Trainspotting

Trainspotting https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8328/bmid_trainspotting-660bcbc3449cb.jpg 4 610 90

Trainspotting série

Druhé vydání knihy z prostředí skotských narkomanů hledajících smysl života, plná černého humoru, která posloužila jako předloha známému filmu D. Boylea.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Maťa

Trainspotting , 1993

LadyRiot
29.05.2012 4 z 5

Kniha jako taková je skvělá. Škoda jen toho překladu. :( Ten je 'vodpornéj, voé'. Tím měl být myšlen asi odklon Skotského přízvuku od toho Anglického. To ale nevadí, příběh je skvělý, téma skvělé. Dle mého názoru je ale film lepší. Jsou tam vidět věci, které prostě v knize popsat nelze. A to včetně skvělého soundtracku. Prostě kniha je skvělou knihou a film dokonalým filmem :) CHOOSE LIFE!'

Nico
04.01.2012 5 z 5

Prekvapilo me, jak je kniha dobra - neocekavala jsem od ni mnoho. Jedna z mala, kterou jsem hltala. Misty bizardne vtipna. Zkousela jsem cist navazujici Porno, ale knihu jsem odlozila. Trainspotting je unikatni.

katka101
04.10.2011 5 z 5

Tady vidíme jak z naprosto dokonalé knihy,lze udělat průměrný film...

Tytyna
10.06.2011 4 z 5

Bomba, paráda...film i kniha!!!

Butterfly
01.03.2011 5 z 5

k teto knize je asi zbytecne se nejak rozepisovat, je povedena a o jejich kvalitach presvedcil i film. snad bych jen podotkl ze v knize jsem nasel par scen, ktere ve filmu nejsou a kvuli kterym stoji za to ji otevrit. a jinak souhlas s predchozim komentarem...prekladat prezdivky je hnus!

Adrianam
30.11.-0001 5 z 5

Líbil se mi film a kniha (v tomto pořadí), zpětně oceňuju to, jak si filmaři knihu přizpůsobili. Jediná výhrada je k překladu - proboha, nepřekládejte přezdívky. Z "Šoufka" (Sick boy) se mi fakt dělá šoufl...

Lucie
30.11.-0001

Jakřikám, sou to dobrý kolíci a zmrdi:D

Je to dobrá knížka, u které jsem se jak pobavila tak občas zašklebila.:)

zimmicz
30.11.-0001 5 z 5

Trainspotting: Způsob zábavy nebo zabíjení času, obzvlášť oblíbený a rozšířený ve Velké Británii. Spočívá ve sledování vlaků, porovnávání jejich příjezdů a odjezdů s časovými údaji v jízdním řádu, apod.

Ironií je, že do Leithu už vlaky nejezdí. Takže Renton ten svůj zmeškal, jakřikám, né?

Vojta
30.11.-0001 5 z 5

Tato kniha je někdy vtipná, někdy děsivá a někdy až nechutná(obvzláště povídka Co si nadrobíte to si také sníte). Ale každopádně je to podle mě velmi přesné zachycení skotské kultury. Doufám, však, že zase až tak přesné není, to by totiž znamenalo, že Skotsko je plné násilníků, feťáků a nezletilých dívek s velkými sexuálními zkušenostmi.

Verczaaa
30.11.-0001 5 z 5

Určitě bych knihu nevložila do kategorie "Humor", ačkoli se v knize prvky humoru objevují, že by vyloženě sršela humorem se říct nedá. Koho zajímá drogová tématika, měl by si knihu přečíst. Taktéž doporučuji film, který se opravdu povedl. //edit Xeelee: žánr upraven na Ostatní