Tři kamarádi

Tři kamarádi https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245/bmid_tri-kamaradi-a2k-245.png 5 3190 357

Robby, Otto a Gottfried se stali přáteli na život a na smrt během první světové války. Jako demobilizovaní vojáci neměli v poválečném rozvráceném a vyhladovělém Německu život o mnoho lehčí. Kamarádství jim však pomáhá obstát v boji o holé živobytí a dokážou se postarat i o dívku jednoho z nich, když ztratí zaměstnání a těžce onemocní. Kamarádství je to jediné, čemu dobrému je válka a bezvýchodnost po návratu z ní naučila, a právě kamarádství a láska muže k ženě, opravdová láska bez frází a patosu, obyčejná, silná, ohrožená nepřízní osudu je to, pro co stojí za to žít.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Drei Kameraden , 1937

dikobraz
04.08.2015 5 z 5

Bez komentara, bez zbytocnych slov. Absolutny unikat, to najlepsie, co som zatial cital. Jedna z knih, ktoru clovek nechce docitat, pretoze je dokonala. Ach jaj, skoda, ze som ju uz docital. Dokonalost!

hanocri
03.08.2015 5 z 5

Kniha mých teenagerských let, kterou jsem přečetl asi pětkrát. Četl jsem většinu Remarquových knih a tahle společně s Na západní frontě klid a Cestou zpátky patří k tomu nejlepšímu, co napsal. Dnes jsou pro mě Tři kamarádi až příliš melancholičtí, ale přesto rád vzpomínám, jak Remarque mistrně vykreslil své charaktery a hlavně lásku Robbyho a Pat.

st18321
17.07.2015 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih od tohoto autora překonala i moji oblíbenou knihu Na západní frontě klid. Skvělý příběh o kamarádech Robby, Otty, Gottfrieda a Pat. Přál bych si, abych měl taky takové kamárády jako měl Robby.

čuřil
02.07.2015 5 z 5

Super. Teď jsem jí přečetl počtvrté. Poprvé jsem jí četl dávno ve slovenštině a byl jsem překvapen.
Ale stále se nic nemění na mém hodnocení - plný počet a doporučuju.
Kamarádství, alkohol, láska, dobrodružství, válka, naivita, smutek, smrt, těžká rozhodnutí.
Klobouk dolů, pan Remarque to snad ani lépe napsat nemohl.

Stolda
24.06.2015 5 z 5

Četl jsem ji, když jsem byl hodně mladý, postupem let jsem se ke knize dostal a znovu si ji s chutí přečetl. A měl jsem z ní při čtení naprosto totožné pocity. Kniha je k zamyšlení, ke vzpomínání, k rozjímání....Krásná

kamibe
06.06.2015 5 z 5

Tuhle jsem po jeho "Na západní forntě klid" měla nejraději.

Daniel.95
26.05.2015 5 z 5

Moc krásná a silná kniha o přátelství, lásce a životě. První polovina byla příjemná, optimistická, až veselá, zato druhá polovina nabrala na síle a poukázala jak na hezké, tak špatné chvíle života.

Andy74
11.05.2015 4 z 5

Můj první "Remark" ..... jsem na sebe pyšná :o)
název Tři kamarádi ..... jak prosté :o)
Už jsem zapomněla, jaké to je číst starou klasiku. Přitom je to tak jednoduché téma, že?:
kamarádi, zážitky, bary, auta, osudové lásky, těžká nemoc - stačí mrknout na televizi nebo na program kina v současné době.....
Asi stárnu, ale u mne vyhrála jednoznačně klasika. Čímdál víc nacházím v těchto knihách životní moudra, které bych ještě před několika lety jen tak přelítla.
Jen jedna věc mi nejde do hlavy ........." chlapi, co na to množství vypitého alkoholu říkala vaše játra?"

Hokkejka
11.05.2015 4 z 5

Pat mě někdy štvala.

Hissatam
05.05.2015 5 z 5

Po knihe Na západe nič nové, ktorú som od Remarqa čítala ako prvú, som od toho možno očakávala trošku viac. Myslela som, že dejová línia bude viac rozvetvená, avšak nakoniec mi to ani nevadilo. Cynizmus a pohľad na svet a človeka po vojne vie Remarque vykresliť ako nik iný. Odporúčam :)

camillio
03.05.2015 5 z 5

Remarqueovská klasika. Buď jeho knihy člověk miluje, nebo nenávidí.

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Nejlepší kniha, která není o válce, od Remarque, ikdyž konec se mi nelíbil hold jsem romantička:)

bosorkalesni
15.04.2015

Poprvé jsem knihu četla na střední a pamatuji si, že jsem nechodila ani s kamarádkami ven, dokud jsem ji v slzách nedočetla do konce. A také jsem měla po celou dobu hroznou chuť ochutnat Calvados.......

Mius6
07.04.2015 5 z 5

Velmi silná kniha plná životních pravd a skvělých výroků. Zpracování je famózní. Čte se úplně sama, mě osobně vtáhla téměř okamžitě do děje a nemohla jsem si snad přát lepší vstup do autorovy tvorby.

historikola
30.03.2015 5 z 5

Tato knížka je napsaná tak, že pořád Vás nutí číst. Není kousek knížky, kde by to drhlo nebo bylo zbytečně dlouhé.
Knížka se mi četla velice dobře. Četl jsem ji vždy večer, někdy až do rána.
Děj knížky ke konci nabírá smutný životní zvrat, ale patří to k životu.
Je to jedna z knížek, která mi zůstane v knihovně.

Laki_Laki
28.03.2015 3 z 5

Kniha sama o sobě byla dobře napsaná, ale příběh mě vůbec neoslovil. Dočetla jsem knihu do poloviny a pak jsem ji odložila protože jsem nedokázala přijít na to o čem vůbec je. Chyběl mi ten silný příběh který mě tolik oslovil u Na západní frontě klid a dalších válečných románů tohoto autora. Kniha byla pro mě zklamáním ale vidím že většině lidí se líbí, takže se mým komentářem nenechte odradit. Pokud vás baví romány ze života určitě stojí za to ale to není můj šálek kávy.

morava

Silný příběh.

5/5

Iwíček
24.03.2015 5 z 5

Tato kniha se mi líbila a navnadila mě na to, abych si přečetla i další knihy od tohoto autora. Už se na ně těším.

ladypink22
24.03.2015 5 z 5

„Zásady je třeba nedodržovat, jinak nedělají člověku radost."

„Kdo je sám, nemůže být opuštěn."

„Nikdy toho nechtěj moc vědět! Čím méně toho člověk ví, tím snadněji se mu žije. Vědění činí člověka svobodným - ale nešťastným."

„Láska je nádherná. Ale pro jednoho je příliš dlouhá. A ten druhý, ten tu pak jen sedí a čumí. Čumí jako pomatený."

„A s našimi polopravdami napácháme už beztak dost nesmyslů. S celými pravdami bychom nemohli vůbec žít."

„Čím více toho jeden o druhém ví, tím méně si rozumějí. A čím důkladněji se lidé znají, tím jsou si cizejší."

„Jak věcně jednotvárné a neměnné jsou výrazy lásky - a jak proměnlivá je naproti tomu stupnice nadávek."