Tracyho tygr / Tracy's Tiger

Tracyho tygr / Tracy's Tiger https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68563/tracy-s-tiger-tracyho-tygr-68563.jpg 4 144 22

Bilingvní vydání americké kultovní novely čtenářům znovu připomene půvabný příběh Thomase Tracyho, newyorského mladíka, ke kterému se jednoho dne připojí jako stálý společník tygr, na něhož mladík už od dětství čeká, aby v něm probudil lásku k dívce Lauře a naučil ho dalším důležitým věcem, jež potřebuje mladík ke své proměně v muže.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Argo

Tracy's Tiger , 1952

st.me
29.04.2012 4 z 5

Moje hodnocení tenkrát a teď:

Tenkrát:
Kniha provoněná kávou o Tygrovi co vlastně není tygr a o Tracym. Přečetla jsem ji na jeden nádech a po celou dobu jsem si říkala jak to asi dopadne. Vlastně se mi celou dobu knížka zdála dost průměrná, ale ten konec, ten mě dostal... moc hezký.

Teď:
Knížka se mi dostala do ruky podruhé, jako dárek po shlédnutí divadelní hry Divadla Tramtarie v Olomouci ...A za Tracym tygr. Což je pro mě zatím bezkonkurenčně nejlepší hra, kterou jsem zatím v tomto divadle shlédla.
Dala jsem si trochu čas, než jsem se znova pustila do jejího čtení. Nechtěla jsem před sebou vidět výjevy z divadla, což se mi stejně moc nepovedlo.
Tak jako u prvního čtení jsem i teď občas přemýšlela, jestli autor jednoduchým stylem psaní nechce čtenáři říct něco víc nebo ta věta skutečně znamená "jen" to co je v ní napsáno. U něčeho nevím stále, ale snad se mi podařilo zachytit vše, co chtěl autor říci.
Co se ještě nezměnilo od prvního čtení, je ten konec. Ten se mi pořád moc líbí! :)

Abby
22.08.2011 5 z 5

Krásný příběh, který si mě hned získal.