Týden blázna

Týden blázna https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/4342/bmid_tyden-blazna-3So-4342.jpg 4 113 46

Lehce esoterický román Týden blázna je napínavým příběhem muže, který v jediném okamžiku ztrácí své blízké, svou rodinu, ale hlavně sám sebe. Po letech tápání ho náhodná krizová situace probírá ze stavu přežívání a on během jednoho týdne dokáže s pomocí svých nových přátel najít svou ztracenou mysl a postupně znova sám sebe. Pomocí tragických i šťastných náhod buduje nové vztahy se svými nejbližšími a svůj nový postoj k životu. Strhující příběh ústí až v téměř kriminální finále.... celý text

sonkovaj
19.10.2023 2 z 5

Já dávám 3 hvězdy. První polovina knihy napínavá, strhující, dobře se četla. Líbil se mi zajímavý pohled domácího násilníka na svou oběť, jak klade sám sobě otázky, čím ho vlastně tak provokuje....?

Druhá půlka už tak svižná nebyla a také celkem málo uvěřitelná. Např. za přísné totality jet autem do Jugoslávie přes Rakousko? Je vůbec možné někoho ZBAVIT těžké poruchy osobnosti??

Konec tak trochu z červené knihovny. Všichni se mají rádi, mají se dobře a jestli neumřeli, tak tam žijí dodnes.

lalela
03.02.2023 5 z 5

Opět nádherná kniha od skvělé paní spisovatelky. Knížka mě doslova dostala. Zápletka skvělá, dočtete knihu a nemáte žádné otázky, vše je shrnuto do příběhu. Neumím si představit tu mašinerii, která by se strhal v běžném životě po takovém příběhu. Knížka je psaná lehce, čtivě a zajímavě. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Leny66
27.01.2023 4 z 5

Celkem pěkné čtení. Dávám 4 hvězdičky.

Amneris
09.11.2022 3 z 5

Knížka se četla dobře, ale příběh mi přišel hodně naivní. Líbily se mi rady psychologa, který pomáhal hlavnímu hrdinovi při návratu do běžného života. Některé věci stály opravdu za zamyšlení. Konec byl pěkně napsaný.

Calinda
21.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Velmi čtivě napsaný, avšak dost naivní příběh, který mě bavil hlavně na začátku, ale bohužel postupem času radost ze čtení slábla, napětí postupně vystřídala jakási "utahanost" a zbytečná vleklost příběhu, kdy je až příliš brzy jasné, že vše spěje k béčkovému happyendu. Chování postav nereálné a proměna psychopatického tyrana v laskavého a neuvěřitelně chápavého člověka je těžko uvěřitelná, a to i přesto, že měl devět let totální amnézii. Jakési esoterično, které je uvedeno v popisu knihy, tam určitě je, ale spíš ke škodě.

Terka1975
28.08.2021 4 z 5

Moc pěkný román o bezdomovci, který ztratil paměť. Co se skrývá v každém z nás? Vzpomene si, jak žil dřív? Příběh plný úvah o životě a jeho smyslu, plný bolesti a poznání mi pomohl uvědomit si, že na naše nejbližší a nejzranitelnější má vliv naše chování. A můžeme tím hodně pokazit. Ale stejně tak i v knížce tak i v životě, pokud je co napravovat a chtějí to obě strany, tak nikdy není pozdě.

Kristyna_Bubu
16.02.2021 5 z 5

"Sám vidíš, že není tak těžké být šťastný. Všechno máme v sobě... štěstí, lásku, pohodu... i ten smysl života. Jen si to uvědomit a nehledat nikde jinde než sám v sobě."
Je to takový až detektivní příběh o muži, kterého všichni ve městě považují za bezdomovce a neškodného blázna. Že je vše jinak se ukáže v jeden osudný den nehody... Příběh o lásce, nenávisti, odpuštění, o tom, zda je opravdu možné sám sebe změnit... Bylo to silný, možná i duchovní, hodně k zamyšlení... Napsaný neskutečně čtivě, člověk knížku přečte opravdu za dva večery... "Nikdo se za vás nemůže narovnat a nebo nadechnout, to musíte udělat vy sami."

Kristyna_Bubu
16.02.2021 5 z 5

#docteno 7/2021 ????
Je to takový až detektivní příběh o muži, kterého všichni ve městě považují za bezdomovce a neškodného blázna. Že je vše jinak se ukáže v jeden osudný den nehody... Příběh o lásce, nenávisti, odpuštění, o tom, zda je opravdu možné sám sebe změnit... Bylo to silný, možná i duchovní, hodně k zamyšlení... Napsaný neskutečně čtivě, člověk to přečte opravdu za dva večery... "Nikdo se za vás nemůže narovnat a nebo nadechnout, to musíte udělat vy sami."

mcabr
15.02.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbíla. A určitě najdete i nějaká ponaučení.

faraonka
07.01.2021 5 z 5

Musela jsem to dočíst na jeden zátah.

sladkovka
14.08.2020

Kniha mě hned od začátku vtáhla do děje. Neškodný bloudící bezdomovec nocí se nakonec ukáže jako úplně někdo jiný díky náhodám, které ho potkají a díky dobrému srdci osamocené paní Milušky, která mu pomohla a cítila k tomuto muži náklonnost.
Rozebraná psychologie postav, životní moudra, která jsou k zamyšlení.
Krásný konec, který mě dojal a ukápla i slza. Hezký styl psaní autorky.

Naira
04.07.2020 5 z 5

Velmi zajímavá a napínavá knížka od samého začátku. Ani podle názvu by mě nenapadlo, jak vše nabere obrátky a v závěru vyvrcholí. Za mě hezky členěná kniha do kapitol dle dní jak napovídá název, vše zajímavě popsané. Když se člověk začte, děj si živě představí a prožívá. Přečetla jsem ji jedním dechem. Životní příběhy a něco “mimo lidské chápání” se odehrává i v běžném životě. O to víc tuto knihu doporučuji přečíst.

zuzana2599
13.04.2020 4 z 5

Kdo je zanedbaný muž bloudící nočním městem ?
Tato knížka mě mile překvapila. Bylo to velmi svižné a zajímavé čtení, které mě zaujalo a bavilo až do poslední stránky. Líbila se mi postava skromné a upřímné Milušky, která otevřela své srdce Markovi, a vůbec jí nevadila jeho minulost.
Příběh byl moc pěkně propracovaný, nechyběla skvělá psychologie postav a pocítila jsem i mystický svět esoteriky. Ráda si od této autorky přečtu něco dalšího.

lenkavildomcova
23.01.2020 5 z 5

Prvotní nadšení trošku opadlo, ale nakonec se zase vrátilo. Stejně jako autorka věřím, že nad námi je něco většího. A rozdáváme-li radost a dobro, vrací se nám. Stejně tak ale opačně.

RendyaDav
07.01.2020 5 z 5

Zajimavý příběh o člověku , který když se nechová jak má může spadnout na úplné dno...A když je ta vůle to všechno napravit může to vše dopadnout dobře...To je prostě život....Je to vždy jenom na nás jak dokážeme překonat životní překážky.....

krevetka79
12.12.2019 5 z 5

Opět napínavý a zajímavý příběh. Moc hezky napsané.
Paní Černá mě baví.

Silwia20
21.11.2019 3 z 5

Kniha je o muzovi, ktory kopiroval spravanie svojej trucovitej matky, ktora si o sebe myslela, ze je najlepsia na svete a vie vsetko najlepsie na svete ...
No ako rychlo sa moze vsetko zmenit a clovek si uvedomi, ze chce byt iny ...

Luciáš1
30.08.2019 5 z 5

První kniha od této autorky a určitě né poslední. Od první stránky vás děj vtáhne a čtete a čtete dokud kniha neskončí :)

Mothermoth
15.03.2019 4 z 5

Trochu naivni vypraveni hlubokeho pribehu ... bavilo.

dearkiki
03.03.2019 2 z 5

I když to celé mělo jednu nebo dvě přínosné myšlenky, které snad dokáží oslovit nitro čtenáře a ukázat mu směr, celé je to zabalené v takovém sladkém, sentimentálním blábolu, že se mi z toho dělalo nevolno. Všechny ty postavy jsou naprosto neuvěřitelné a ty jejich náhlé "proměny k lepšímu" jak by smet. Ten konec to celé úplně dorazil. Alespoň pro mne, tudy teda cesta nevede.