Bez šance

Bez šance https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278111/bmid_bez-sance-pIR-278111.jpg 4 1957 1957

Unwind Dystology série

Fascinující a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti, anebo ho pošlou… rozpojit. Tohle nenápadné slovo znamená, že problémové děti, sirotci, anebo prostě ty, které v sobě mají příliš vzdoru, jsou odeslány do sběrných táborů, kde jsou jejich těla rozebrána a orgány předány těm, co je potřebují. Takže technicky žijí dál – alespoň to dětem říkají. Tři z nich, Connor, Risa a Lev, se setkávají v táboře a ani na okamžik nemají chuť žít dál…rozpojení. Jedinou šancí je útěk.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Unwind , 2007

Karolina01
07.09.2016 5 z 5

Velmi zajímavá kniha svým neobvyklým příběhem vypravuje o třech hlavních hrdinech:Connorovi, Rise a Levovi všechny tyto děti byly poslány na rozpojení. To znamená že děti mají právo na život pouze do 13 let od 13-18 let se jejich rodiče mohou rozhodnout zda je na rozpojení pošlou. Rozpojení je stav, který je něco mezi životem a smrtí, protože vaše tělo třeba i ruka má své vzpomínky na staré já, ale zároveň je ovládáno novým majitelem, což je někdy opravdu těžké-jak je v knize popisováno Cyrusem .Ale vraťme se zpátky tyto 3 děti jsou výjimeční svou odvahou bojovat proti systému. Na své cestě za svobodou si toho spoustu vytrpí. I přes to že je každý úplně jiný jsou dokonale sehraná trojice a tvoří společně krásný příběh.Z mého pohledu je kniha překrásná a řadí se mezi mé tři nejoblíbenější. Tato kniha nepatří mezi ty knížky ,, a žili spolu šťastně až navěky " je ukončena tím způsobem, že dlouho poté co ji dočtete přemýšlíte, zda skončila dobře či špatně. Po mém dlouhém myšlení mohu s klidný srdcem říct, že nevím, něco se změnilo v dobré či v špatné a něco zůstalo při starém a to je to s čím si nevím rady. Nejlépe se mi četla část kdy je do detailu popisováno rozpojení opravdu dobře napsané, že si připadáte že Vy ležíte na lůžku a Vám se pomalu rozplývá život. Kniha obsahuje od všeho trochu je zde romantika, strašidelné chvíle rozpojování atd.

lucie4113
28.08.2016 5 z 5

Ano! Ano! Po dlouhé době kniha s nábojem, který vás nutí číst dál a dál. Zajímavé téma, zajímavé charaktery postav. Jedním slovem dokonalé.

Mermaida
25.08.2016 5 z 5

Tak tahle kniha byla naprostá Bomba! Na mě nezvyklý žánr, a přesto mě zaujala na tolik, že se od ní nedalo odtrhnout, jen horko těžko jsem se soustředila na práci, po té co jsem knihu zaklapla při vystupování z mhd u práce .. Příběh a téma byl fascinující, velmi čtivý. Obdivuji autora, za jeho fantazii, která zřejmě za příběhem vězí. Celou dobu při čtení jsem byla napnutá, jak příběh "Rozpojenců" dopadne. A nakonci jsem neveřila, že mám již knihu za sebou..

alexvera
24.08.2016

Nemůžu dát víc hvězdiček? ... Dokonalé jednodenní čtení. Krásně, brutálně, smutně a hlavně neskutečně čtivě napsaná kniha. Při popisu "rozpojování" jsem se roklepala a nemohla přestat. Uff.

Allebith
21.08.2016 5 z 5

Asi nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu přečetla. Našla jsem si sice v oddělení "pro mládež" ale v žádném případě nemohu říci, že by na ní bylo cokoliv nedospěleného (kromě snad hlavních hrdinů, ale to netřeba zmiňovat). Skutečně perfektní čtení, které Vás chytí a nepustí. Obsahuje několik (s nadsázkou) zvratů, nebo alespoň proměn, díky nimž budete chtít stále pokračovat.

Stručně a jasně: žádné zbytečné kecy kolem, pěkná akce, krásné charaktery, mrazivé pasáže i přijemně dojemné momenty. Přečtěte vkuse a uvidíte. Ucítíte. A nerozpojíte.

Pentlička
18.08.2016 5 z 5

Autor má neuvěřitelný dar. V průběhu čtení jsem občas přemýšlela, jestli tak strašně píše schválně, nebo jestli je to špatně přeloženo, či psát doopravdy neumí. Jenže přes všechny nedostatky dokáže udržet čtenářovu pozornost od začátku do konce. Několikrát jsem měla dojem, že mě bude muset přestat bavit číst, ale to se v následujícím odstavci změnilo. Tudíž jsem nemohla přestat, dokud nebyl konec a já marně hledala další stránky.

Kniha tedy zůstává dechberoucí. Je napínavá, fascinující, strhující a navozuje neuvěřitelné pocity. Při četbě se budete cítit jako v kině 5D, aspoň na mě to takhle působilo.

Pavlnka
17.08.2016 4 z 5

Moc zajímavé a nutí k přemýšlení. Když mi ji dcera doporučila, nevěřila bych, že mě tak zaujme.

jiri77
14.08.2016 5 z 5

Napínavé a svižné čtení. Autor skvěle nakousl téma nedobrovolného dárcovství orgánů. Příběh je podaný opravdu reálně ,až z toho mrazí,doufám že zůstane jen Sci-fi románem. Rozhoně kniha ,která stojí za přečtení i když se mi zdálo že pro náctileté bude přijatelnější než pro starší ,co se naštěstí u mne nekonalo.

Hoodec
14.08.2016 5 z 5

Opravdu skvělý nápad, i když kniha vlastně není zasazena do postapokalyptického režimu, já jí tam neustále vidím. Kniha je skvělě rozdělena do kapitol podle postav, které se báječně prolínají a v klíčových momentech se dozvídáme pocity všech zúčastněných postav. Jinak nečekané zápletky jsou tady zakomponovány tak nečekaně, jak je zvykem, takže zvraty jsou ve skutečnosti dost očekáváné. I přesto dávám 5/5.

Anna 13
08.08.2016 5 z 5

TOHLE BYL ABSOLUTNĚ GENIÁLNÍ NÁPAD. NEJLEPŠÍ KNIHA Z BUDOUCNOSTI, JAKOU JSEM KDY ČETLA. MOŽNÁ AŽ S VÝJIMKOU MĚSTEČKA PINES. FASCINUJÍCÍ DÍLO, KTERÉ VÁS HLUBOCE ZASÁHNE.

Lepší než má oblíbená Deklarace smrti, než všechny knihy pojednávající o lidské populaci v budoucnosti až na již zmiňované Městečko Pines. Kniha je promyšlená, chytrá, děsivá,... zvráceně nechutná a krásně dojemná zároveň.
Je opravdu jak stvořená pro filmové zpracování.

Jsem z ní hotová a pořád nad systémem Zákona o životě přemýšlím...

Doporučuji všem, kteří rádi polemizují o našem světě a budoucnosti lidstva.

Monika_cz
29.07.2016 5 z 5

Jsem stále ještě v šoku a velice potěšena. Knihu jsem četla na doporučení a musím ji sama doporučit, stojí to vážně za to. Nejdří mi trvalo, než jsem si na hlavní postavy zvykla, ale pak jsem měla ráda všechny. Dokonce jsem soucítila i s Rolandem. Všechny postavy se po celou knihu vyvíjely a rostly a já s nimi. Probíhaly úžasnými i děsivými změnami. A závěr? Po celou dobu, co jsem četla poslední stránky této úžasné knihy, jsme měla husí kůži, hlavně u Admirála.

Verca01
29.07.2016 5 z 5

Do této kihy jsem vkládala velké naděje a od chvíle, kdy jsem zjistila, že něco takového existuje, tak jsem si to chtěla okamžitě přečíst. No a neudělala jsem chybu. Kniha předčila má očekávání a byla prostě oromující^^. Sice se jednalo o realitu, ve které díkybohu nikdo z nás nežije a doufám, že ani taky nikdy nikdo nebude, ale přesto zde toho bylo tolik stejného. Kniha nutí čtenáře zamyslet se nad smyslem lidského bytí a nad tím, jak tenká je hranice mezi životem a smrtí...

Raději budu častečně užitečný než úplně k ničemu...

Arya26
16.07.2016 4 z 5

Upřímě řečeno nevěděla jsem vůbec co od knihy čekat. Byla jsem ale příjemně překvapená. Byla napínavá, akční a stále někdo Connorovi, Rise a Levovi šel po krku. Samotné postavy od začátku prošli velkým vývojem a prchání před nezleťáky je změnilo. Četla jsem to šíleně dlouho, protože jsem byla jako instruktorka na táboře a tam na to jaksi nezbyl čas :), možná proto je příběh v mé hlavě celkově roztříštěný. S postavami jsem se nijak zvlášť nezžila. Connor mi připadal jako hrozný cholerik, Risa byla nemastná neslaná. Lev nebyl až tak špatný, ale zkrátka to není žádná z těch TOP nejlepších postav. Nakonec jsem si na ně zvykla. Určitě by si ji měl každý přečíst a popřemýšlet nad právem na život a cenou života.

irefir
15.07.2016 4 z 5

Trochu jiná kniha, než na jaké jsem zvyklá, ale líbila se mi. Jen to téma - hrůza pomyslet, že by se něco takového mělo naprosto legálně dít!

Esemko
08.07.2016 3 z 5

Knihu jsem přečetla, ale jako světový bestseller to nevidím. Byla hodně uspěchaná.

JajaCZ
08.07.2016 5 z 5

Zaujímavá téma a jej zaujímavé spracovanie v príbehu, ktorý pobaví. Troška mi však vadil ten rýchly tok času(deja) s absenciou podrobnejších opisov a vysvetľovania. Kniha je podľa môjho odhadu určená pre mladšiu generáciu, ale ani staršieho neurazí. Za mňa 5hviezd. Touto knihou začnite a potom sa presunte na Jatka od Ethana Guthmana, ktorá vás utvrdí v tom, že rozmontovávanie ľudí na "súčiastky" sa vo svete naozaj deje :(

petra1394
30.06.2016 5 z 5

Přečteno za jeden den! Trochu mě to mrzí, nestihla jsem se s postavami tolik sžít, ale prostě se nedalo odtrhnout :)) Skvělý nápad, konec mě nezklamal. Trochu jsem se bála, aby zakončení nebylo příliš předvídatelné a obyčejné, ale musím říct, že mě to potěšilo. Byla i místa, kdy jsem při čtení překvapením otevřela pusu a při popisu rozpojení jsem si po každém odstavci musela dát pauzu, abych to vstřebala. Skvělá kniha :)

R.E.M.

__________________
Skvělé sci-fi

Mishak
26.06.2016 5 z 5

Nedá se nic dělat, ale mně se kniha i přes mediální humbuk neskutečně líbila!! Střídání postav dokonale udržovalo v napětí, postavy byly procítěné, každá měla něco do sebe a žádná nebyla stejná! V některých chvílích mě až neskutečně mrazilo. Proces rozpojování je strašný - úplně jsem ho viděla a měla strach, že se to může stát co nejdříve i v dnešní době...
I přesto, že je kniha dystopií, nebyla stejná jako jiné dystopie. Měla hodně do sebe, vedla k zamyšlení nad hamižností dnešních lidí. V knize je spousta zvratů, osudy jsou krásně propojené, nemám, co bych vytkla. Snad jen to, že mě mrzí, že nevím, co se stalo s dopisy, které rozpojenci psali u Sonii svým rodinám, atd.
Už jen z toho obalu a citátu: "Zůstat pohromadě je jejich jedinou nadějí." neskutečně mrazí. Už jen proto, že má dva významy. Brrrrr....
Za mě by kniha klidně mohla takhle skončit a pokračování mít nemusela. Ale proč by ne ;)

Za mě 5 hvězdiček. Splnila a dokonce i v něčem předčila má očekávání!

hana1984
20.06.2016 1 z 5

Myslím že mediální propagace odvedla co měla dáno.Ve mně ovšem kniha vyvolala zklamání,čekala jsem daleko víc.Za mně zklamání.