Upálené

Upálené https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476287/bmid_upalene-HVl-476287.jpg 4 978 276

Další thrillerová lahůdka s hororovou příchutí od autorky Kříďáka, Jámy a Těch druhých. Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků. Před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky. A před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář. Vítejte v Chapel Croft, zapadlé vísce, jejíž tajemství leží ukrytá hlouběji než v hrobě a kde se zlo začíná znovu probouzet. Nahradit zesnulého duchovního sem přichází někdo, komu temnota také už mnohokrát zasáhla do života. Někdo, kdo bude muset otevřít staré rány a hlavně ochránit svou dospívající dceru před démony, kteří tady umějí být až příliš skuteční.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Burning Girls , 2021

ZuzanaZ83
26.01.2022 4 z 5

Farářka Jack je převelena do Chapel Croft, kde předchozí farář spáchal sebevraždu. Jack tam odjíždí i s patnáctiletou dcerou Flo. Zjevují se jim páleničky, duchové mrtvých dívek. Flo se sblíží s místním šikanovaným Lucasem Wigleym. Celé místo je opředeno temnými tajemstvími. Začnou se objevovat mrtvoly. A někdo Jack s Flo sleduje...

Velmi dobře zpracovaný thriller plný tajemství, závanů minulosti, nepříjemných pravd a zjištění. Zápletka i její vyústění jsou velmi dobře vedeny. Kniha mě rozhodně bavila.

radka2412

Takhle kniha se povedla.

Katania
24.01.2022 5 z 5

Jako vždy nemám co vytknout. Perfektní. Jedna z mých nejoblíbenější autorek.

Hakate
24.01.2022 5 z 5

Další skvělá kniha. Plná zvratů a překvapení, tajemná i Humoru.
Člověk přemýšlí, co napsat, aby nevyzradil část děje.

Kristuflina
23.01.2022 5 z 5

Naprosto skvěle napsaná knížka. Jako podle mě všechny autorčiny knihy. Četla jsem ji doslova jedním dechem. Až mě mrzí, že mi to trvalo jen dva večery.

JustWomen
22.01.2022 5 z 5

Farářka Jack, páleničky, Chapel Croft ... skvělé a mrazivé čtení. Nemohla jsem přestat číst, postavy, zápletky, napětí, originalita a úplně nepředvídatelný konec. Doporučuji.

Bee240
22.01.2022 5 z 5

Poslední tři roky jsem jako první knihu daného roku četla C. J. Tudor, takže bylo jasné že i tento rok chci jako první číst tuto úžasnou autorku.
Všechny její předchozí knihy se mi velice líbily a hned s Kříďákem se stala jednou z mých nejoblíbenějších autorek. S každou knihou se posouvá dopředu a teď tomu nebylo jinak. Nebojím se říct, že tato kniha je její nejlepší.
Kniha Upálené je opět lepší než ta předchozí a byla jsem velmi potěšená že je příběh více zaměřený na tajemno a je to pořádný, poctivý příběh. Líbilo se mi prostředí malé kaple v maličké odlehlé vesnice Chapel Croft...která má svá temná tajemství a historii.
Prostředí bylo opravdu skvěle popsané a nejednou mi předběhl mráz po zádech. Úplně jsem cítila odlehlost a mrazivost daného místa.
I postavy se moc povedli a příběh každého jednotlivce byl zajímavý. Hlavní postava - farářka Jack se mi líbila. Tušila jsem že je v jejím životě něco skrytého, ale i tak jsem byla překvapena její minulostí. A samozřejmě musím zmínit mladičkého Wigleyho....jeho postava zasáhla do příběhu ze všech nejvíc a rozuzlení ohledně jeho života mě absolutně dostal.
Musím říct, že si tentokrát autorka dala se zápletkou opravdu hodně záležet a příběh byl ponurý a plný mrtvol. Nechyběla ani pořádně děsivá minulost některých postav. Za mě kniha rozhodně stojí za přečtení a všem můžu doporučit.

homnika
21.01.2022

Čtivá kniha se spádem a šokujícím koncem.

Belanna
18.01.2022 5 z 5

Tak tohle stálo za to, ostatně jako všechny knížky autorky. Příběh má nádech tajemna, je napínavý a místy ponurý, přesto nevypadává z reálných mezí. Jazyk je svižný a velmi dobře se čte. Autorka nechává velký prostor pro fantazii čtenáře a samotný závěr je (z mého pohledu) hodně překvapivý. Zasloužený plný počet *.

Lu89
16.01.2022 5 z 5

No tak to byla taková jízda, že to překonalo i poslední dílo Chrise Carter a to už je co říct. Autorku mám moc ráda, takže jisté nedostatky bych dokázala odpustit, ale tady nebylo co opouštět. Děj člověka vtáhnul už od prvních stran a na konci ve vás nechal takovou směs emocí, že to snad ani nejde popsat. Smekám před autorkou, protože tohle je jednoznačně nejlepší kniha jakou napsala, ale i jakou jsem za poslední měsíce přečetla.

terezarath
16.01.2022 5 z 5

Autorka se s každou knihou posouvá kupředu. Upálené jsou napínavé, děsivé a originální. Příběh se Vás chytne a odmítá se pustit. Za mě nejlepší autorčina kniha.

Kekik
15.01.2022 5 z 5

Když si vzpomenu, jak jsem si po dočtení Kříďáka a Jámy (obě knihy velké zklamání) říkala, že to s autorkou nevzdám, protože co kdyby. A pak to co kdyby přišlo s knihou Ti druzí. Přesto jsem ale měla trošku obavy, aby to nezůstalo jen u té jedné knihy. Naštěstí nezůstalo.
Upálené jsou zatím nejlepší knihou, kterou jsem od autorky přečetla. Možná se autorka vypsala, možná jsem prostě jen již přišla na chuť jejímu stylu psaní. Tuto knihu jsem si náramně užila. Čte se velmi rychle, tedy alespoň mně stránky ubíhaly jedna za druhou, ani nevím jak. Příběh je velmi zajímavý. Tentokrát zde sedí i nadpřirozeno. Nemám jedinou výtku ke knize. Absolutní spokojenost.
Doporučuji ke čtení.
Čtenářská výzva 2022: Téma číslo 6. V pořadí čtvrtá autorova kniha vydaná v ČR.

Peggy2711
15.01.2022 3 z 5

Četlo se to dobře, ale já už tak od půlky tušila kam to bude směřovat, otvíralo se dost zápletek, které mohly být lépe dořešené, některé nedořešila vůbec. Vadilo mi i dost nepravděpodobné chování hlavních hrdinek v některých situacích. Ti druzí byli rozhodně lepší!

jan7113
15.01.2022 5 z 5

Moje první kniha od autorky. Zpočátku se u mě žádné zvláštní nadšení nekonalo. Stále dokola se řeší, kdo komu "vyhulil péro" apod. Pak ale autorka zklidnila svoje hormony (a možná i touhy) a každou kapitolou začala dávkovat napětí a poodhalovat nové souvislosti, což nakonec vyvrcholilo v překvapivé rozuzlení. Za mě tedy VELMI DOBRÉ!

Sabina335
15.01.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od C. J. Tudor. Naprostá bomba od začátku až do konce. S každou další kapitolou roste napětí a hlavně až do konce nevíte (tedy aspoň já to nevěděla), jak celá kniha dopadne. Rozhodně doporučuji!!!

hs777
14.01.2022 5 z 5

Tak to byla paráda, autorky čtvrtá kniha (do letošní výzvy), moje první a naprosto senzační. Až do konce jsem netušila vůbec nic …taková překvápka mám ráda a rozhodně doporučuji.

Šebestová3
14.01.2022 4 z 5

Tradičně dobrá C. J. Tudor. Ti druzí jsou u mě pořád na špici, ale i tohle se četlo moc fajn!

Šánka
13.01.2022 5 z 5

Super! Má první kniha od této autorky a takový nářez. Řekla bych, že v rámci temných thrillerů je tohle už vyšší liga. Trošku jsem měla obavu z té duchařiny, tu já nemusím, ale bylo to zpracované tak perfektně, že krásně vše zapadlo do děje.
Hodně dějových linek, mnoho postav, mrazivá, až hororová atmosféra malé vesničky kdesi v Sussexu, kde snad každá i ta sympatická postava skrývá nějaké temné tajemství. A četla jsem opravdu pozorně, ale tentokrát se mi nepodařilo odhalit nic a nikoho. Dokonce jsem si i prolog musela přečíst znovu, aby mně i poslední dílek složité skládačky zapadl na své místo.
Výborné, vynikající, no prostě čtěte!

Trolice
13.01.2022 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a jsem nadšená. S Kříďákem nejlepší od spisovatelky. Čtivé a napínavé až do konce. Postava farářky mi byla sympatická. Na konci píše autorka: " Tak co - zase za rok ve stejnou dobu?" Ok :-D

MartinkaSl
12.01.2022 5 z 5

Nejlepší kniha za poslední rok. Moje první kniha od této autorky.

Začátek byl pomalý a bála jsem se, že mne kniha nebude bavit. Příběh je ale skvěle napsaný, temný a mrazivý.

Přiznám se, že konec jsem očekávala úplně jiný.

Doporučuji přečíst každému, kdo byť jen trochu o knize přemýšlí.