Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130/bmid_tulak-po-hvezdach-6GG-130.jpg 5 3004 513

Tulák po hvězdách vyšel poprvé v roce 1915. Jack London byl inspirován skutečným příběhem nevinně odsouzeného Ed Morrella, který si vytrpěl pět let samovazby. Londonovi se podařilo prosadit obnovu procesu a Morrell byl v lednu 1914 z věznice v San Quentinu propuštěn. Na základě jeho vyprávění autor vytvořil skutečnou báseň o svobodě a utrpení bezmocného jedince. V románu pak ostře obžaloval americkou justici a odhalil barbarsky surové metody vězeňských správců...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Labyrint

The Star Rover , 1915

tlllk
06.03.2017 5 z 5

veľmi sugestívne podanie reinkarnácie.

ajla5
04.03.2017 3 z 5

Pěkné, ale smutné.

Matne
03.03.2017 2 z 5

Já vám nevím. Zaujalo mě zdejší hodnocení 92%, od knihy jsem asi potom čekal hodně. Pasáže z vězení, ty jsou velmi čtivé a zajímavé. Nikdy bych netušil jak drsné je mučení ve svěrací kazajce, zde jsou pocity popsány velmi sugestivně. Ale ty příběhy, jedna velká rozvleklá nuda o ničem. Já tu knihu zatím nedočetl. Třeba se k ní vrátím.

Henry_1986
03.03.2017 5 z 5

Tulák na mě zapůsobil asi nejvíc hned po Malém Princi...krásně napsaná kniha o nezlomnosti lidské duše.

DenčaB
26.02.2017

Skvělá kniha, skvělý příběh... ještě dlouho po přečtení o ní přemýšlím.

Fondis
23.02.2017 4 z 5

Kniha dobře psana. Ten jazyk. Je to urcite klasika o tom zadna. Možná sem to vzal za jiný konec. Líbila se mi. Nejlepší toulka byla na pustém ostrove osm let...je to dobry, ale hvezdickovat se neodvazuji. Je to pohoda.

ufounek173
18.02.2017 5 z 5

Skvělá knížka,vůbec jsem netušila,že něco takového napsal.

Vesmich
15.02.2017 5 z 5

Od doby, kdy jsem přečetla Bílého tesáka a seznámila se tím s Jackem Londonem, už odteklo hodně vody. Krutosti a ohavnosti umí popisovat náramně a v Tulákovi to dokázal tak, že odpor a hrůza nevystupují nijak významně do popředí, nejsou tím, co zůstane v hlavě (alespoň v té mé) v prvním plánu. Naopak, odsunou se do pozadí a vytvoří jen nezbytnou podmínku, bez které by nešlo růst. Nebo alespoň ne tak rychle. Umožní mysli se bez otálení rozhodnout a svižně se aktivizovat, anebo to vzdát. Nevzpomínám si, že bych depersonalizaci tohoto druhu někdy četla popsanou samozřejměji, dynamičtěji, ba dokonce lákavěji. A že ji v průběhu dvacátého století, nabitého příležitostmi pro tento druh cestování a tréninku, vyzkoušelo mnoho lidí! A je docela dobře možné, že ti, kteří tak či onak uspěli, se to naučili právě od Tuláka.

Lenka1386
25.01.2017 4 z 5

Tulák byl pro mě vlastně dost fyzická kniha. Ze začátku mi z ní bylo až špatně a vůbec jsem nechápala, za co je tu tak vysoce hodnocená, protože já osobně si v mučících scénách teda nijak zvlášť nelibuju. Ten šermířský souboj, na který mnozí nadávají, mi přišel jako vysvobození. Pak ale zase do mučírny a znova a znova a v duchu jsem se ptala: nešlo by to bez toho? Několikrát jsem to už málem vzdala, ale nakonec jsem tedy došla až na konec a musím sama sobě odpovědět, že nešlo. Autor to měl propracované velice precizně a tak grandiózní závěr jsem už dlouho nečetla. Po poslední větě jsem doopravdy v klidu a hluboce vydechla. A ta toulka na pustém kamenném ostrově… Pane jo!

marta0912
13.01.2017 2 z 5

Tak ta filozofie šla úplně mimo mě. Jako když jste na večírku, kam nepatříte a tak jen sedíte, nudíte se a pokukujete po ostatních, ale vůbec nerozumíte tomu o čě se baví, tak jsem si u téhle knihy přišla. Kniha byla hezky napsaná, co se stylu týče, nicméně obsahově to nebyl můj šálek čaje. Celkem mě bavily ty části, kde je Darrell ve vězení, ale ty minulé životy jsem pouštěla jedním uchem tam a druhým ven. Nebýt čtenářského deníku, tu knihu bych nedočetla.

dunny
07.01.2017 5 z 5

Po 20 stránkách jsem si říkal, že je tato kniha nejlepší, co jsem kdy četl .... po přečtení celé knihy si myslím totéž.

ArwenAragorn
04.01.2017 5 z 5

Krásná kniha, ne jednoduchá, ale prostě skvělá. Asi nejlepší, co jsem od Londona četla.

Elle1
30.12.2016 5 z 5

Líbil se mi hlavně motiv svobody a uvědomění, že člověk může být volný i ve chvílích, kdy vlastně vůbec volný není. Není to příběh, co dělá knihu tak čtivou, ale hlavně ta silná myšlenka. U mě si rozhodně našla své místo a rozhodně jí doporučuji.

EmmaEmma
26.12.2016 3 z 5

Přečteno po delší době znovu. Autentické meditační nebo drogové výlety jsou popsány s takovou přesností že pravděpodoně popisují autorovy zážitky. Kolik toho London za 40 let života stíhl... Mystickou zkušeností se kniha vymyká jeho osatním dílům.

Isew
25.12.2016 5 z 5

Poprvé jsem ji četla v 17 letech. Skvělý zážitek. Podruhé v 23 letech, znovu mě dostala. Nyní na prahu čtyřicítky. Zjistila jsem, že jsem hodně věcí zapomněla, ale hlavní poselství ne. Knihám, ke kterým se stále vracím dávám jednoznačně plný počet. Tulák po hvězdách je spolu s Tajemným cizincem od Marka Twaina jednou z nejlepších knih, které, dle mého názoru, byly kdy napsány.

honzia
05.12.2016 5 z 5

Nepustila mě od sebe ani na moment, přečtena jedním dechem. Kniha o síle lidské duše, která bojuje proti lidské hlouposti a zlobě. Doporučeno všemi deseti.

Petrue
02.12.2016 5 z 5

Ač je nevinný vězeň na pokraji smrti mučen v nelidských podmínkách, zlomit se nenechá, naopak se z posledních sil ještě svému trýzniteli vysměje. To, že si tím vyslouží o level horší trest vůbec nevadí, protože jen, co v cele zůstane sám, stane se opět svobodným. Jeho silný duch totiž dokáže zvítězit nad hmotou. Krutá kniha s krásnými myšlenkami. Jen některé pasáže byly možná o něco méně zajímavé, ale to na kvalitě knihy určitě neubírá.

Klárai
27.11.2016 5 z 5

K téhle knize se čas od času vracím. Má v sobě velkou sílu.

Souteska
19.11.2016 5 z 5

Leckoho překvapí, že najde u Londona téma reinkarnace. Pro všechny, kdo nevěří, nezažili, nedokážou si představit... doporučuji to přečíst. Je to velmi opravdově napsané, ne smyšlený román, ale věci, které někdo musel zažít a spisovatel je případně jen upravil.
Ale i když si odmyslíte tenhle duchovní rozměr knihy, i kdyby vás tohle nezajímalo a převtělování duše vám nic neříkalo, i tak je příběh úchvatný, dojemný a čtivý. Každý si ten obsah musí přebrat sám. Podle mého jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

Markulinka
15.11.2016 4 z 5

Absurdita vězeňského systému!
Hloupost některých lidí!
Vítězství duše nad tělem!
Vztah k Bohu!
Reinkarnace!
Doba kamenná, doba Ježíše Krista, dechberoucí popis skutečného masakru v Mountain Meadows, ....

Může to vypadat, jako by pejsek a kočička vařili dort a za ingredienci použili v podstatě cokoli, ale ve skutečnosti se jedná fascinující příběh jedné duše.

"Není smrti. Život je duch a duch nemůže umřít."