Trest života

Trest života https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33819/mid_trest-zivota-ihN-33819.jpg 4 300 52

Rodinný život Gail Waltonové plyne téměř idylicky. Manželství s Jackem ji plně uspokojuje, s dětmi prožívá jen samé radosti. To vše se náhle zhroutí jako domeček z karet, když její mladší dcerku Cindy najdou v nedalekém parku, kde si s oblibou hrávala, zavražděnou. Gail se ve svém žalu uzavírá přede všemi. Ztrácí naději v policejní vyšetřování a rozhodne se vypátrat vraha své dcery na vlastní pěst. Když má pocit, že se blíží k cíli, koupí si zbraň...Sžíravý příběh psychicky týrané nevinné rodiny a matčiny touhy po pomstě graduje k překvapivému závěru...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Life penalty , 1984

Alienn
18.11.2016 4 z 5

Moje oblíbená autorka, knihu jsem přečetla jedním dechem. Velmi smutné téma, které si člověk ani nechce představovat. A bohužel otevřený a předvídatelný konec, který nic nevyřešil, spíše naopak.

historikola
20.10.2016 3 z 5

Zdravím Vás přátelé popsaného papírů a krásných příběhů,

Bohužel se mi zdá, že knížka utrpěla překladem nebo spisovatelka nevyužila úplný potenciál příběhu. Popravdě hodně špatně se mi knížka četla. Hodně dlouho se mi zdálo, že děj stojí na místě a přešlapuje. Toto se mi zdálo docela často u spousty kapitol. Na poslední 1/4 se děj rozjel a příběh dostal směr a rychlost. Opravdu nevím jestli je to překladem nebo spisovatelkou.
Údajně je natočený film.
Já osobně jsem knihu dočetl a příběh zatím vstřebávám. Popravdě nevím jestli něco budu číst od této spisovatelky. Kniha se ke mne dostala zcela náhodou, ale proč nevyužít šance a nepřečíst ji. Nebudu zas takový puntičkář a nebudu hodnosti špatně. Dám tři hvězdičky. Kdyby byla možnost 2,5 tak je dám. Je to škoda, nápad na příběh zajímavý, ale nějak nedotažený. Možná je to vydavatelem, že moc korigoval a ubíral stránky.

orinka3
22.08.2016 2 z 5

Tak tohle se četlo samo. Autorka píše rutinně, někdy až příliš, ale tohle bylo vcelku vyvážené. Vystupňovaná posedlost, paranoia, rozklad osobnosti a umíněné lpění na svých představách....jen ten konec byl až příliš očekávaný.

knihomolka525
05.07.2016 5 z 5

číst tuto knihu bylo docela psycho máte pocit jakože v tom ději existujete

edith79
11.05.2016 4 z 5

Kniha, kterou číst je absolutně nesnesitelné, tolik se zadírá pod kůži.

dominikB951
24.03.2016 3 z 5

Z přebalu knihy: ...a matčiny touhy po pomstě graduje k překvapivému závěru...
Mně ten konec moc překvapivý nepřijde.

aliali
15.10.2015 3 z 5

Knížka se dobře četla, ale z konce jsem dost rozpačitá, takže za mě trochu zklamání.

Veeris
29.09.2015 4 z 5

Opet jiny a vynikajici poutavy a hlavne smutny pribeh.. ale i takove veci se bohuzel deji a casto ty zrudy opravdu nedojdou spravedlnosti, aspon ze v knize k ni muze dojit vzdy.. krasne napsany psychologicky roman

cori
24.07.2015 3 z 5

Zaujal mě popis hrdinčina psychického rozkladu a její pokusy o sebevraždu. Závěr mě ani moc nepřekvapil, vše k němu směřovalo. Ovšem v dnešní době by vzhledem k bezpečnostním opatřením u soudu musela Joy Fieldingová vymyslet něco jiného.

Kulhavá
14.07.2015 5 z 5

Skvělá kniha, kniha od Joy Fielding je pro mě vždy sázka na jistotu. Velmi smutný, ale bohužel velmi reálný příběh.

prochajda
07.06.2015 3 z 5

Je to už čtvrtá kniha, kterou jsem četla od této autorky a zatím nejslabší, nejméně napínavá, ale dočetla jsem. Zatím se mi nejvíce líbila "Jane utíká".

Olivie11
25.01.2015 5 z 5

Kniha je velice dojemná a zároveň velice napínavá.Určitě si od autorky přečtu další knihy.

Moniks
18.01.2015 5 z 5

Krásna knížka určitě si ji přečtu za par let...ale musím říci že bych něchtěla být hlavní hrdinkou.Kniha se moc povedla.

Merlinit
24.10.2014 3 z 5

Zajímavé téma. Ač jsem zpočátku hlavní hrdinku poměrně chápala, postupem času mi stále více lezla na nervy. Sebedestrukční sklony u čtyřicetileté ženské prostě odmítám přijmout, nejsou-li následkem psychické nemoci. Za mě průměr.

lena_itf
15.10.2014 1 z 5

Možná že tato kniha někoho zaujme...mě bohužel ne. Přečetla jsem, s obtížemi dočetla až do konce,znovu číst nebudu. Není to prostě můj cup of tea...

Petrapetronela
14.07.2014 5 z 5

Moje první knížka od této autorky a musim říct,že mě bavila...lehce se četla a hned jsem si koupila další tři knihy od Joy ;o) Je to nenáročné čtení a určitě doporučuji přečíst,pokud chcete jen takovou oddechovku...

Modrina
30.05.2014 5 z 5

Senzitivní matky by tuhle knížku číst neměly. Jinak skvěle napsané.

Vendulik
22.11.2013 5 z 5

Velice mě překvapila. Konec pěkný ikdyž jsem ho čekala.

BeruškaB
11.11.2013 5 z 5

Dobrá knížka,silné téma

renataab
31.10.2013 2 z 5

Zvláštní kniha. Silné téma, tragédie, psychologická proměna matky. Nedokážu říct, jak se mi líbila, byla prostě zvláštní.