Osud trpaslíků

Osud trpaslíků https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15845/bmid_osud-trpasliku-76o-15845.jpg 4 283 32

Trpaslíci série

4. kniha série Trpaslíci. Trpaslíci naposledy táhnou do boje o osud svého národa: od úporných bojů v Černé soutěsce je však pohřešován Tungdil Zlatoruký. Draci, mágové a krutí alfové pronikají neustále hlouběji do Skryté země a zmocňují se vlády nad stále většími částmi říše. Trpaslíci bojují o holé přežití, sami však cítí, že jim nezbývá moc naděje. Potom ovšem dojde k nevysvětlitelné události: ze soutěsky se vrací válečník z rodu trpaslíků, následovaný armádou hrůzných příšer. Říká si Tungdil a Pruďas i jeho společníci ho s nadšením vítají. Brzy se však dostaví pochybnosti – je to skutečně Tungdil nebo se nově příchozí válečník drží pouze vlastního neblahého plánu? Začíná největší dobrodružství národa trpaslíků.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Das Schicksal der Zwerge , 2008

lanusinka
20.10.2014 2 z 5

Jako ona to nebude špatná kniha, ale po padesáti stranách se mi prostě nechtělo číst dál, což se mi stává málokdy...

olle3
31.07.2014 5 z 5

Nový, temný Tungdil je boží. Pro mě nejlepší díl.

Zmitko.m
23.05.2014 5 z 5

Perfektní uzavření celé tetralogie, rozhodně na stejné kvalitativní úrovni jako všechny předchozí díly - tedy parádní...jediné, co zůstává nezodpovězeno po tomto díle je a) byl to Tugdil nebo to nebyl Tungdil? a za b) Ten trpasličí vtip :-)

koksoza
02.10.2013 5 z 5

výborné, nemám co víc dodat.

puplik
12.09.2013 4 z 5

Čtvrtý díl je nejslabší,ale to se bohužel dalo čekat. I tak ovšem velmi kvalitní knížka :)

koksoza
11.07.2013 5 z 5

Právě a čtu a jsem nadšená, že konečně není hrdina prostě jen klaďas. Tak to totiž dostalo rovnováhu. Ono je hodně pravdy na tom, že velkého zmetka může zničit jen ještě větší zmetek. Je logické, že pokud hrdina přežil tu hrůzu a dokázal ji ovládnout, tak musel být nejhorší z nich.

Krišot
05.05.2013 3 z 5

No, co dodat... Série je pro mne srdcová záležitost. Ale přesně chápu záporné názory na tento díl. Pro mne je to tak trochu nastavovaná kaše. Líbila se mi místy až schizofrenická postava hlavního hrdiny, ale všechno ostatní bylo šité horkou jehlou. Kdyby bylo na mě, klíďo mohl být třetí díl poslední...

mephisto
12.02.2013 5 z 5

Ked som si precital ostatne komentare k tejto knizke tak som sa trosku aj obaval ci ma bude bavit ... ale poviem vam pravdu ... tato knizka sa stupnuje kazdou stranou ... kazdu kapitolu som hltal a jedine coho som sa obaval bolo ze konec knizky sa nezadrzatelne blizil. Takze vrelo odporucam.

Daecius
22.08.2012 3 z 5

Celá "Trpasličí" série je výborná, ovšem poslední díl mě zklamal. Jednoznačně nejhůř napsaný díl celé série. Bylo by lepší, kdyby M. Heitz nepodlehl tlaku fanoušků (a asi i nakladatele) a nechal ságu uzavřenou třetím dílem.

OldaB
26.06.2011 4 z 5

Velmi čtivé. Tungdil tentokrát v jiné roli, autor skvěle provázal jednotlivé osudy. Jen konec mi přišel trochu zkrátka, možná chtěl spisovatel jednoznačně říct, že tohle už je definitivní konec.

Pernak
21.01.2011 5 z 5

I čtvrtá část mě překvapila a pobavila. Není co vytknout. Těším se - případné - chystané knihy o Alfech. Doporučuji přečíst.

Senza Jenka
30.11.-0001 2 z 5

Je fajn, že autor nesklouzl k "nesmyslně Happy" endům a že ani hlavní hrdina nemusí být klaďas nad klaďasy, ale co je moc, to je moc.

Markus Heitz
německá, 1971