Žhavý hrob

Žhavý hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64356/bmid_zhavy-hrob-fbA-64356.jpg 4 334 79

Tóra Gudmundsdóttir série

Tři těla, jedna uříznutá hlava a jedno strašlivé tajemství... Islandská advokátka Tóra přijíždí na Vestmannské ostrovy, aby pomohla svému mandantovi Markúsovi. Před více než třiceti lety skončil jeho rodný dům při erupci sopky pod vrstvou popela. Nyní jej archeologové chtějí vykopat, ale Markús protestuje. Hrůzný nález ve sklepě pak z banálního případu udělá vyšetřování několikanásobné vraždy! Bylo by možné, aby Markús ještě ve školním věku zavraždil čtyři muže a jednomu z nich nadto uřízl hlavu? A co s tím vším má společného jeho mladická láska Alda? Tóra se snaží zjistit, co se před lety odehrálo, ale nejdůležitější svědkyně právě zápasí se smrtí a další byla s největší pravděpodobností zavražděna. Dramata, tragédie a vášně dávno minulých let stále číhají pod povrchem a ty, kterých se týkají, nepouštějí ze svých sítí tak lehce.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Metafora

Aska, Das gluhende Grab , 2007

zdendula31
26.05.2020 5 z 5

K Yrse není co dodat..jedna z nejlepších spisovatelek.
Její knihy jsou napínavé,pěkně se čtou.

Ajrad1981
26.05.2020 4 z 5

Sledujeme pátrání po vrahovi z hlediska advokátky - a nebylo to vůbec špatné! Něco mi tam ale chybělo, takže nemůžu dát plný počet. Nebo mě jenom štvalo, že jsem neodhalila "současného" vraha? To asi ne, protože to se mi stává často, spíš mě tedy asi štve to, že jsem to pachateli sežrala i s navijákem. I když jsem nebyla sama.
Ale co se stalo na ostrovech před výbuchem sopky, to jsem odhalila brzy. :-)

Awča
18.05.2020 5 z 5

Kromě zajímavé zápletky se mi líbily i zmínky o historii Islandu - tresčí války, evakuace po výbuchu sopky apod.
Tóřin soukromý život byl trochu upozaděn, chyběl mi Matthias, i když Bela se také snažila.
Celkově se kniha četla velmi dobře a opravdu se těším na další díl.

čef
29.04.2020 5 z 5

Nakonec mne autorka v závěru překvapila, i když jsem si tak ve třech čtvrtinách myslel, že je řešení jasné. Nebylo a dokonce se povedlo být logičtější než to dříve naznačované. Tak to má samozřejmě vždy i být, ale prokouknout se to asi nedalo, to bych musel pochybovat o svojí inteligenci a to určitě nejde. Takže knihu srdečně doporučuji a můžete se také popálit.

Adhara
22.03.2020 3 z 5

Možné spojlery! Za mňa jedna zo slabších kníh tejto autorky, pripomínajúca mi (aj obsahom) Mrazivé svetlo. Hlavne rozbeh mi pripadal pomalší, potom to už išlo. Škoda, že tá sopka v tom nehrala nejakú väčšiu a desivejšiu úlohu, takto je názov aj obálka trochu zavádzajúci, lebo ide len o okrajovú záležitosť. A tiež som sa pozastavila nad tým, že len 30-ročný muž má 16-ročnú dcéru, čo nikomu nepripadá divné.

Abia
11.03.2020 4 z 5

Já mám Tóru ráda. Trochu se mi zdá, že se už knihy opakují v určitém schématu, ale baví mě ten jiný kraj a jiná jména. Tentokrát opravdu poslední kapitola překvapila.

Dani25
01.02.2020 4 z 5

Bavila ma celá kniha, záver bol prekvapujúci. :)

Johhanka79
30.12.2019 4 z 5

Super počtení, ale popravdě, čekala jsem trošku víc. Namlsala jsem se recenzemi a byla to chyba. Zápletka zajímavá a originální. Jména, tak krkolomná, že si přečtete vždy jen křestní:-) Dávám čtyři hvězdy. Přečteno s potěšením:-)

DK197
12.11.2019 4 z 5

Oproti předchozímu dílu to příjemně odsýpalo. Přijatelné množství postav a zajímavé rozuzlení. I nečekaný závěr. Tahle knížka mě moc potěšila. Až tak, že bych nejradši dala plný počet hvězd. Nedám z úcty k pátému dílu, který byl tajemnější a propletenější, ale na plný počet neměl skrz jiné nedostatky. Oproti němu je tento díl jaksi prostší. Možná právě díky tomu je tak zdařilý.

ZuK1
12.10.2019 3 z 5

Poklidné odpočinkové čtení s překvapivým a trošku překombinovaným závěrem.
Série Freyja & Huldar se mi líbí každopádně víc a určitě má i lepší překlad přímo z originálu a ne z německé verze, jako je to u Tóry.

gordon13
31.08.2019 5 z 5

Supr napínavá kniha jako téměř všechny od paní autorky, o právničce Toře se mi líbí úplně celá série, tento díl asi úplně nejvíc

Daskak
20.08.2019 1 z 5

Kniha se strasne tahla, zapletka vypadala ze zacatku vyborne, ale pak se celou knihu nic nedelo, zadne napeti, nervy, nic....Vsechno do sebe zapadlo tak nejak mimochodem. No a konec, tak ten byl uz fakt moc. Bylo mi te pravnicky fakt lito. Takova drina...

91pometlo
15.07.2019 5 z 5

Třetí díl ze série s Tórou, tolik mrtvol v jedné knize, vše zahaleno pod stínem minulosti, nikdo se k ničemu nechce vracet, dlouho se člověk plácá v tom, že nic neví. Vyřešení případu je zase překvapující, tentokrát i pro samotnou Tóru.

rekon
08.07.2019 4 z 5

Moje první kniha od této autorky, velice mne zaujala, mám ráda islandské (severské) detektivky, advokátka Tóra je žena na svém místě. Na mě trochu zamotaný konec, o to víc překvapivější. Určitě si přečtu i další knihy.

mi-380
07.04.2019 4 z 5

Zápletka, rozuzlení i postavy originální. K tomu poučná exkurze do doby, kdy na islandských Vestmannských ostrovech řádila sopka a Britové s Islanďany vedli neúprosnou tresčí válku.
80 % (aktuálně 188 hodnotících s průměrem 83 %).

lenuskav
02.04.2019 4 z 5

ačkoliv si vzdycky hrozne dlouho zvykam na vsechny ty islandsky jmena a nazvy,tak to rozhodne stoji za to. Yrsa pokazde prijde s jinym nametem,s jinym prostredim a je to jizda.. Zatim me zadna knizka nezklamala

lubospanda
24.02.2019 4 z 5

Tora je skvělá, rozuzlení bylo naprosto nečekané, jen mi nějak nesedělo to prostředí.

hadenka
20.01.2019

Mě bohužel kniha neuchvátila, nezačetla jsem se .

Angelicca
10.11.2018 5 z 5

Každá kniha od této spisovatelky je vždy dobrou volbou, i tato se skvěle četla, zajímavý příběh, nečekaný závěr - super! doporučuji !!!!

Jordyz
08.11.2018 4 z 5

Další skvělý případ Tóry. Celá série mě baví. I když tento případ se mi zdál trochu překombinovaný, četlo se dobře. Taková sázka na jistotu, dobré počtení.