Tracyho tygr

Tracyho tygr https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77035/bmid_tracyho-tygr-fCt-77035.jpg 4 2300 310

Novela je lyrickou moderní pohádkou o mladíkovi, který chová černého pantera v domnění, že pečuje o vzácného tygra. Tracyho tygr není jen uprchlík z cirkusu, ale je to i Tracyho mládí, jeho syn i jeho láska k dívce jménem Laura. V autorově podání je Tracyho tygr všechno, co naplňuje život mladého člověka, a zároveň je i poněkud sarkastickým výsměchem americkému bulvárnímu tisku, reklamě, dravému byznysu a senzacechtivosti.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Odeon

Tracy's Tiger , 1952

klarian
28.07.2011 5 z 5

Jednoznačně srdcová záležitost!!!

Okřídlená li
15.07.2011 4 z 5

Velmi mě pobavilo přirovnání některých uživatelů k Malému princovi a dovolím si s tím nesouhlasit. V Tracyho tygru se neskrývá žádná pohádka - nicméně to vůbec nevadí. Já osobně jsem tuto knihu zhltla na jeden nádech (jak jen se to dalo u uklidňujícího tónu knihy), ale pořádně nevím, co si z toho mám vzít. Snad jen, že každý má svého tygra a měl by se o něj náležitě starat. Satyrická část o bulváru mě pobavila a dokonale vystihla skutečnost. :)

Jakubisko
04.07.2011 5 z 5

Malý princ pro dospělé, jak Tracyho tygra nazvala misulin je asi nejtrefnější přirovnání, jaké mohu použít. Je to kniha krásná ve svém smutku a smutná ve své kráse. Pokud nejste zcela zatvrzelý cynik a materialista, musíte se v ní aspoň trochu najít...

tee
06.04.2011 5 z 5

Opravdová kniha, přečtená na dva nádechy.
A taky nezapomínat na úžasné ilustrace.

kjghme
08.03.2011 5 z 5

Krásná kniha. Opravdu.

misulin
03.01.2011 5 z 5

Zhodnotila bych tuhle knihu něco jako "Malý princ pro dospělé"... Kde je vlastně pravda? V nás, co vidíme svět reálně a je to vůbec realita? Nebo je skutečný svét někde, kde má každý svého tygra vedle sebe? Co je skutečné a je vůbec něco skutečné? Tahle kniha patří mezi moje nejoblibenější.

holloway
30.11.-0001 5 z 5

Moje nejvíc nejoblíbenější kniha :-). Spolu s malým princem má vyhrazené místo v mém srdci a knihovně a když přijdou depresivní nálady, vždycky dokáže vyvolat úsměv na tváři.

Hellboy
30.11.-0001 4 z 5

Krásná knížka o tygrech.

pajonek
30.11.-0001

........tracy je kultovní fraška /a měla by být i nadále pro další generace......./ ale také už ji nikdy číst nebudu - slibuji, vždyt jsem byl jiskřička a pionýr - ALE úplně geniálně ji načetl Vlasta Brodský svým fantasmagorním hajajovským hlasem a rozehrál úchvatný hlasový koncert , a tady slibuji, že tohle si ještě někdy poslechnu /chichichichi .......... prej jiskřička chichi, a pionýr chachacha

escritor
30.11.-0001 5 z 5

Pro každého, kdo se znovu snaží najít lásku