Wolverine: Starej dobrej Logan

Wolverine: Starej dobrej Logan https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265569/bmid_wolverine-starej-dobrej-logan-AEF-265569.jpg 5 231 39

Budoucnost po padesáti letech: Zpustlou zemi, která bývala Spojenými státy americkými, si mezi sebe rozdělili tyranští superpadouchové vládnoucí svým poddaným z pozice diktátorů. Hrdinové padli a nikdo netuší, co se tehdy stalo Wolverinovi - jeho místo zaujal jen mlčenlivý, stárnoucí muž jménem Logan. Nejde mu už o nic jiného než o rodinu... a ta je nyní ohrožena. Logan má jedinou šanci - musí se vydat napříč celou Amerikou za posláním, jimž si zajistí budoucnost a smíří se s minulostí.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Hachette

Wolverine: Old Man Logan , 2010

FireOfFilth
18.08.2019 5 z 5

Komiksy od Marvelu v podstatě nečtu, výjimka je Punisher. Po tomto jsem šáhl ze dvou důvodů, hodně lidi ho do nebe vychvaluje a zadruhé film Logan si bere dost z této knihy, která je prý stejně hodně jiná.
Příběh je dystopická ala road movie jízda. Drsná atmosféra plná drsných hlášek, opravdu to není klasická veselá vtipná Marvel věc, který jsou opravdu pro děti. A jak všichni víme Wolverin, když se rozjede je jako mlýnek na maso.
Najdeme tu spoustu postav marvel univerza, některé pouze jen na jedné straně či panelu. Je tu spoustu detailů, které zarytí fanoušci znají. Já toho znám dost, ale pouze z filmového univerza.
Tahle kniha šlape od začátku do konce, příběh uběhne jako voda.
Tento komiks doporučuji hlavně těm, kteří mají rády drsné komiksy pro dospělé ne klasické marvel veselohry. A budu rád, když mi někdo třeba doporučí něco podobně drsného.
Celkové hodnocení 95%

ladyKristyn
27.07.2019 5 z 5

Další komiks který mi nesmí chybět v knihovničce, parádní ilustrace.

Nevimm
20.07.2019 5 z 5

Masokombinát Logen s.r.o.

Bobik9
08.07.2019 5 z 5

Pro mě mistrovské dílo komiksu. Nejlepší komiksárna, jaká se mi kdy dostala do ruky. Dechberoucí kresba, neskuteně kvalitní a propletený příběh. Wolverine je moje nejoblíbenější postava obecně, ale tady se dostal na úplně jiný level. Hrozně moc bych si přál, aby tento příběh dostal nějaké české pokračování, nebo cokoliv souvisejícího. Mistrovské dílo!

KubaHanzelin
30.06.2019 5 z 5

Tak tohle mi naprosto vyrazilo dech, přenádherná kresba, roadtrip se starouši Loganem a Hawkeyem, neskutečná řežba, parádní marvelovské postapo!

Dragonian
27.06.2019 5 z 5

Wolverine je v mém top žebříčku oblíbenosti hrdinů. A díky tomuto komiksu ho mám ještě raději. Parádní akční jízda a Millar opět dokazuje, že je jeden z nejlepších scénáristů.

KillHurt
14.02.2019 5 z 5

Tak tohle je opravdu luxusní čtení. Komiks je úplně o něčem jiném než film Logan. Obojímu se však povedlo předat čtenářům/divákům pocit naprostého zmaru. Samozřejmě komiks oproti filmu má mnohem větší pole působnosti a taky se nemusí brát tak vážně jako film. Jeden z mála superhrdinských komiksů, který si rád přečtu znovu.

OldaB
07.02.2019 5 z 5

Moderní, brutální, plné nápadů. Tohle je jízda, na kterou jen tak nezapomenete.

Schredel
16.08.2018 5 z 5

11/10
Nejlepší UKK co kdy bylo je a bude.

dexterman
14.03.2018 4 z 5

Super čtení . Kresba je top . Řekl bych že na Marvel to je dost brutální . Což se ale dalo přece jen čekat . Příběh je zasazený do fantastické doby . Logan už nechce bojovat ale na konec naposled je nucen vytáhnout své drápy a pustit se do posledního boje .

Gustik5
10.11.2017 5 z 5

Za mne spolu s 1602, Ultimates a pár dalšími asi jeden z nejlepších komiksů, které doposud v rámci UKK vyšly. Ač Wolverinovy příběhy nemám zrovna v oblibě, není možné nemít rád jejich protagonistu. Pakliže se ještě tento příběh odehrává v padesát let vzdálené postapokalyptické společnosti, ve které většina velkých superhrdinů padla a Ameriku si rozdělili největší padouši MARVEL universa, není možné po něm nesáhnout. Zvlášť když je jeho autorem někdo, jako Millar. Zlomený a traumatizovaný Logan ve světě násilí, říznutého westernovou atmosférou mne chytl a nepustil. Proto nemohu než doporučit. Těšte se na komiks, ve kterém se autoři nebojí cákanců krve ani morbidity. Ikonický souboj s Red skullem včetně útěku z jeho pozměněného Bílého domu je jen třešničkou na dortu. A to, co Loganovi udělali, to jednoho skutečně nenechá ne pochybách, že ho to donutilo stát se zahořklým pacifistou, až do chvíle, kdy... No, však uvidíte.

Disease
10.04.2017 5 z 5

JO!!! Super postapo se známými hrdiny, jake je neznáme.

Lenka.Vílka
04.04.2017 5 z 5

Proč si superhladinové myslí, že mohou být jediní, kdo se spojí do týmu proti padouchum? To mohou udělat i padouši! A ty to taky udělali. Takže jsme v budoucnosti, o padesát let později. Klid s rodinou není to, co scénáristi Loganovi dopřávají, takže se musí vydat na ten nejpodivnější road trip v historii celé literatury. Síla dědků vpřed. A já si to užívala s nima. Na cestě chlapci narazí na spoustu "duchů minulosti" a vždy je vysvětleno, jak se daná postava dostala zrovna tam (a vezmou to hezky zeširoka). Jak a proč se z Logana znovu stane Wolverine bylo jasný hned na začátku (je to krutý, ale on prostě s ničím jiným počítat nemůže, že?). Proto mi ten přechod přišel krátký (ale tak jo, byl hodně naštvanej). Takže trapas, protože já se poslední kapitolou prosmála. Jonah Hex hadr, to byl epickej pohled. Jo, a taky hami papi Wolverin vs. Hulk. Mňam.

Heisenberg
02.04.2017 5 z 5

Brutální, akční, geniální, strhující, a nejlepší příběh o Wolverinovi. (Zrovna před týdnem jsem byl na Loganovi)

Svatoslav
24.01.2017 5 z 5

Nabušená akční jízda "mad maxovským" světem s filosofickým přesahem? Oprávněná legenda nemá vlastně ani jak zklamat. Snad škoda té dýlky. Málokdy mi bylo u konce tak smutno, jako v případě Logana. V pohodě bych snesl dalších tři stan stran.

memphisz
23.10.2016 3 z 5

Tři a půl hvězdy. Čekal jsem legendární, inteligentní a nabušený příběh, ale dostalo se mi vcelku průměrného děje s několika skvělými momenty a čas od času na povrch vyplouvajícím skvělým námětem, který ale nebyl využit tolik, kolik být mohl. Psychologie postav a pozadí příběhu je super, ale samotná cesta skrz USA je příliš tuctová a značí jen přehnaně rychlou akci, kterou se měly zaplácnout prostřední sešity této minisérie.

VikyKleinik
01.10.2016 4 z 5

Příběh není nejsilnější, nejsilnější jsou nejrůznější odkazy a detaily, který toto postapo dělají neskutečně poutavé. Spousta skvělých nápadů, opravdu nabušenej komiks.

martinstefko
08.12.2015 5 z 5

Tohle je prostě skvělá jízda, která drhne snad jen proto, že ji opouštíte příliš rychle, protože by vás docela zajímalo, jak to bylo dál, nebo co vůbec bylo dál. Jsou zde postavy, jejichž potenciál je silně nevyužit, ale to spíš proto, aby ten komiks vůbec mohl skončit. Podobných skvělých věcí jen více, protože takové komiksy si tu opravdu zasloužíme. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/01/830-ultimatni-komiksovy-komplet-56.html

trudoš
24.09.2015 5 z 5

Úžasně cynická a krvavá jízda světem Marvelu. Jistě, v důsledku je příběh poslepovanou parádou z různých filmů jako Šílený Max, Hory mají oči a podobně, jenže autorům to funguje, tak proč ne? Samotná atmosféra světa, ve kterém superpadouši spojili síly a hrdinové padli až na samotné dno, je ve své jednoduchosti bravurní, naznačené detaily pak skvěle dokreslují celek, který se člověku automaticky utváří v hlavě. Mark Millar je jako vždy zábavný a nekompromisní, což skvěle doplňuje detailní a brutální kresba Stevea McNivena. A dějová linka? Je prostinká a nijak originální, ale k postavě Wolverina se hodí právě tak akorát. Maso a krev, nic víc, nic míň.
Pro mě jednoznačně jedna z nejzábavnějších komiksových road movie, co se mi kdy dostala do rukou.

komiksy superhrdinové Marvel X-Men tým Wolverine postapokalyptické romány

Mark Millar