Tracyho tygr

Tracyho tygr https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77035/bmid_tracyho-tygr-fCt-77035.jpg 4 2300 310

Novela je lyrickou moderní pohádkou o mladíkovi, který chová černého pantera v domnění, že pečuje o vzácného tygra. Tracyho tygr není jen uprchlík z cirkusu, ale je to i Tracyho mládí, jeho syn i jeho láska k dívce jménem Laura. V autorově podání je Tracyho tygr všechno, co naplňuje život mladého člověka, a zároveň je i poněkud sarkastickým výsměchem americkému bulvárnímu tisku, reklamě, dravému byznysu a senzacechtivosti.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Odeon

Tracy's Tiger , 1952

Petra21
03.02.2017 3 z 5

Novela Tracyho tygr je opravdu zvláštní a... jiná. Tygr představuje něco nereálného a prolíná se se skutečností. Očekávala jsem ale asi něco jiného, něco... víc. Celkově bych ji ohodnotila jako pohodové čtení ke kafíčku, ale kdyby měla knížečka více stran, asi bych se musela nutit k dočtení.

MarcelStrnadel
31.01.2017 4 z 5

Knižní jednohubka, která se mi jeví velice zvláštní. Zamiloval jsem si ji, ale ne zcela ji chápu.

Eremites
28.01.2017

Nějak jsme se s autorem nepotkali....poprvé vůbec nebudu knihu hodnotit hvězdičkami, protože by to nebylo fér.
Jediná část, která mne v malinké knížečce pobavila byla scénka s rakouským psychiatrem, ta opravdu nemá chybu.

annstoll
24.01.2017

Velmi zvláštní kniha. Bavila mě, akorát se člověk musí asi hodně povznést, což mi celkem dělalo problém. Nejsem si úplně jistá, zda jsem ji vůbec správně pochopila. Nejspíš jde ale o to, že si ji každý vyloží po svém. =)

xelzax
22.01.2017 2 z 5

Nejsem romantik, nemám poetickou duši, bohužel. Tahle kniha mě o tom s finální jistotou přesvědčila - a nebo není tak úžasná, jak většina lidí tvrdí. Pokud rádi hledáte mezi řádky a dlouze přemýšlíte nad každou stránkou, tak je to knížečka přesně pro vás. Já se hledat snažila, ale bohužel nenašla. Přečetla jsem z důvodu všeobecného nadšení, nejlépe hodnotím fakt, že mi čtení trvalo jen hodinu.

Dáma s hrnstjm
16.01.2017 3 z 5

Poetický tygří úlet... asi jsem ho plně nepochopila, protože na takovou poetiku nemám hlavu. Text se mi líbil, byl krásně hravý a děj správně nepředvídatelný. Klíčová kniha mého života to určitě nebude, nejsme s panem spisovatelem naladěni na stejnou frekvenci :)

hroznehustafakt
04.01.2017 4 z 5

urcite k zamysleni, stoji za to si ji precist

Jessica007
04.01.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, určitě k zamyšlení.

FilMo
21.12.2016 5 z 5

Kiež by takýchto úprimných kníh bolo viac.

rybabezkosti
05.12.2016 5 z 5

Psychiatrii já nenávidím. Lidi miluju.

Ajrad1981
04.12.2016 4 z 5

No, že nechápu abstraktní malířství, s tím jsem se už smířila. Evidentně nerozumím ani abstraktní literatuře. Respektive, dokud se na scéně neobjevila policie, myslela jsem, že rozumím, pak jsem byla mimo. Absolutně nedokážu pobrat zhmotnění představy a její následné vysublimování (i když sublimace nebude to pravé slovo, nicméně jinak popsat proměnu hmoty zpět do představy neumím).
Nicméně budu vycházet z toho, co jsem pochopila - nebo co si myslím, že jsem pochopila - a to nebylo špatné. Hlavně to je kratičké (ne úplně pochopit např. pětisetstránkovou knihu by mi vadilo mnohem víc). A četlo se to dobře.

ibrahimgilbert
13.11.2016 4 z 5

Zvláštní kniha, ale dobrým způsobem. Určitě si ji ještě někdy přečtu. A jak tady už bylo zmíněno, je to takový další Malý princ. Má toho v sobě hodně, ale přece jen správně vidíme jen srdcem. :-)

tweed
18.10.2016 1 z 5

Můj sentiment je na bodu mrazu a asi už nemám tygra, že mě tak krátká knížka stihla začít nudit. Přestože tímto klesám na intelektuálním žebříčku, dávám s lehkým srdcem jednu hvězdičku.

terysek47
23.09.2016 5 z 5

Skvělá kniha! :) Velmi krátký příběh, který ale přinutí člověka přemýšlet :)

GabrielleT.
19.09.2016 5 z 5

Úžasná kniha! Přečetla jsem jí jedním dechem :) Všem milovníkům alegorických textů moc doporučuji!

zdrkam
15.09.2016 5 z 5

Moc pěkné:-). Znám i jako čtené slovo.

Anumati
15.09.2016 5 z 5

Moja milovaná kniha. Rada sa k nej vraciam.

1mikeF
14.09.2016 2 z 5

Určitě to není špatné, ale nedokázal jsem tak moc číst mezi řádky nebo mi chyběl správný sentiment. Zkrátka se to nesetkalo s tou správnou náladou a osobou.
Asi zkusím přečíst ještě někdy znovu a třeba to bude lepší.

akrash
12.09.2016 5 z 5

Doporučuji!!!!!!!!! Čte se jedním dechem :)

Karloska
05.09.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla 'jedním dechem'.
Zajímavá, jedinečná, prostě si ji přečtu určitě znovu.
Má smysl