Tučné úterý

Tučné úterý https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1314/bmid_tucne-utery-J8C-1314.jpg 4 251 56

Burke Basile, neworleanský policista z protidrogového oddělení, nešťastnou náhodou zastřelí při nepodařené policejní akci svého kolegu a nejlepšího přítele. Od počátku je však jasné, že vinu na tragédii nenese ten, kdo zabil, ale někdo úplně jiný - někdo, kdo zřejmě pro peníze předem varuje zločince před policejní razií. Burke, zaslepený zoufalstvím a touhou po pomstě, se vzdá své práce, odhodlaný vzít zákon do vlastních rukou. Dostat se na kobylku vlivnému advokátovi Pinkiemu Duvallovi, který tahá za drátky a bezohledně korumpuje i policii, však nebude snadné. Burkemu by možná mohla pomoci Duvallova žena, krásná a osamělá Remy, kterou si Duvall drží ve svém domě jako trofej a pečuje o ni stejně jako o vzácné orchideje ve svém skleníku. Burke ji považuje za chladnou, vypočítavou potvoru, která se vdala pro peníze, a rozhodne se ji unést, aby vyprovokoval Duvalla k nějakému neuváženému činu. Jenže brzy pozná, že skutečnost je trochu jiná, a city, které v něm manželka jeho nejhoršího nepřítele probouzí, by mohly zhatit všechny jeho plány...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Fat tuesday , 1997

Szekynka
11.11.2019 5 z 5

Tahle knížka mi ležela v knihovně opravdu dlouho, a tak nějak cíleně jsem jí obcházela. Nevím, jestli mě nenadchla paní na obálce nebo mě vůbec nezaujala anotace, každopádně se mi do ní nechtělo. Nakonec mi nějak došla zásoba Sandry, a kromě Francouzského hedvábí bylo Tučné úterý jedna z posledních, do kterých jsem se nepustila. Co bych knize ubrala, docela mě mátlo jméno hlavního hrdiny Burke Basile je ok, ale to jak v hovoru nebo popisu autorka psala Burke a v dalším řádku Basile, tak mi to chvíli přišlo, než jsem si to srovnala, že nejde o dvě osoby. To, že tam zakomponovala ještě z opačného tábora jméno Bardo, tomu taky moc nepřidalo. Když ale nebudu řešit zmatek ve jménech, tak se mi děj celkově líbil, asi proto že moje topovky od Sandry jsou (Skryté zlo a Podraz), takže tohle se nemohlo nelíbit ????. Jako vždycky mě knížka nezklamala, autorka si dala práci s vykreslením charakteru postav, propracovala a totálně zamotala příběh. Sandra prostě nezklame ????.

pingu1
04.03.2019 4 z 5

Detektivní román s dávkou romantiky. Napínavá, četla se pěkně :-)

vlastus52
24.02.2019 5 z 5

Sandru mám velmi ráda, její knihy jsou čtivé. U této knihy jsem se z počátku nemohla začíst, ale pak jsem knihu nedala z ruky

shay
27.02.2018 5 z 5

Tuhle knihu doporučuji! Nemohla jsem od ní odtrhnout oči. Velmi napínavý děj, kde ne všechno je tak, jak se na první pohled zdá. Sice jsem měla tušení, kdo v tom všem má prsty, ale i tak se mi kniha moc líbila.

karkulka71
28.10.2017 3 z 5

Bolo to celkom dobré, ale od Sandry Brown som čítala aj lepšie knihy. Ale na oddych dobrá.

moudivlacek
25.10.2016 4 z 5

Skvělá ukázka korupce mezi policisty a jinými složkami. Každý má své slabé místo a někdo jich umí dokonale využít. Díkybohu, že se najdou i tací, kteří odolávají. A jsou skutečně stoprocentně "čistí"? Je každý nepřítel skutečně nepřítelem? Není spíš obětí?
Na tyto otázky dostane odpověď, když si tento příběh přečtete.
Určitě nebudete litovat, stejně jako já.

TaLu
17.07.2015 4 z 5

Opět jsem se dobře bavila. Ty knihy, ve kterých autorka do romantiky přimíchá napětí a detektivní zápletku, nebo detektivní zápletku okoření romantikou se mi líbí více, než ty "čistě" romantické. A nemohu se ubránit dojmu, že i sama autorka se při jejich psaní baví víc. Alespoň mi to tak připadá.

ovpana
23.12.2014 5 z 5

Hezký detektivní román s milostnou zápletkou

Klára90
31.08.2014 4 z 5

Mě se příběh líbil. Začal sice pozvolna, ale pak se to rozjelo a bylo to teda pořádně napínavé. Od autorky už jsem pár knížek četla, zejména teda s detektivní zápletkou a zatím mě žádná nezklamala a také Tučné úterý řadím mezi její povedené knížky.

Selvaga
12.03.2013

Přijde mi, že Sandra Brown píše jen samé dobré knihy. I tato je velice povedená.

haWranka
16.02.2013 4 z 5

Další skvělá kniha od této autorky. Plná napětí, romantiky, odplaty... A moc se mi líbí, že žádná z postav Sandry Brown není černobílá.

Evaevelína
24.01.2013 5 z 5

na mě kniha dojem neudělala,zápletka mě nebavila a ke všemu se mi pořád pletla jména Burke a Bardo.Asi jsem zrovna neměla chut na detektivní román.

mimikova
17.01.2013 5 z 5

Tento román mi trochu připomíná film Podraz s Robertem Redfordem a Paulem Newmanem z roku 1973.

malen
30.12.2012 5 z 5

Také se mi moc líbilo.

kika 13
04.11.2012 3 z 5

Detektivní román s psychologicky popsanými pocity hlavního hrdiny.

meduzka123
08.08.2011 3 z 5

krkolomější začátek, ale nakonec pěkný příběh.

detektivní a krimi romány pro ženy

Sandra Brown
americká, 1948