Třetí hlas

Třetí hlas https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220289/bmid_treti-hlas-Mmu-220289.jpg 4 407 97

Zaměstnanec švédské celní správy Bengt Sahlmann byl nalezen oběšený ve svém domě – jeho nedobrovolná smrt nejspíš souvisí se zabavením velké dodávky drog. V Marseille objevili brutálně zavražděnou slepou ženu, kdysi asistentku proslulého cirkusového vrhače nožů. Stockholmský komisař (a bývalý bezdomovec) Tom Stilton se na žádost přítele vydává do Francie zjistit, co se ve skutečnosti stalo. Olivia Riverová (dříve Rönningová, studentka Policejní akademie) znala Sahlmanna a chce vypátrat jeho vraha. Oba případy se záhy protnou a donutí Toma a Olivii ke spolupráci, ač se navzájem nemohou vystát. Sužováni nočními můrami se ocitají tváří v tvář další... První vydání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Den tredje rösten , 2013

katka9574
23.03.2017 5 z 5

Totéž jako u Skočného přílivu: čtu, nechte mě, nemluvte na mě, čtu, čtu, čtu...
A během necelých dvou dnů mám dočteno a jsem nadšená a už sahám po Černém úsvitu. Za mě naprosto úžasné a napínavé dílo, pět hvězd je málo.

soukroma
16.03.2017 4 z 5

Rozjezd skvělý, velice se mi líbil styl - krátké, až úsečné věty, i takto s kadencí zpracované myšlenky jednajících postav. Dokud se děj odehrával v Marseille, bylo to výborné, ale v druhé části knihy tahle linie na příliš dlouhou dobu vyšuměla, aby autoři mohli zapracovat do švédské části všechny možné (i nemožné) motivy, úchylky, poklesky a zločiny, což po nějaké době bylo vážně až moc. Ale za ten originální styl psaní si ode mne 75% určitě kniha zaslouží.

Olga.S
02.03.2017 5 z 5

Skvělé! Styl autorů se mi velice líbí.

Pjater
23.12.2016 4 z 5

Skvělá kniha, ale doporučuji přečíst nejprve prvni díl, aby měl čtenář jasno v postavách. Zajímavá zápletka a samozřejmě otevřený konec, takže se moc těším na další díl.

Zuzka222
20.10.2016 4 z 5

Oproti Skočnému přílivu mi tam prostě něco chybělo (možná větší tajemno a napětí?). Ne, že by to nebylo dobré, ale dojem z předchozího dílu byl prostě o stupínek lepší. I tak ale knihu hodnotím velmi kladně. Jsem ráda, že jsme se dozvěděli více o Tomově životě a určitě se pustím do dalšího dílu.

Artep25
28.09.2016 4 z 5

Tato detektivka byla pro mně příjemným počtením .Nečetla jsem Skočný příliv ,ale po přečtení této knihy se k tomu chystám .Nebudu psát ,jak úžasná to je kniha ,protože jsem četla knihy ,které mne dokázaly přimět k větším emocím ,ale rozhodně se jí nedá upřít ,že je čtivá ,příběh krásně běží ,a dokáže udržet napětí .Protože jsem nečetla první díl ,tak nevím zda postava Luna s tetováním se vyskytuje tam ,ale pokud ne ,tak si myslím,že se můžeme těšit na třetí díl ,protože udička byla hozená .Přiznám se ,že v poslední době jsem četla více knih ,kde jsou dvě dějové linie .Příběh hlavní postavy ,který se vine všemi knihami a aktuální zápletka .Tato patří mezi ně a moc se mi to líbí .

Pav
01.09.2016 5 z 5

Zajímavé spojení několika případů, takže čtenář neví kdo koho zabil. Jen osobní nasazení Olivie v případu mi připadalo přitažené za vlasy. Nemyslím si, že je realistické, že by se jako soukromá osoba pokoušela navštívit evidentně nebezpečného podezřelého nebo se k němu dokonce vloupala do zabezpečeného objektu.

NikaMirka
30.06.2016 5 z 5

Neuvěřitelná to kniha a příběh :). Dokonale zpracovaná zápletka, vypracované postavy i dialogy, napětí dávkováno ve správné míře v průběhu celé knihy. Myslím, že autoři by se dali přirovnat k "Larsu Keplerovi" a už se nemůžu dočkat, až si přečtu třetí díl. Určitě chce ale číst všechny knihy za sebou. Skočný příliv (první díl), jsem četla ještě než byl vydán druhý díl a je to už delší doba, takže si moc nepamatuji, co se v knize odehrálo. Určitě se k ní vrátím abych si příběh oživila :). Jinak vřele doporučuji a dávám pět hvězdiček :)

Lindulinek
16.06.2016 5 z 5

Opět kniha, která nezklamala. Zápletka i závěr kvalitně zpracováno. Doporučuji stejně jako ostatní knihy od této autorské dvojice.

rubit
23.05.2016 4 z 5

Na chuť této minisérie jsem přišla až po přečtení Třetího hlasu. První díl byl sice velmi čtivý, ale nelíbil se mi moc děj, přes to jsem zkusila i tuto knihu a vůbec nelituji. Sedla mě daleko více, i když zde nebylo tolik akce, jako v předchozím díle. Děj je sice chvílemi nereálný, absurdní, kolikrát moc náhod, ale nerušilo mě to, bavila jsem se. Někdy jsem si přišla jak v Městečku Twin Peaks :-) Také jsem se tentokráte více vžila do jednotlivých postav a už jsem moc zvědavá, jak si povedou v následujícím díle.

gfdsa123
10.05.2016 4 z 5

Kniha se četla sama, část děje mi přišla trochu natahovaná, ale konec knihy byl pěkně napínavý. Řeší se zde spíše osobní vztahy hlavních vyšetřovatelů, a proto je zde i míň detektivní zápletky. Občas se v knize objevovalo až moc náhod a také mi tentokrát byla Olivie nesympatická jako vyšetřovatelka (její uražené chování a zbrklá rozhodnutí, která neměla promyšlená) oproti prvnímu dílu, kde vystupovala na jedničku. Ostatní hlavní hrdinové jsou ale super a koneně jsme se tady dozvěděli i něco víc o Tomovi a Abbasovi :)

Dousabel
01.05.2016 4 z 5

Nevěřila jsem, že se jim tentokrát podaří, propojit všechny ty zdánlivě nesouvisející zločiny a přece jenom ano!:) Promyšlené to mají opravdu parádně, manželé Börjlindovi. Zase jsme se dozvěděli trochu více o životě Toma a Abbase, ale ještě toho zbývá hodně nezodpovězeno, navíc se přidává další tajuplná postava jak hrom - Luna :D Jsem zvědavá, jestli se v závěrečném díle dočkám všech odpovědí:)
Jinak ústřední příběh paráda, napnutá jsem byla jak kšandy, sice ty občasné, až něuvěřitelné náhody, jsou přece jen trochu přitažené za vlasy, ale já jim to všechno odpouštím:) Bohužel jednu hvězdu musím srazit za Olivu, která mě tentokrát dobré dvě třetiny knihy hrozně rozčilovala! :D

MMacicekk
20.04.2016 3 z 5

Dle mého názoru se jedná jen o průměrnou detektivku postrádající napětí, autoři mohli vyždímat z příběhu mnohem mnohem víc. Škoda. Opravdu jsem se těšila na cirkusové prostředí, jak mě navnadila anotace, nějaké to panoptikum :D Zklamání.

Dumicek
11.04.2016 4 z 5

Pro mě opět fajnové čtení. Četla se sama...nepřišla mi zbytečně natahovaná. Občas se v knize objevovaly až moc velké náhody, ale na kvalitě to nic nepokazilo. Rozhodně si přečtu i poslední díl.

Didi15
23.03.2016 2 z 5

Vůbec se mi to nečetlo dobře,už od nich víc číst nebudu.

šipek
14.03.2016 4 z 5

Tak za mě velice slušná detektivka. Takové odpočinkové přehledné čtení s příjemným stylem psaní.
Vše do sebe hezky zapadalo. Tom Stilton jako bývalý bezdomovec mi přirostl k srdci jako komisař. Jednu hvězdičku ubírám za postavu Olivie, její způsob vyšetřování mi moc neseděl.

wooloong
24.02.2016 4 z 5

Trochu moc osobních vztahů hlavních vyšetřovatelů a míň detektivky. Četla se ale pěkně, ke konci byla hodně napínavá. Ale nechápu, jak může někdo prohlásit, že z Olivie by byla skvělá vyšetřovatelka, když dělá jeden průšvih za druhým. A taky mi není jasné, jak může šéfka detektivního týmu konzultovat průběh vyšetřování s "civilisty", třebas by je považovala za schopné a dobré přátele.

Rade
19.02.2016 3 z 5

O něco horší než Skočný příliv. Pro mě průměrná detektivka, kde se silnější a napínavější chvilky střídají s ne moc vydařenými pokusy o řešení vztahových karambolů hlavních hrdinů. Postava Olivie mi navíc nebyla moc sympatická.
A trochu jedovatá poznámka: Bezdomovecká hrdinka z prvního dílu Zaslepená Vera se zde najednou nazývá Jednooká Vera (spíš kiks překladatele, než autora). Porovnání významů slov zaslepená – jednooká je i nechtěně vtipné...

happy-smile
10.02.2016 5 z 5

Kniha si drží stejnou kvalitu jako předchozí díl. Sice jsem ještě pořád tak úplně nepochopila, kde se vzalo tak hluboké přátelství mezi hlavní hrdiny (podle mě nebylo nikdy pořádně vysvětleno a tak na mě nepůsobí tak úplně uvěřitelně) a sice mi ani cirkusová zápletka nepřijde tak úplně uvěřitelná, ale i tak jsem neměla pocit, že by to nějak snižovalo kvalitu knihy. Styl psaní je velice příjemný a díky tomu musím říct, že mě kniha bavila stejně jako první díl, i když tam byla podle mě uvěřitelnější zápletka.

konicekbily
07.12.2015 2 z 5

Horší než Skočný příliv. Příběh je uměle protahován, jakoby autoři měli zaplaceno za počet stran - a kvalita utrpěla.