Tunel z kostí

Tunel z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468412/bmid_tunel-z-kosti-VkN-468412.jpeg 4 118 25

Úspešná autorka mnohých bestsellerov Victoria Schwab nám ponúka úžasné hrôzostrašné dobrodružstvo ideálne pre každého milovníka fantasy. V druhej časti mysterióznej série sa o Cassidy Blakovej sa Cass s rodičmi (a so svojím najlepším priateľom - duchom Jacobom) ocitne v Paríži, kde Blakovci nakrúcajú druhý diel televízneho seriálu o najstrašidelnejších miestach na svete. Bolo by fajn užívať si Paríž, croissanty a výhľad z Eiffelovky, keby pod mestom v hrôzostrašných katakombách nestriehlo nebezpečenstvo. Keď Cassidy náhodou prebudí silného poltergeista, na to, aby ho poslala ďalej, ako to robila s duchmi, uviaznutými za Oponou, jej doterajšie skúsenosti nestačia. Lenže času je málo a duch je čoraz silnejší a nebezpečnejší. Ponorte sa spolu s ňou do sveta duchov, prízrakov a zjavení a odhaľte tajomné zákutia svetov, o ktorých ste nemali ani tušenia.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Tunnel of Bones , 2019

voody99
23.06.2021 5 z 5

Skvělé, skvělé , skvělé ..... Už se velmi těším co přinese další díl.

Anett525
10.06.2021 5 z 5

Wau,to bylo boží.

Už první díl se mi líbil,ale tento mi přišel snad ještě lepší.
Přečetla jsem ji za jeden den,což hovoří asi samo o sobě.
Zajímavá místa v Paříži, vyprávění historek rodičů, Jacob, zmínky o HP...nemám prostě co vytknout. Už aby vyšel další díl.

jonyrico
22.05.2021 4 z 5

Musím přiznat, že mě první díl s názvem Město duchů bavil snad o chlup více. Za prvé mi byl sympatičtější Edinburgh a za druhé mě bavilo více vstupů za pomyslný závěs dělící svět živých a říši duchů. Zde byl výraznější duch jen jeden, o to horší střety s ním však byly. Vůbec je to zde zaměřeno více na tu strašidelnou linku, což určitě kvituji. Velice příjemným zpestřením je vyprávění Cassidiných rodičů, kteří se na tajemná a nevysvětlitelná místa zaměřují a znají i tu nejstarší povídačku s nimi spojenou.

danielosbourne
28.04.2021 5 z 5

Stejně jako první díl, i Tunel kostí je skvěle napsanou knihou, která zaujme, pobaví a lehce vyděsí. Miluju ten lehký styl psaní, jakým V. E. Schwab tuto sérii píše, miluju ty postavy a miluju všechny ty legendy, kterými je tato série opředena. Dokonce mě tento díl i lehce dojal, což jsem, přiznám se, nečekal. Tuhle sérii si oblíbí jak mladší, tak i dospělí čtenáři. Tím sem si téměř jistý.

P.S.: Když si k této knize pustíte na Youtube nějaké video průzkumníků, kteří prozkoumávají ilegálně Pařížské katakomby, tak se na celou knihu možná bude koukat trochu jinak.

Adris
23.04.2021 4 z 5

*spoiler k prvnímu dílu

Oh, opět super lehoučké scary počteníčko, z pera mistryně fantasy, V.E. Schwab. U nás jí vyšly knižní série Divoká píseň, Archiv (Cooboo) nebo Temnější tvář magie (Argo), a nyní u Slovartu valí duchařina pro starší děti - Cassidy Blake.

Cassidy se před rokem stala nehoda, a téměř se utopila. Tím krátkým časem, kdy byla mimo své tělo, získala schopnost přecházet do světa duchů. Jejím přítelem je právě jeden z nich.

Jacob a Cassidy se v prvním díle Město duchů vydali do Skotska, kde Cassidy zjistila, že je jejím posláním posílat duše dál. V druhém díle jedeme s Cass a Jacobem do Paříže, kde je v tunelech katakomb čeká další dobrodružství. Setkávají se poprvé s poltergeistem.

Celá kniha je navíc opředena tajemnem okolo Jacoba, který svůj příběh ještě neodhalil. Navíc se s ním začaly dít podivné věci. Jak si mohou, lovec duchů a duch, uchovat své přátelství?