V zemi bílého oblaku

V zemi bílého oblaku https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46870/bmid_tridilna-saga-z-noveho-zelandu-v-ze-a1Q-46870.jpg 5 275 77

1. díl rodinné ságy z Nového Zélandu. Dvě mladé ženy se vydávají na dlouhou plavbu. Na Novém Zélandu je čeká zcela nový život a budoucí manželé, o nichž téměř nic nevědí. Sedmnáctiletá šlechtična Gwyneira se má provdat za syna bohatého „ovčího barona“ a o deset let starší guvernantka Helen za farmáře. Jejich nová vlast je jim vylíčena jako ráj na zemi. Naleznou na druhém konci světa štěstí a lásku?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Im Land der weisen Wolke , 2007

Akdar69426
08.03.2018 4 z 5

Super, jdu pro pro další díl .☺

jindrusa
20.01.2018 5 z 5

Pěkný a poutavý příběh. Určitě si půjčím další díly.

Sofie75
26.12.2017 5 z 5

Nádherný příběh. Kniha se mi moc líbila.

jjitka
21.12.2017 5 z 5

Nádhera :-) moc pěkný příběh.

ajka91
04.07.2017 5 z 5

Krásná kniha...chvílemi náročná co do počtu postav v rámci celé ságy, ale čtivá, dobrodružná, napínavá, smutná. Některé scénky nemusely být tak do detailu popsány, ale budiž. Celá trilogie tvoří komplexní pohled jedné rozvětvené rodiny. Líbí se mi, jak autorka krásně navazuje na předchozí "životní příběhy" jednotlivých postav. Velké plus také za příjemné, nám vzdálené prostředí, do kterého je kniha zasazena.

Kerberos
17.06.2017 4 z 5

Pěkný příběh v mě neznámém prostředí.Určitě si přečtu další díly

Ssojka42
03.06.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha o Novém Zélandu. Jsem spokojená a těším se na další díl,,,,

Helenicka
15.03.2017 5 z 5

Nádherné čtení o osídlování Nového Zélandu.

jitvav
08.03.2017 5 z 5

Krásná kniha, předčila mé očekávání. Je psána krásným jazykem, přibližuje nám život přistěhovalců na Novém Zélandu. Těžko si představit život uprostřed lesů a pastvin a obrovské vzdálenosti mezi jednotlivými obydlími. Hlavním zdrojem obživy je většinou chov ovcí, skotu a koní na farmách. Obě hrdinky mi byly sympatické, i když byla každá úplně jiná. Kniha zahrnuje dlouhý časový úsek a dějem mi trošku připomínala Jih proti severu, který se odehrává přibližně ve stejné době, ale na úplně jiném konci světa. Doporučuji (nejen) všem milovníkům ság.

Kabalenka
29.11.2016 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Poutavý román o době osidlování Nového Zélandu. Rozsáhla časová osa, osudy 2 žen, jejich rodin a také holčiček, které s nimi připluly, aby šli na Novém Zélandu do služby, vůbec to neměly lehké. Seznamování s novým exotickým krajem, tamnějšími obyvateli a jejich zvyky. Čte se to úplně samo.

Markisska
07.11.2016 5 z 5

Malinko jsem se zalekla tloušťky knihy, ale četla se velmi dobře! Hrdinky jsem si hned oblíbila, škoda že v závěru se vše zrychlilo a spisovatelka se věnovala převážně dětem hrdinek a příběh Gwyn a Helen ztratil hloubku. Sága je velmi podobná té od Sofia Caspari, ale ta z Nového Zélandu se mi zatím líbí víc.

Acquenta
23.08.2016 5 z 5

Na konci knihy jsem stěží zatlačovala slzu, že moje dobrodružství s Gwyn a Helen končí. Naprosto úžasná kniha ! Gwyn mi připomínala mě samotnou a příběh byl čtivý, napínavý, prostě jedna z nejlepších knih..

canis
14.08.2016 3 z 5

Celkem pěkná kniha. Nepatří však mezi mé knihy nejoblíbenější.

MichelleS
31.07.2016 3 z 5

Čtivý romantický příběh z atraktivního prostředí Nového Zélandu poloviny 19. století. V rámci žánru patří k těm lepším, i když už jsem z červené knihovny trochu vyrostla a volím ji pouze občas - jako třeba teď lehčí prázdninové čtení. Tady mi byly sympatické obě hlavní hrdinky, každá jiná, obě nepříliš uvzdychané, dovedly se poprat se životem a najít v něm radost. Bohužel jak už to u romantických příběhů bývá, je čtenář o krok napřed a také množství náhodných osudových setkání ve správný čas přesahuje únosnou míru, dramatické situace jsou občas příliš vykonstruované a nepravděpodobné.

zdehan
11.03.2016 5 z 5

Krásná kniha jak se osídloval Nový Zéland moc dobře se to čte už se těším na druhý díl

petrulkaa
05.03.2016 5 z 5

Krásná kniha, doporučuji všechny díly. Opravdu skvělé počteníčko.

edisek83
13.01.2016 5 z 5

Skvělá kniha, byla jsem z ní opravdu nadšená, už se těším na 2.díl :-)

danka13
27.12.2015 5 z 5

Knihu jsem sháněla několik měsíců, druhý a třetí díl už byl doma. Splnila naprosto mé očekávání, krásné počteníčko, už se těším, až se začtu do dalšího dílu.

polly43
24.11.2015 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila a tomu,kdo čte rád obsáhlé ságy ,doporučuji.Již se těším na další díly.

minde
21.10.2015 5 z 5

Skvělá knížka s propracovaným dějem. Nemohla jsem se odtrhnout, nejraději bych četla pořád...nejhorší chvíle byly, když jsem musela přestat číst (povinnosti, práce atd.). Ale tentokrát mi nebylo líto, že kniha skončí, ještě že má dvě další pokračování...:-)