Zlo v Sethanonu

Zlo v Sethanonu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30351/bmid_trhlinove-valky-zlo-v-sethanonu-k3n-30351.jpg 5 365 34

Trhlinové války série

< 4. díl

Čtvrtá kniha série Sága Trhlinové války. Rytíř temnoty Murmandamus pozvedl svůj prapor a z nehostinného severu táhne do nitra Ostrovního království mohutná armáda, podporovaná ničivou magií hadích kněží. Jejím cílem se zdá být takřka bezvýznamné město Sethanon. Je nanejvýš nutné zjistit, proč je tomu tak a jaké nebezpečí číhá v pozadí útoku peklomorů a jejich spojenců, nicméně mág Macros, který jediný zřejmě zná odpověď, záhadně zmizel. Podaří se Pugovi a Tomasovi nalézt ztraceného čaroděje? Kdo je vůdce zapomenutého kmene válečníků, bránících své město na severních pláních proti peklomorům? Jaká tajemství skrývá historie mocných Valheru? (citace: www.legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , United Fans

A Darkness at Sethanon , 1986

Hellrampage
23.01.2017 3 z 5

(Uwaga – tutaj tam spoiľer - po drugé!) Posledná časť z prvej trilógie (u nás tetralógie) zo sveta Mikdemie skončila tak, ako skončila, no sám som sa do konca nehnal, pretože ma príbeh celkovo dosť nudil. Vedel som, že hrdinovia, ako ich podáva Feist sú nesmrteľní, a tak som sa nemusel báť ani o jedného z nich. Veľkú mieru pozornosti dostane opäť Jimmy (so svojím priateľom Locklearom, ktorý hrá zase prvé husle v ďalšom buď knižnom alebo skôr hernom deji - Betrayal at Krondor) a Arutha, aj keď Jimmy ku koncu ako postava úplne vybledol a stratil sa (rovnako ako Arutha). Línia s Pugom a Tomasom a ich sci-fi blúdení galaxiami ma nudila, aj keď tvorila kontrast napríklad k bitke o Amengar (tam som doslova vedel, ako to skončí, aj keď samotná bitka nebola popísaná zle). Koniec autor ako keby nezvládol, rýchlo ho skončil a zabalil do happyendu. Ničmenej, -násťroční budú v ráži. A BTW, ešte musím upozorniť na viac chýb v texte, ktoré na mňa pôsobili dosť rušivo.

"Nepodceňujme toho hlenožrouta. Určitě má něco za lubem." - Amos Trask

angloumene
09.06.2016 4 z 5

Velkolepé pokračování Stříbrného trnu. Namísto malé výpravy z předešlého dílu nám R. E. Feist tentokrát představuje velkolepé bitvy, nahlédnutí do počátků vesmíru a mnoho dalšího včetně vysvětlení celé Trhlinové války.
Styl knížky je tradiční, jedná se lehké, čtivé dílko. Prostě ideální odpočinková fantasy literatura.

Ajrad1981
13.01.2016 5 z 5

Má cenu něco dodávat? Za mě opět pět hvězdiček :-)

karelk
19.09.2015 5 z 5

Nejlepší kniha z celé serie. Vysvětlení mnoha věcí z minulosti, navíc něco, co Feistovi dosud chybělo: moment překvapení - tady hned několikrát. Napínavé, čtivé, asi si půjdu přečíst Legendy, kdyby mi Midkemie chyběla :)

SakalCT
30.05.2015 4 z 5

Velmi důstojné a ucelené zakončení série, které je o třídu lepší než předchozí díl. Především pasáž o dobývání Armengaru se dá číst pořád dokola. Opravdu velkolepé. Možná jen konec mi přišel maličko překombinovaný a přitom uspěchaný - ale to je typický rys Feistových knih - celou dobu to vypadá špatně a pak se všechno během dvaceti stran vyřeší. :-) Nicméně celá série Trhlinových válek je fantasy počteníčko se vším všudy. Rozhodně doporučuji.

avel
29.08.2014 4 z 5

Nekomentovala jsem jednotlivé díly ságy, protože jsem dočetla jeden a hned načala druhý :)
Celkové mi přijde, že autor skvěle popisuje děj, který na sebe plynně navazuje, je popsán poutavě a čtivě. Zdá se mi však, že neumí psát závěry u knih. Ty byly uchvátané, tak trochu odfláknuté. Ale přesto krásné čtení.
Poslední díl mě už tak nenadchl. Jednak mě mrzelo, že úplně opomněl osud Liama. A druhak mi to prostě nějak nehrálo dohromady. Asi to na mě bylo již moc zkombinované a boží síla příliš patetická :)
Ale přesto krásné čtení :)

Eldar80
18.08.2014 5 z 5

Tímto zakončením začne celá Trhlinová sága dávat smysl. Děj předchozích knih, vlastně ne děj, ale smysl jasně vyplyne na povrch. Kniha je opět psána v pohádkovém podtónu, ale celkově vyznívá mnohem líp než Stříbrný trn. Ikdyž je text knihy poněkud amatérský, tak nečekaný děj a opětovné umné využití fantasy prvků staví knihu vysoko. Zde ještě více než u předchozích knih je zřejmé, že knihy nelze hodnotit nezávisle od ostatních, ale je nutné vnímat ságu jako jeden velký příběh. Kniha z mého pohledu nedosahuje kvalit druhého dílu, ale využití situací, které umožňuje tento literární žánr bylo perfektní. 90%

SiuxBeast
17.04.2014 4 z 5

Tuhle ságu už jsem nečetl hezkých pár let budu si muset udělat čas a zase ji oprášit, líbilo se mi to moc

Peti
20.02.2014

Čtvrtá kniha Trhlinových válek se opět četla sama. Spojil se zde děj celé knihy, zjistili jsme, že vše co se událo v životě Tomase a Puga měla význam a bylo zužitkováno. Ze dvou kamarádů, kteří jako mladí uličníci dělali neplechu ve vévodství se během 4 knih stali nejdůležitější osoby pro záchranu Midkemie. Výborně zpracovaný příběh v několika liniích, který končí happy endem.

MiaVa
10.09.2013 4 z 5

pěkná sága, moc zajímavý příběh jsem zvědava na legendy trhlinových válek

steppen-wolf
23.03.2013 3 z 5

Vyvrcholení ságy bylo jak má být: napínavé a monumentální. Příjemná fantasy oddechovka. * * * 1/2-

RadunkaH2112
25.12.2012

P

kurcatovium
17.05.2012 5 z 5

Vynikající! Žádné ukvapené nebo odbyté rozuzlení se nekoná a sága Trhlinových válek má opravdu hodnotné zakončení, ve kterém najdete Puga, Tomase, Aruthu nebo Jimmyho přesně tak, jak si je v průběhu prvních dílů oblíbíte.

Ary
30.11.-0001 4 z 5

Pokud má někdo rád složité vojenské taktiky posazené do fantasy prostředí, hluboce doporučuji. ;-)