Účastníci zájezdu

Účastníci zájezdu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1224/ucastnici-zajezdu-1224.jpg 4 1411 183

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici — to jsou hlavní postavy románu. Jde o „melancholickou grotesku“ — tentokrát o lidech dočasně proměněných v turisty, jejichž zcela neturistické životní příběhy se během týdenního pobytu kdesi u italského Jadranu nejrůznějším způsobem tragikomicky proplétají.... celý text

kellishova
14.06.2012

líbila se mi víc než film

princesse
11.06.2012 5 z 5

Účastníky zájezdu jsem přečetla dvakrát a film byl také naprosto skvělý. Doporučuji.

brabofka
12.04.2012 1 z 5

Tak u téhle knihy se bohužel více povedl film. Knihou jsem se prokousávala hodně dlouho. Film z knihy vytáhl to nejlepší.

LilyFair
18.03.2012 3 z 5

Tahle kniha se mi dostala do rukou, tak jsem ji přečetla. Bylo to takové nijaké, sice pěkně napsané, ale toť vše. Kde je ten autor, který se mi tolik líbil, po Báječných létech pod psa?
Umí psát, ale občas se mi zdá, že svůj talent zahazuje a píše jen průměrné knihy...

Wendulka
19.12.2011 3 z 5

Viewegh prostě psát umí. Píše poutavě, bez zbytečných nezáživných pasáží a je to čtivé. Účastníci byli fajn kniha. I když zde byly nějaké pasáže, které se mi líbily méně, kniha jako celek byla fajn. Nějaká ta podobnost s filmem tam je.

aychend
19.11.2011 4 z 5

No, asi jsem trochu přechválila. Do 3/4 je knížka super, ale pak najednou ztrácí šmrnc a je hrozně rozvleklá. Kéž by mohli celou knihu jet jen v autobuse! :-D Ten byl nejlepší.

kadgam
19.11.2011

Nudne, nevydržala som do konca

samsara
15.11.2011 4 z 5

Výborná knížka, dobře jsem se u ní bavila. Film už mě tolik nenadchnul

aychend
12.11.2011 4 z 5

"Veverka Zrzečka seděla na smrčku a házela na sluníčko jedlové šištičky." Myslela jsem, že u toho umřu smíchy. Toto je další kniha, která se prostě nedá číst veřejně!!! A už vůbec ne v přeplněném malém autobuse v 8 večer. :-) Dnes jsem způsobovala opět veřejné pohoršení. Vieweghu, moc díky, to je super čtení. :-D

Breburda
27.08.2011 4 z 5

Mnohem lepší než film, nechápu proč ve filmu udělali tolik změn - kniha je rozhodně mnohem lepší.

Honza1994
26.08.2011 2 z 5

Film byl mnohem mnohem lepší. Viewegh píše hrozně blbě!

Lea
26.08.2011 3 z 5

Nápad dobrý, spousta zajímavých myšlenek. Ale děj mě trochu nudí.

1alena1
10.08.2011

To je jeden z mála případů, kdy se mi film líbil více než kniha. Dnes už mi pan Viewegh nebere za srdce, ale v době, kdy jsem četla tuto knihu toho ještě tolik nenapsal a líbilo se mi jeho psaní, tenkrát mě Účastníci zájezdu příliš nezaujali, o to více překvapil film. Můj názor.

WEIL
10.06.2011 2 z 5

Kniha v mnohém vystihuje část české společnosti uprostřed devadesátých let, když vyrážela na zájezdy, dlouho pro mnohé zapovězené.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Lenka Kadeřáb
31.03.2011 odpad!

Jestli autor stále přednáší na soukromé literární akademii, tak by měl tuto svou knihu doporučit ke studiu pokleslé literatury - líbivé, dobré konce. Nevím, jak ostatní, ale já věděla dopředu, jak to s jednotlivými postavami dopadne - dopadlo to dobře, přesně podle pravidel braku:-)))

bovinka
27.03.2011 5 z 5

Četla jsem ji potom, co jsem slyšela dost negativních názorů. Ale já byla nadšena. Perfektní knížka. I film se povedl

pajunček
26.03.2011 3 z 5

Film jsem viděla dříve než jsem knihu četla a musím říct, že mě zaujal více. I když ve většině případů (99%) se filmové zpracování nedá s předlohou srovnat, tady je to naopak.

Trina1
12.03.2011 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších Vieweghových knížek.

triatlet
23.02.2011 5 z 5

Už úvodní nápad nezastavovat pasažérům v Českých Budějovicích mě rozesmál. A v jedné kapitole paralelní vypravěči - Max a ovce, to byl nápad.

zfilmováno

Michal Viewegh