Tracyho tygr

Tracyho tygr https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77035/bmid_tracyho-tygr-fCt-77035.jpg 4 2300 310

Novela je lyrickou moderní pohádkou o mladíkovi, který chová černého pantera v domnění, že pečuje o vzácného tygra. Tracyho tygr není jen uprchlík z cirkusu, ale je to i Tracyho mládí, jeho syn i jeho láska k dívce jménem Laura. V autorově podání je Tracyho tygr všechno, co naplňuje život mladého člověka, a zároveň je i poněkud sarkastickým výsměchem americkému bulvárnímu tisku, reklamě, dravému byznysu a senzacechtivosti.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Odeon

Tracy's Tiger , 1952

Veríňák
10.08.2016 5 z 5

Laska.
Laska v knize, moje kazdorocni knizni laska.
Proste krasne.

Pett
03.07.2016 3 z 5

Tracyho tygr si k mému já jaksi bohužel nenašel cestu... měla jsem neustále pocit, že mi ještě něco chybí k pochopení a uchopení myšlenky tohoto vyprávění... utekla mi síla příběhu mezi řádky....
Mým tygrem tedy nadále zůstává Richard Parker...

TerezD
30.06.2016 3 z 5

Asi nejsem duší romantik, ale kniha mě moc nezaujala. Měla jsem pocit, že chvílemi se ztrácím a nevím, co si mám zrovna o tom myslet. Třeba časem se k Tracymu a jeho tygrovi (panterovi) vrátím.

skableska
13.06.2016 3 z 5

Teď jsem knihu dočetla, jsem z ní trochu rozpačitá... jsou v ní ale krásné myšlenky, které v sobě mají pravdu... knížka ve mě zanechala milý pocit, optimismus, pozitivní náladu, možná se k ní ještě vrátim.

jarox.podzime
13.06.2016 5 z 5

Krásná kniha pro ty, kteří se chtějí zastavit a chtějí vidět svého tygra

Alethea_k
11.06.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, které pohladí po duši. Tracyho tygra bych nejspíš přirovnala ke čtení Malého prince. Buďto se zamilujete nebo se vám kniha nebude líbit. Nic mezi tím. Ráda si od autora přečtu něco dalsího.

jacqueline
02.06.2016

Rozhodně zajímavá knížka. Přečetla jsem ji na jeden zátah, bavilo mě to. Dost mi ji ale zkazil úplný konec. Myslím, že by bylo lepší nechat na čtenáři, ať si sám určí, kdo nebo co je tygr. Po zpětném "dosazení" mi autorova volba prostě ne vždy seděla. Kvůli tomuto detailu mám z knihy hodně smíšené pocity, jinak bych z ní byla opravdu nadšená!

Nicky.ca
14.05.2016 5 z 5

Tuto knizku som pochopila az na samom konci. Proste krasne, mala som az zimomriavky. :) Urcite odporucam .

Terien
24.04.2016 5 z 5

Poprvé jsem viděl jako divadelní představení. Dva herci (Tracy/Laura a loutky) a dost mě to uchvátilo :)Tygr mě prostě dostal. Řekl bych že tato kniha je povinností pro všechny beznadějné romantiky :)

Kraken84
26.03.2016 3 z 5

Během četby se moje chápání tygra neustále mění. Na začátku příběhu jsem si dokonce myslel, že tu symboliku mám pobranou. Později se příběh vyvíjel tak, že jsem nechápal o co jde a autorův neurčitý popis "něčeho" v ničem nepomohl. Před psaní recenze jsem si raději přečetl jestli jsem sám zmatený. Jediná věc, kterou jsem chtěl napsat je, že jsem příliš hloupej na to abych to pochopil. Myslím si, že Tracyho Tygr je komedií v tom smyslu, že si autor udělal srandu ze čtenáře, který zaměřuje svojí pozornost na tygra a snaží se přijít mu na kobylku. Když si tygra odmyslíte - máte tu snivě vyprávěný příběh o chlapci který jako malý vidí to, co není. Když dospěje chce se stát tím, čím nemůže. Totéž se opakuje s matkou jeho přítelkyně. Tracy nakonec svojí prací, kávičkou a procházkou směrem na zmrzku ruku v ruce s přítelkyní vzedme vlnu lásky po New Yorku, že je takový klid až se policisté rozejdou za rodinami.

Luvák
11.03.2016 2 z 5

Nevím, možná jsem to nepochopil nebo jsem tomu nerozuměl (čteno v originále).

Ameliii
19.02.2016 5 z 5

Můj Bože jaká krása. Prozářená hodina četby. Tato útlá knížečka je pro ty, kdo mají rádi básně, hledají v poetiku ve všedních událostech. Pro ty, kteří při čtení, vidí obrazy a nechají příběh hrát v myšlenkách film, který ale také voní, hřeje. Jste součástí, ne jen divákem. Jaký je ten váš tygr? Saroyane, kde jsi se mi tak dlouho schovával? :-)

Zea
18.02.2016 5 z 5

Čas od času se k této útlé knížečce vracím, už jsem ji četla asi 5x, poprvé když mi bylo 17, ale pořád platí, že každý má svého tygra...

Indysa
09.02.2016 5 z 5

Velmi zajímavý a poutavý příběh, který jsem zhltla naráz za hodinu :) Doporučuji ! :)

vikimi
30.01.2016 4 z 5

Ke knížce jsem se dostala díky/kvůli četbě k maturitě a jsem za tuhle útlou ale zajímavě a dobře vymyšlenou knížku moc ráda.
Byla skvělá svojí jedinečností! :)
Byla super!

Martiiiik
18.01.2016 5 z 5

Mám s knihou svázanou vzpomínku na svoji prezentaci tohoto díla na hodině literatury.. Kdy to téměř nikdo ze spolužáků nepochopil.. :-D Mě se nicméně moc líbila :-)

lushi
05.01.2016

Knihu si rozhodně přečtete, když budete mít chuť a čas na přemýšlení o alegorii.
Já jsem v takové náladě nebyla, proto si myslím, že z tohoto důvodu mě kniha neoslovila.

kalache
21.11.2015 5 z 5

...nemůžu objektivně posuzovat,protože autor je můj oblíbenec,ale je mně s ním moc fajn...

HDosoudilová
19.11.2015 3 z 5

Na tuto knihu jsem se chystala už dlouho. Po jejím dočtení jsem ale vůbec nevěděla, co si o ní mám myslet. A doteď jsem z ní docela rozpačitá. Asi se k ní ještě budu muset někdy vrátit, zatím mě tedy nijak zvlášť neoslovila.

DennisMoore
01.11.2015 5 z 5

Malá velká kniha. Napoprvé mě ohromila, napodruhé jsem si ji zamiloval.