Tři vánoční povídky

Tři vánoční povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26547/tri-vanocni-povidky-26547.jpg 3 215 43

Nakladatel ordinuje toto skromné dílko jako vhodnou relaxaci pro dny, ve kterých byste mohli podlehnout nesmyslným emocionálním vzruchům, které svátky klidu a míru občas přinášejí. Povídky: Balada Štědrovečerní je romantická, úsměvná, ale i svým způsobem krutá. Vánoční pohádka, ve které je hlavní hrdinkou malá holčička, která chce koupit mamince dárek a potká "pohádkového dědečka". Pražské Vánoce pana Yamady Hanako, kde děj povídky vrcholí zápletkami a tragédií.... celý text

Chajda69
10.11.2018 2 z 5

Velmi, velmi krátké. Nějak nevím, co si o tom mám myslet. Každá z povídek v sobě nesla určité poselství, ale že by tedy bylo kdovíjaké... Slabší kniha.

Daenerys.Tar
06.11.2018 2 z 5

Všechny povídky se četly dobře, ale na můj vkus jsou všechny příliš krátké na to, aby mi dokázaly něco víc předat.

Dervish
11.10.2018 2 z 5

Tři vánoční povídky jsou dílkem, které vyšlo jen díky tomu, že ho napsal Šabach. Cena 99,- za necelých 40 mikrostránek, to je docela síla. Navíc zcela jasně nejde o žádné veledílo, první dvě povídky jsou slabounké a nevýrazné, až třetí díky panu Yamadovi dostane aspoň jakýs takýs smysl a poselství. Nicméně tyhle mikropovídky měly zůstat v šuplíku, kam patří.

markyticka
02.10.2018 3 z 5

Nejvíc se mi líbila první povídka - ten konec musel být... Drubá byla také čtivá. U třetí mne mrzel konec - chudák cizinec v Praze okradený...

Kamcatak
15.08.2018 4 z 5

Všichni píšou, že poslední povídka se jim moc nelíbila, nebo ji nepochopili.. Já naopak musím říct, že mě zaujala nejvíce!
První dvě povídky jsou opravdu k pousmání, mají otevřený konec volný k čtenářově představivosti, co se asi dělo dál, což se mi líbí. A ta poslední se mi líbila, protože hlavně ta nutí trochu k přemýšlení. Co tím chtěl autor říci? - To, jak se česká společnost (nebo Pražané) chová (nebo chovala dříve) k cizincům. Neuctivě, až hulvátsky bych řekla. Z povídky cítím, že autor nás chtěl trochu probudit, abychom si uvědomili, jak se někdy chováme...

Srni
11.08.2018 2 z 5

První povídka byla vtipná ale čekala jsem nějaký závěr, třeba že ho vážně pomočí nebo já nevím...prostě něco. Druhá vyhlížela slibně ale děda s epilepťákem a peněženkou v zubech mě nijak nenadchla a ta třetí? Co na ní bylo kromě data vánočního? Nějak nechápu, co nám zde chtěl autor sdělit. 2 hvězdy dávám za první povídku a část druhé.

misafibi
02.08.2018 3 z 5

První dvě povídky pobavily...

Dagros
05.04.2018 3 z 5

Nejvíc se mi líbila první povídka, to mi připadalo legrační. I druhá povídka byla hezká, ale tu třetí (souhlasím s Bekulí), jsem také nepochopila.

bekule
03.02.2018 3 z 5

První povídka skvělá, pobavila jsem se při představě jak pravděpodobně příběh skončí. Třetí povídku jsem tak úplně nepochopila.

HCh
20.01.2018 5 z 5

Příjemné krátké povídky s nečekaným rozuzlením. doporučuji

Makropulos
05.01.2018 4 z 5

Milé a přitom zvláštní.

Lejdus
28.12.2017 4 z 5

Moc pekne povidky. Necekany vyvoj, vtipne. Posledni povidka se mi vsak tolik nelibila. Je to ma prvni kniha od tohoto autora a navnadila mne ke cteni jeho dalsich knih, uz se tesim :)

janadibelkova
13.12.2017 3 z 5

První povídka, nebo spíš balada se mi hodně líbila, hned jsem se těšila na další, ale ty mě bohužel zklamaly..každopádně pana Šabacha rozhodně budu číst dál, mám plnou knihovnu jeho krásných knih a je velká škoda, že už nebudou další..

Knižní střípky
15.02.2017 3 z 5

Ale tak nebylo to špatné, když jsem si představila děj první povídky, docela jsem se i zasmála....

petunkav
04.01.2017 5 z 5

Super pohodové humorné čtení. Velmi příjemné, zkusím i jiné knihy autora.

Liana
20.11.2015 3 z 5

Vcelku dobre, ale viem si predstavit aj lepsie dielka.

Firefox4
19.06.2013 5 z 5

Šabacha bych doporučila na lékařský předpis místo antidepresiva - útlá knížka, jejíž přečtení zabere (bohužel) maximálně hodinu, ale účinek přetrvá několik dnů. Vhodné především pro každého, komu se sentimentálně nezamží zrak už při vyslovení slova Vánoce. Čirá esence šabachovského humoru, kterou jsem jako medicínu proti horku užila v 35 stupňových vedrech. Nejenom pro tento zesílený zážitek u mě maximum hvězdiček.

orson
22.01.2013 4 z 5

Tři pěkné povídky, na knihu jsem narazil také na webu Alzasoftu, kde byla zařazena mezi knihami zdarma. Až při čtení jsem zjistil, o koho vlastně jde a bylo to na povídkách vidět, byly na hodně vysoké úrovni, dobře jsem se u nich bavil. Takže si od pana Šabacha určitě brzy něco seženu a přečtu.

1alena1
16.01.2013 4 z 5

Typické "šabachovské" čtení do autobusu, do vlaku či na podobné zpestření prostojových časů. Já je četla při čekání u lékaře a hned se čekalo lépe. Doporučuji.

Miru
07.01.2013 4 z 5

Pravda, nečekala jsem typické vánoční vyprávění prosycené rodinnou pohodou, mírem a klidem. Ale tímhle mě Šabach skutečně rozsekal. Ve svém cynismu a v podstatě smutku je sbírka neskutečně vtipná :-)