Účastníci zájezdu

Účastníci zájezdu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1224/ucastnici-zajezdu-1224.jpg 4 1411 183

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici — to jsou hlavní postavy románu. Jde o „melancholickou grotesku“ — tentokrát o lidech dočasně proměněných v turisty, jejichž zcela neturistické životní příběhy se během týdenního pobytu kdesi u italského Jadranu nejrůznějším způsobem tragikomicky proplétají.... celý text

Ančísek
26.12.2016 5 z 5

Knihu jsem četla na popud skvělého filmu - a je to také skvělá kniha! Mohlo se sice věnovat více prostoru mým favoritům Oskar+Ignác, ale jinak dobré. Bylo tam mnoho postav, které z filmu neznáme, takže o to zajímavější čtení. Zjišťuji, že kolega Viewegh opravdu umí psát! Čtivé, vtipné, napínavé, rozverné! Už aby bylo léto. :D :)

haki34
11.11.2016 3 z 5

oddechovka...akorát je na škodu vidět dříve film..pak už se těch tváří nezbavíte ( i když Annu Polívkovou mám moc ráda a jako Jolaa je skvělá :D )

trynitrix
20.10.2016 2 z 5

Panebože co to bylo??? Film miluji, tak na úkor toho jsem se rozhodla přečíst knihu, musím říct, že jsem to četla s donucením a šíleně jsem se nudila, až normálně posledních 100str mi nedalo a dojela to jako audio knihu.
Jo a 2*hvězdy dávám za ty nej pecky co byli právě vybrány do filmu.

jaja1989
19.10.2016 4 z 5

film je lepsi

Val
16.10.2016 5 z 5

Po dlouhé době jsem udělala vyjímku a po shlédnutí filmu ( několikrát), jsem přečetla knihu. Důvod jsem měla jediný - film miluju a mohla bych se na něj dívat pořád dokola. Nicméně kniha je ještě lepší. Je škoda, že se do filmu nevešly všechny postavy a všechny situace. Každopádně nejlepší Viewegh :-)

LucieD81
03.08.2016

Za mě nejzábavnější a nejlepší kniha, kterou jsem od Viewegha četla. Skvělé příběhy a charaktery jednotlivých postav se do sebe během několika dnů dovolené krásně proplétají a tvoří úžasný a třeskutě vtipný celek.

Kraken126
03.07.2016

Naprosto idiotský a nereálný spisovatelský záměr a naprosto excelentně zpracovaný příběh s dokonalým vykreslením postav. Nikdy bych neřekl, že si tuto knihu zařadím do svého fondu a budu se k ní vracet. Děkuji Bohu, že nám Michala zachoval a těším se jeho další skvělá mistrovská díla. Přestože mi spisovatel po osobní stránce
absolutně nesedí, tak uznávám jeho vypravěčské schopnosti a profesionalitu.

Film díky hereckému obsazení, režií a scénáři rovněž super. Díky Michale, ty kluku ušatá.

Eliot30
05.05.2016 5 z 5

Úžasnej příběh

scheril
11.04.2016

Zlatý film, ten mám moc ráda, ale kniha nic moc. Chvílema mi přišla trošku divná, nudná a ztrácela jsem se v ději a příběh o Jolaně a Jakubovi byl dost zvrhlej. Už teď vím, že si jí nikdy víckrát nepřečtu. Raději si pustím film.

Shui-Xian
09.11.2015 4 z 5

Docela jsem Vieweghovi ukřivdila, když jsem si o něm udělala názor na základě filmových adaptací jeho knih. Sáhnout rovnou po jeho textech, připíšu mu mnohem větší kredit. Psát totiž umí docela dobře...
Účastníci jsou příjemně ironická oddychovka, s přiléhavě vylíčeným panoptikem postav a velmi nápaditými vsuvkami o autorské krizi. Jestliže je ve filmovém zpracování Max lehce vyžilý a plytký, tady má rozhodně co říci a svoji vyžilost a plytkost ventiluje v celkem pozoruhodných postřezích. Dle předešlých komentářů řada těch literárně kritických úvah nudila, ale mně příběh hezky ubíhal - o to se postarala Jolana s Ignácem a dvě slečny "filosofky". Co na tom, že je Viewegh podbízivý a servíruje čtenářům účinnou směs sexu, křiklavého humoru a personifikovaných životních hořkostí? Dělá to zdařile. Motto, které osočuje Maxe z toho, že humor a lacinost používá jako lubrikant k protlačení nějaké zajímavé myšlenky do povědomí svých konzumentů, je příhodně výstižné. Zas si s Vieweghem ráda zahřeším, až budu mít po hutné, seriózní klasice chuť na vzletný románek...

lenka33
20.09.2015 4 z 5

Stejnojmenný film jsem si zamilovala a s chutí jsem se začetla do knihy. Výborná oddechová četba, zvládla jsem ji v pro mě rekordním čase. Nezklamala a ráda ji doporučím i přátelům.

Natyna3
30.08.2015 3 z 5

Oddychovka, ke které mě přivedla povinná četba, nějak zvlášť mě však nenadchla.

tisha8409
11.08.2015 odpad!

Čecháčci si vyrazili k móřu, tak se tradičně chovají jako burani a ještě si to užívají. Ha, ha,. Celý pan autor.

jadran
26.07.2015 3 z 5

Jestli Báječná léta pod psa podle měn byla dobrým námětem pro kvalitní film, tak tady je naopak podstatně lepší kniha. Sice nic neříkající oddechovka, ale zábavná a s řadou reálných postřehů "ze života". Člověk tak nějak nechápe, proč film Účastníci zájezdu je prakticky o něčem úplně jiném a s knihou má společného ještě míň, než třeba knižní a filmová verze Winnetoua. No, co nadělám, s uplynulým časem to už ale vím - fenomén Viewegh.

marcela6183
07.07.2015 5 z 5

Z filmu jsem měla dojem, že řidiči jsou mírně retardi, na dovolenou jel mikrobus tří rodin a Viewegh fotrovatí. To mám z toho, že jsem koukala na film jako první! Protože kniha je přesně tak sladce ironická, jak to od autora očekávám. Postav je tam docela mraky a fakt se mi líbily. Krátké a svižné kapitoly korelovaly se stylem vyprávění a příjemně odsýpaly jedna za druhou. Nebudu rýpat do něčeho, co jsem nezažila (na zájezdy hnicího typu nejsem, navíc jsem zapřísáhlá autofilka), takže pro mne super oddychovka s nenáročným dějem, vtipnými myšlenkami a něžně vpointovanými dílčími příběhy. Sice mi stále vedou Báječná léta, ale tohle je pětce tak blízko, jak to jen jde.

Misha11
06.07.2015 4 z 5

Film jsem viděla jako první, ale když jsem tak přemýšlela nad tím, co čtu, uvědomila jsem si, že skoro vůbec nečtu české autory, následně mi byl doporučen právě Viewegh a vzhledem k tomu, že jsem viděla filmovou podobu Účastníků zájezdu (za mě moc povedené, můj oblíbený český film), sáhla jsem i po knize.
Jako první mě zaujaly krátké kapitoly, za mě plus. Dále pak styl psaní - nadhled a ironie, vládnoucí celé knížce, to bylo taky super.
Pro mě to bylo odpočinkové čtení - klidně i na dovču, nemusíte zde hledat žádné extra poselství, zasmějete se a v některých pasážích třeba uvidíte něco vám známé :)
V tomhle případě se mi film možná líbil o maličko víc (vyjímka potvrzující pravidlo), ale knížka taky nebyla zlá. Záleží asi i na tom, zda vám Vieweghův styl psaní něco říká, nebo nikoli.

Halila
11.06.2015 4 z 5

První případ kdy se mi film líbil víc než kniha. A to se mi ani film moc nelíbil :-)

calibre44
17.05.2015 5 z 5

Plno humorných dialogů a situací. Tato knížka, ke které se rád vracím je velmi příjemným prázdninovým pohodovým čtením, plná běžných situací z obyčejného života, které denně prožíváte, ale mnohdy si jich ani nevšimnete. Za mě plný počet hvězdiček. Asi nejlepší knížka, co jsem od pana Viewegha četl.

veronie
23.04.2015 4 z 5

Pro mě další z příjemných odpočinkových knih. Překvapilo mě, že oproti filmu zde jsou i jiné postavy. Nicméně alespoň jsem hned od začátku nevěděla jak bude všechno probíhat a měla taky nějaké překvapení. Zatím jsem autora moc nemusela, ale začínám pomalu měnit názor. Určitě si od něj ještě něco přečtu.

masinkas
11.01.2015

Znám i knihu i film v tomto případě je možná film o malinko lepší, ale i kniha se skvěle čte. Přečetla jsem ji jedním dechem a ráda se k ní vracím.

zfilmováno

Michal Viewegh