Tracyho tygr

Tracyho tygr https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77035/bmid_tracyho-tygr-fCt-77035.jpg 4 2300 310

Novela je lyrickou moderní pohádkou o mladíkovi, který chová černého pantera v domnění, že pečuje o vzácného tygra. Tracyho tygr není jen uprchlík z cirkusu, ale je to i Tracyho mládí, jeho syn i jeho láska k dívce jménem Laura. V autorově podání je Tracyho tygr všechno, co naplňuje život mladého člověka, a zároveň je i poněkud sarkastickým výsměchem americkému bulvárnímu tisku, reklamě, dravému byznysu a senzacechtivosti.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Odeon

Tracy's Tiger , 1952

Lenourt
17.02.2014 3 z 5

Velký Malý princ :-) Sice jsem od knihy očekávala trošku víc, na základě zdejších ovací... Ale i tak nelituju, že jsem to přečetla, těch 100 stránek zvládne každý za pár hodin u šálku čaje. A i se zasmějete.

Matiniela
08.02.2014 5 z 5

Velice zajímavá kniha. Kdo má rád Malého prince tak se mu určitě bude líbit i Tracyho tygr.

Yanna0
31.01.2014 5 z 5

Mám z té knihy poněkud zvláštní pocit. Připadám si, že mi kniha měla přinést něco důležitého, něco, co bych si měla uvědomit, ale nejde mi to. Příběh pojednává zejména o lásce a o tom, že každý máme svého tygra, ale málo kdo si to uvědomí. Možná to mi ta kniha chtěla, říci, že mám svého tygra? Ale co je ten tygr? To je to, co jsem stále nepochopila... Možná v celém příběhu hledám až příliš, protože byla tak jednoduše a svižně napsaná, až mě to občas zaráželo. V každém případě je to četba sotva na hodinku, při čtení je nutno soustředění, protože jinak se lehce ztratíte v ději. Nejvíce mě bavila část, která se odehrávala na psychiatrii s Laurou.

O něco později...

Díky MariiAnněSarah, která byla tak hodná a po přečtení výše psaného komentáře mi zaslala odkaz na doslov od Martina Hilského http://home.tiscali.cz/~cz855918/literatura/Saroyan/autor.htm , jsem konečně celou myšlenku knihy pochopila.
Každý z nás má něco jako tygra - v podstatě cokoliv, co zplodí jeho fantazie a díky čemu žije a lépe překonává starosti. Něco jako dětská naivita, která někdy zmůže více, než dospělý rozumbrada. Lidé se jí ale postupem času zbaví a považují ty, kteří to neudělali a jsou díky tomu o něco málo šťastnější za blázny.

Amadys33
08.01.2014 5 z 5

Napsáno s naprostou lehkostí a přehledem. Svěží, vtipné, příjemné, velmi pozitivní. Určitě se k této knize budu vracet. Uajíí.

rokava
08.01.2014 5 z 5

Kniha pro všechny, kteří jsou mladí bez ohledu na počet let. Doporučuji nejen přečíst, ale i zařadit do své knihovny a vracet se k ní vždy, když máte bolavou duši.

Duspic
06.01.2014 5 z 5

Krásná knížka, skvěle napsaná, optimisticky naladěná, knížka která člověka pohladí po duši. V budoucnu si budu chtít určitě přečíst další Saroyanova díla.

efka.michalkova
22.12.2013 5 z 5

Líbezná knížka a jedna z mých srdcových knih, která mě bude doprovázet celý život. Láska a bláznovství jsou možná právě tím receptem na životní štěstí. Saroyan je výtečný spisovatel s jedinečným uměním vystihnout krásu života. Jeho knížky mě vždy pohladí po duši.

Ruxandra
27.11.2013 3 z 5

Zvláštní příběh. Člověk chvíli neví jak ho správně uchopit a když už si myslí, že to má, tam mu to unikne. Takový pocit jsem z toho měla. Stojí to za přečtení, ale nejspíš nad tím budete přemýšlet ještě pěknou chvíli po dočtení.

vikaa
02.11.2013 4 z 5

Knížka mě učarovala již podruhé. Kdysi dávno jsem ji četla a byla jsem z ní nadšená.Teď se mi dostala po mnoha letech znovu do rukou a nezklamala. Knížku jsem přečetla za chvilku a zjistila jsem, že se vlastně těším, že si ji přečtu ještě jednou v klidu a pěkně si ji vychutnám. Doufám jenom, že můj tygr ještě není úplně utahanej:-)

knedlik
02.09.2013

Hmm... co k tomu říct. Líbí se mi přirovnání "kniha provoněná kávou" - měla jsem z ní stejný dojem a s šálkem kávy jsem ji taky četla. A čtení to bylo příjemné, rychlé, s jednoduchým poselstvím a milým dozvukem.

Mája_
02.09.2013 5 z 5

Moc pěkná knížka, která se musí číst do posledního řádku pro úplné pochopení... Na začátek tak jednoduchá a oddechová a nakonec ve vás zanechá velkou stopu.. určitě si jí někdy přečtu znovu..

Miken008
28.07.2013 5 z 5

Jednoduchá knížečka na jedno odpoledne.. Skrývá však v sobě hodně moudrosti.

Aurinko
24.07.2013 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla mnohokrát. Je mi strašně blízká. Prostě jsem se v ní našla. Občas jsem tak trochu Tracy....

Monnyska
18.07.2013 5 z 5

prostě Tracy má tygra :) co k tomu dodat :) hned je v mých TOP 10 knihách

lady.kate
05.07.2013 5 z 5

Zvláštně krásná kniha, četla jsem ji v období dospívání a zanechala ve mně mnoho. Stěží se to dá popsat, to se musí přečíst.

Toda
13.06.2013 5 z 5

"...jenž je láska. "

BenD
12.06.2013 5 z 5

Eyeej! Mám ráda Salvádora Dalího, Salvádor Dalí je surrealismus. Mám ráda surrealismus. Tracyho tygr je surrealistické veledílo, proto zkrátka není divu, že se stalo jedním z mých nejmilejších veleděl vůbec.

Skjaninka
09.06.2013 4 z 5

Konečne som si prečítala Tracyho tigra, knihu, ktorá ma poslednou dobou "prenasledovala" a veľmi veľa som o nej počula. Vzhľadom k nízkemu počtu strán nie je čítanie tejto knihy časovo náročné. Vzhľadom k obsahu je jej posolstvo nekonečné a hlboké. A verte, že po prečítaní budete nad tigrom vlastným, či cudzím, uvažovať ešte veľmi dlho.

budíček
08.06.2013 5 z 5

Tohle je tak mile napsaná knížka, že jsem se občas přistihla, že ji čtu s úsměvem na rtech :) Pět hvězdiček si rozhodně zaslouží...

vipera
07.06.2013 5 z 5

Podle mne je to ta nejkrásnější knížka na světě...