Trainspotting

Trainspotting https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8328/bmid_trainspotting-660bcbc3449cb.jpg 4 610 90

Trainspotting série

Druhé vydání knihy z prostředí skotských narkomanů hledajících smysl života, plná černého humoru, která posloužila jako předloha známému filmu D. Boylea.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Maťa

Trainspotting , 1993

Phyl
03.02.2016 5 z 5

Víš co kocoure. Chápej, já jsem jinej. Já se umím vodvázat. Je to úplně jinej život, když jsi na heráku víš ne. Chápem se. Budu raději pomočená, posraná lidská troska ne?, kroutící se ekvivalent lidské eggsistence, bez budoucnosti, která s největší pravděodobností chcípne na AIDS, ale nikdy nebudu votrokem tohodle toho systému kapiško ne? RADĚJI SMAŽIT A "ŽÍÍÍÍŽ" než nesmažit a otročit kapišto?

VladimirTetur
16.12.2015 5 z 5

Pecka! Knihu jsem přečetl na jeden zátah.

Film jsem viděl až potom a byl jsem z něj naprosto zklamaný. Ve filmu je tradičně tak desetina děje a úplně v něm zanikl ten skotský divočák Begbie a tragické osudy v depresivní post-koloniální, post-industriální, post-Tchatherovské Británii.

MichaelaHO
02.12.2015 4 z 5

Brilantní dílo! :-) Z počátku jsem se jen špatně orientovala v postavách a v tom kdo zrovna mluví, ale vzhledem k celkovému výsledku je to jen to nejmenší..:-) Takže za mě parádní počteníčko:-)

Note
16.11.2015 4 z 5

Tak ako všetky ostatné knihy od Welsha, aj táto je výborná. Avšak z trilógie by som povedal že tá najslabšia. Možno za to môžu prehnané očakávania z mojej strany, ale kniha ma nechytila až tak ako Porno alebo Heráci. Postavy už klasicky zaujímavé, nie je sa v podstate na čo sťažovať, len Begbie mohol dostať väčší priestor. Druhého takého dokonalého psychopata je ťažké v literatúre nájsť :D.

Etule
26.10.2015 5 z 5

Pro mě velké překvapení. Do knihy jsem se pustila čirou náhodou, četla jsem o ní v jedné diskuzi. Upřímně jsem si myslela, že se mi bude číst špatně, ale pravý opak byl pravdou. Zhltla jsem to ji jako malinu a rozhodně to stálo za to! Za mě určitě plný počet bodů.
Z některých scén mi běhal mráz po zádech, u jiných jsem plakala smíchy. Spud prostě válel. ;) Hlavně na pohovoru. :D

Loubooker
21.09.2015 5 z 5

Knihu jsem cetl pred nekolika lety, az po dvojim shlednuti filmu. Kniha je stejne vyborna, jako film.
Ted jsem zacal cist Heraky, ale moc mi to nejde.. tak nevim, zda ten tlustopis doctu...

podpřirozeno
15.09.2015 5 z 5

Chvíli člověku trvá než pochytí tempo a zvykne si na rychlé změny, ale když se tak stane, je to brutální jízda feťáckym Edinburghem.

Lenka_H
27.04.2015 4 z 5

Jako doplněk k filmu dobré, ale bez filmu by mě to asi neoslovilo.

hocikto
27.04.2015 5 z 5

První knížku, kterou jsem od autora četl byli Heráci a teď jsem asi v polovině Trainspottingu. Knížka mě baví stejně, jako Heráci. Hodně se mi líbí ta změna lidí, tím že pokročila ve své drogové závislosti a jsou více brutální než v předchozí knize. Humor je na špičkové úrovni, fakt povedená kniha. Už se těším na Porno, ale netěším se, až se tento příběh uzavře, protože bude těžké najít další takhle závisláckou knížku.

Esie
10.09.2014 2 z 5

Tato kniha z drogového prostředí mě teda nedostala. Neustálé měnění postav v kapitolách a skotský dialekt mě osobně neoslovilo. Jediné co jsem si při dočtení knihy řekla bylo : Proboha co to bylo za k*****

wiix
03.09.2014 5 z 5

Mám zimomriavky (z napätia, hnusu, zo života a ľudí) a presne tak to mám rada!

Daya
03.07.2014 5 z 5

Slušná sbírka feťáckých storek. Je to surové, přesné v obrazech šerého světa smažek. Zalézá to pod kůží, však to také Welsh umí nejlépe. Ale v porovnání s filmem, se kterým si scénáristé bravurně pohráli, mi zde chyběl Konec s velkým k. Ten v knize tak trochu vyšumí do ztracena a... nastane ticho. Je to dobře nebo špatně..?

yank3e
16.02.2014 4 z 5

Zajímavé téma a dobře se to četlo, jen jsem se trochu ztrácel v množství postav a v tom, kdo zrovna vypráví. Specifický jazyk taky určitě ztratil na hodnotě překladem.

Drolreich
31.01.2014 5 z 5

Jak film, tak kniha jsou skvělé. Parádní zachycení Skotska z pohledu party mladíků, co jedou héro a tak nějak žijí ve světě, který zase vyznává své drogy, tj. konzum. Osobně bych to zařadil do kategorie černá komedie. Jinak jsem měl možnost číst v originále a skotská angličtina je suprová. I když chvilku trvá, než si člověk zvykne, ale potom si užívá plnými doušky. Některé výrazy mě fakt bavily. Navíc překladem to nutně ztrácí své kouzlo, i když samozřejmě mi některé nuance mohou uniknout. Zároveň je pěkně znázorněno, jak to vypadá, pokud spadnete do takovejch s*aček.

bivkova
15.12.2013 3 z 5

Kniha je psaná velmi zajímavě a věřím, že tak nějak to mezi touto skupinou lidí prostě chodí. Film jsem viděla někdy před deseti lety (ještě na základní škole) a vybavovala jsem si jej jen matně. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na formu jakou je kniha psaná a často jsem se v knize ztrácela, celkem dlouho mi při každé kapitole trvalo, než jsem se orientovala, který z "hrdinů" zrovna vypráví.

mauvais-ange
29.11.2013 4 z 5

Realistický pohled do světa narkomanů. Drogy, násilí, alkohol...přitom ale autor nechává čtenáře, ať si udělá obrázek sám. Mně se kniha líbila moc, má skvělý příběh i prokreslené postavy. A film také řadím mezi své oblíbené.

Miken008
27.10.2013 4 z 5

Kniha se zdá být velice vtipná, i když na druhou stranu je to spíše smutné. Psána je velice čtivě a zábavně a několikrát sem se nad její absurdností musel smát. V ději jsem se několikrát ztrácel a na můj vkus je zde příliš mnoho postav. Místy jsem se nudil a místy jsem se od ní nemohl odtrhnout! Ale ten jazyk nemá k dané komunitě chybu. Film je řekl bych docela ochuzený o jeho jazykovou stránku, ale pořád má laťku hodně vysoko. Jako oddechové čtení to ale není vůbec špatné. :)

Jajulle
24.09.2012 2 z 5

Tuhle knihu jsem dočetla asi tak do první třetiny. Byly chvíle, kdy jsem se zasmála, nebo jsem byla ohromena, ale z větší části mně to nebavilo, byla to nuda a ten pravopis mi dosti vadil, takže jsem ji odložila s tím, že existují knihy, které jsou o sto procent lepší a s tímhle nemá cenu se zahazovat...

Tammi
07.08.2012 4 z 5

Skvěle napsané....hůř přeložené ("voé" si mohli odpustit)...Vtipné,nechutné,geniální...ubírám jednu hvězdičku(občas jsem se v tom ztrácela a to jsem to mohla číst sebelíp)

vetaiveta
03.08.2012 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla...kupodivu mi nevadil ani překlad, přesto, že u jiných knih jsem s podobným překladem měla problém...myslím, že kniha - film je u tohoto titulu neporovnatelné, každé ukazuje něco jiného. Skvělé!!!