Bez šance

Bez šance
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278111/bmid_bez-sance-pIR-278111.jpg 4 1965 1965

Unwind Dystology série

Fascinující a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti, anebo ho pošlou… rozpojit. Tohle nenápadné slovo znamená, že problémové děti, sirotci, anebo prostě ty, které v sobě mají příliš vzdoru, jsou odeslány do sběrných táborů, kde jsou jejich těla rozebrána a orgány předány těm, co je potřebují. Takže technicky žijí dál – alespoň to dětem říkají. Tři z nich, Connor, Risa a Lev, se setkávají v táboře a ani na okamžik nemají chuť žít dál…rozpojení. Jedinou šancí je útěk.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Unwind , 2007

artlucie
19.09.2020 4 z 5

Děsně zajímavá myšlenka, která, ač nebyla zpracována tak, jak jsem doufala, vydala na kvalitní příběh. Škoda že se víc dopodrobna nerozebrala jedna rodina, zajímalo by mě to oboustranně.. Každopádně kvalitní čtení.

Anannas
08.09.2020 5 z 5

Neskutečně napínavý příběh, při jehož čtení mi často běhal mráz po zádech.
Velice oceňuji, jak autor dokázal vytvořit tak propracované postavy, které se během děje měnily a vyvíjely.
A hlavní téma knihy? Boží! Bylo hrozivě zajímavé zamýšlet se nad tímto světem.

Shinju
31.08.2020 5 z 5

Prostě bomba čtení! Paráda. Další díl nebo filmové zpracování by určitě nezaškodilo. Autor od teď patří k mým oblíbeným autorům. A teď honem na další knihy autora. :)

Knihomolka506
06.08.2020 5 z 5

Super první díl, těším se na další !

Scathia
31.07.2020 4 z 5

Velmi dobrá kniha. Autor prostě umí. Děj odsýpá, postavy jsou uvěřitelné a lidské, popisy jsou dostačující k tomu, aby člověku běhal mráz po zádech ze systému. Nejvíc se mnou zamávala kapitola, popisující samotné rozpojení. Uf...

Parwana
20.07.2020 4 z 5

Strhující dystopický román, který mě nenechal vydechnout. Ubrala jsem jednu hvězdu za tu počáteční zápletku, kde se hlavní hrdinové srazili v jeden moment, což mi přišlo až jako moc velká náhoda.

roso.mak
25.06.2020 3 z 5

+ autor opravdu umí vyprávět. Přes všechny mínusy níže, jsem se dobře bavila a na konci byla lehce dojatá.
- hrdinové to mají podezřele jednoduché
- prokreslení postav nic moc
- dost dobře pochybuji, že by se rodiče zbavovali dětí, se kterými se museli 16 let piplat, nehledě na mateřské instinkty atd., jen proto ,že nosili špatné známky a občas se poprali

TerJac
24.06.2020 5 z 5

Shusterman je prostě profík. Jeho knihy vždy umí upoutat, a byť může být příběh nadnesený, je v něm vždy i tak dost pravdy. Kniha byla napsána dobře, měla perfektní spád a určitě v ní najdeme spoustu možností k zamyšlení. Za mě perfektní!

karel.kral
25.05.2020 2 z 5

Nápad s rozpojováním je to dobrý, ale nevyužitý. Knížka postrádala napětí, hlubší psychologii postav. Úplně chyběl popis společnosti - postavy rozpojenců jako by se pohybovaly v jejich vlastním světě, nikdo je nehonil, všechno plynulo tak nějak bez napětí. Dočetl jsem, ale do dalších dílů se už nepustím.

Verys58
05.05.2020 2 z 5

Smrtka, Nimbus i Sucho se mi od Shustermana velice líbily. Bez šance jsem si přečetla, jelikož jsem viděla velké recenze a každý mi říkal, že jestli jsem nečetla toto, nemůžu ani existovat. Za mě slabá kniha, některé pasáže byly moc zdlouhavé, kniha by se obešla bez nich. Jak píší ostatní, nejlepší část byla o rozpojení.

Knihomolka_Luci
04.05.2020 4 z 5

Kniha velmi zajímá a myslím, že se všichni shodneme, že nejlepší část je konkrétní rozpojení (nechci moc spoilovat). Na druhou stranu jsem se do knihy že začátku nemohla vůbec začíst a nevím jestli to bylo stylem psaní, nebo celkově příběhem. Poslední čtvrtina knihy se četla v podstatě sama a konec je naprosto uspokujíci. Ikdyž si myslím, že Risa si zaslouží víc :)

ivis77
04.05.2020 4 z 5

Rozhodne stoji za precteni, sama jsem ji zhltla za dva dny. Tema skvele, i kdyz samozrejme ne uplne proveditelne. Ale capnuti me dostalo, to je paradni napad. Ja jsem spokojena.

cube6
01.05.2020 3 z 5

Zajímavý námět s velkým potenciálem, ze kterého se určitě dalo vyždímat mnohem víc. Líbilo se mi tu pár nápadů a terminologie (Desátci, tleskači, čápnutí...). Nejlepší moment celé knihy je bezpochyby popis rozpojeni jedné nejmenované postavy (abych příliš nespoileroval), ale co se mi moc nelíbilo, byl styl psaní. Na můj vkus takový plochý a až moc stravitelný. Je fakt, že před 15-20 lety bych to asi ocenil mnohem více. V rámci žánru je to průměrná jednohubka, která nenadchne a ani neurazí.

"I'm too old for this sh*t."

Hodnocení : 5/10

Kytiii
14.04.2020 4 z 5

Ocení především zoufalí rodiče... a jen ti pochopí moje hodnocení...

sabca1520
01.04.2020 3 z 5

Za mě asi zatím nejslabší kniha od Shustermana. Téma zajímavé, ale nějak mě nebavil styl psaní, místy jsem se občas ztrácela.
Nebylo to špatné, ale Smrtka zůstává TOP.

klarenzi
26.02.2020 3 z 5

(SPOILER) Třetí kniha od tohoto autora. A za mě tedy zatím nejslabší. Smrtka i Nimbus mě obě bavily mnohem více. Nicméně tohle byla taková průměrná dystopie. Musím ale říci, že scéna Rolandova rozpojení ve mě zůstane ještě hodně, hodně dlouho. @klaryctena

Allys
11.02.2020 5 z 5

Aj keď už som trochu staršia, kniha ma veľmi zaujala. Námet je originálny, dej napínavý a celkové usporiadanie sveta a spoločnosti v knihe nastoluje zaujímavé otázky ohľadom slobody a práva na život. Zaujímavé bolo vidieť príbeh z pohľadu viacerých postáv, z ktorých každá videla tie isté situácie iným spôsobom. Je to kniha s hlbokou myšlienkou, ktorú som prečítala veľmi rýchlo. Z pohľadu dospelého čitateľa mi prišli niektoré časti písané vyslovene ako pre teenegerov, ale pre tých je kniha primárne určená, takže to nie je dôvod dať dole * :-)

Awča
02.02.2020 5 z 5

Ačkoli jsem \"old adult\" příběh mě nadchnul. Téma bylo originální, pro náročnějšího čtenáře zpracované poněkud ploše, ale počtení to bylo skvělé. Vývoj příběhu mě několikrát překvapil, nutil mě to dívat se na situaci z více stran. Kniha mi zůstane dlouho v paměti. Chtěla bych také pochválit povedenou obálku.

miska2609
30.01.2020 5 z 5

Velmi zajímavý nápad a ač od začátku na mě vše působilo zmateně a nepřehledně, rychle jsem se zorientovala a nechala se unášet příběhem.

Mikus
25.01.2020 4 z 5

Tahle knížka mě nalákala svým úžasným námětem a příjemně překvapila dějem a samotnou zápletkou. Pokud váháte, rozhodně to stojí za přečtení a myslím, že vám také něco dá. Hlavně se nenechte odradit absencí dalších dílů v češtině, jako jsem to nejdřív udělal já.