha se mi velice líbí :D

midlajs
02.09.2015

Kniha ctiva velmi dobre a vtahne do deje. Nekdo druhym dilem konci, ale ja pokracuji. Podle me to ztrata casu neni.

Always a reader
09.07.2015

Upíří deníky se mi hodně líbí.

Roselunda 1928
25.04.2015

O trochu lepší, než první díl.

DiDi123456789
17.02.2015

Konečně si začínám oblibovat Elenu, volejme sláva!
Nevím, čím si mě Elena získala. V prvním dílu to bylo dítě které se rozbrečí když není něco po jeho. Teď už se chová- nebo začíná chovat- jako normální puberťačka. Že by to bylo její zmenšující se popularitou???
Knížce samotné nemám nic moc co vytknout. Děj chvílemi napínavý, kniha čtivá.
Na 5 hvězdiček to není, ale čtyři jsou ideální.:-)

Nagadir
23.10.2014

Pořád stejné, žádné zlepšení. Děj je místy neuvěřitelně předvídatelný, postavy jsou pořád strašně otravné a vůbec nevěřím jejich pocitům. Na druhou stranu, kniha je napsána poutavým způsobem takže to ubíhá rychle a nečte se to špatně (pokud vypnete mozek, úplně).
4/10

1v8na
03.09.2014

Příběh byl velmi napínavý a strašidelný.Stefanse odsuzuje zato, že je upír a miluje Elenu, která lidská bytost. Ale co když se stane upír i z Eleny?

Betnka81
18.08.2014

Další povedený díl, u ničeho jsem se nenudila

ivzu77
30.07.2014

Mám tyto knihy docela ráda, zároveň sleduji i seriál s výborným hereckým obsazením, ale nemohu tyto dvě věci porovnávat, jelikož jsou knihy brané jako předlohy, ale každá verze ( kniha / serál ) si jdou svou cestou. A proto mne baví oba směry.
Přečetla jsem všechny její knihy a u žádné jsem se nenudila.

Katee
11.07.2014

Skvělý díl, lepší než první :) Moc se těším na další, hrozně mě to chytlo :) Akorát tam zase bylo celkem dost chyb...

Markett
01.07.2014

Tenhle díl se mi zdál napínavější, než první. Rozhodně číst nepřestanu a čtu dál...

Lensiiee
17.04.2014

Do dalších dílů už nejdu. Asi jsem na to už moc stará, ale nenapadá mě jiné hodnocení než nuda, nuda a zase nuda.