Třetí hlas

Třetí hlas https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220289/bmid_treti-hlas-Mmu-220289.jpg 4 407 97

Zaměstnanec švédské celní správy Bengt Sahlmann byl nalezen oběšený ve svém domě – jeho nedobrovolná smrt nejspíš souvisí se zabavením velké dodávky drog. V Marseille objevili brutálně zavražděnou slepou ženu, kdysi asistentku proslulého cirkusového vrhače nožů. Stockholmský komisař (a bývalý bezdomovec) Tom Stilton se na žádost přítele vydává do Francie zjistit, co se ve skutečnosti stalo. Olivia Riverová (dříve Rönningová, studentka Policejní akademie) znala Sahlmanna a chce vypátrat jeho vraha. Oba případy se záhy protnou a donutí Toma a Olivii ke spolupráci, ač se navzájem nemohou vystát. Sužováni nočními můrami se ocitají tváří v tvář další... První vydání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Den tredje rösten , 2013

Paja85
01.12.2015 3 z 5

Knížku jsem doma jako rukojmí z knihovny držela 3 měsíce. Trochu zklamání kvůli mé nevědomosti bylo, že se jedná o druhý díl serie. První díl jsem ale nečetla a tak mi unikaly nějaké věci ze soukromého života vyšetřovatelů. Knížku ale hodnotím kladně, bavila mě, měla své napínavé momenty.

kokos1
14.07.2015 4 z 5

Další dobrá detektivka ze severu, ale na můj vkus byl konec až moc nereálný.

čef
15.06.2015 4 z 5

Ode mne vlažná pochvala za dobře odvedenou profesionální práci. Na knize je znát, že ji psala dvojice zkušených scénáristů - spletitý děj se stupňovaným napětím, zajímavé kulisy a odlišitelné charaktery hlavních postav - vše funguje jak má. Zběhlým čtenářům detektivních thrillerů asi bude chybět něco, čím by si dílo připomněl i po nějaké době, nicméně kniha k ukrácení dlouhé chvíle více než stačí.

vladka1695
16.04.2015 3 z 5

Klasická detektivka, žádné náročné čtení, děj nic extra a rozjede se naplno až téměř před koncem knihy. Doporučuji spíš jako odpočinkové čtení, u kterého není nutné moc přemýšlet.

Palele
12.04.2015 4 z 5

Vzhledem k tomu, kolik detektivek už mám načteno, tak mě rozuzlení málokdy překvapí. Nicméně kniha mě bavila a těším se na další od této autorské dvojice.

SimonaM86
04.03.2015 4 z 5

Olivie, Tom, Mette a Abbas znova nezklamali. Výborné čtení...napínavé až do poslední chvíle...Pro mě možná ještě lepší než díl první. Doufám, že se brzy dočkáme volného pokračování...

Luca287
01.03.2015 4 z 5

Pohodové počteníčko..kniha mne bavila..tak nějak to plynulo a četlo se samo... hrdinové jsou mi sympatičtí..těším se na další knihu...

jasmína
26.01.2015 5 z 5

Velmi zajímavá detektivka s hlubokým příběhem, ke konci na mě sice bylo hodně postav, ale zase nečekané zlomy a to u takových knih miluju, takže mi nevadí, že Skočný příliv budu číst až po této knize.

Těším se o to víc. Konec se dal bohužel čekat, bohužel myslím, že byl smutný.....

nikkifinn
19.01.2015 5 z 5

Ohromil mne už první díl, ale tohle mělo ještě větší grády. Naprosto skvělá zápletka a skvělé postavy. V tomto díle jsem si je zamilovala ještě víc, než v prvním. Abbas, Olivia, Tom, Mette - to jsou prostě fakt hrdinové pro mne. Naprosto skvělé čtení, stránka odsýpala za stránkou, neustálé napětí a až vlastně na konci knihy se člověk dozví, proč se kniha jmenuje tak, jak se jmenuje. Moc se těším na poslední díl, vůbec si po tomhle nedokážu představit, o čem bude a jak chtěj autoři přijít ještě s něčím lepším. Ohromný palec nahoru!

marlowe
16.01.2015 3 z 5

Zpočátku se mi kniha zdála lepší, než "jednička", ale za půlkou se to najednou zvrtlo, úroveň začala rapidně klesat a ke konci už jsem se modlil, aby to všechno co nejrychleji skončilo.
Tam, kde autoři teprve rozvíjeli děj a budovali pavučinu příběhu, šlo všechno hladce, ale jakmile se rozhodli "začít vytvářet napětí", šlo jejich snažení do kytek. Děj se začal podřizovat touze autorů po "akčnosti", logika se "vymkla z kloubů" a vysublimovala kamsi mimo zobrazovanou realitu a všichni hrdinové se začali chovat tak, jako by ráno spolu s pyžamem strčili pod polštář i svůj vlastní rozum. Škoda.
60%.

rose
08.12.2014 4 z 5

Líbila se mi víc než Skočný příliv. Už jsem věděla kdo je kdo a řekla bych, že děj měj rychlejší spád. Třeba se dočkáme nějakého dalšího dílu.

lenkavildomcova
08.12.2014 2 z 5

no...nic moc... rozvleklé, místy až nudné... dočetla jsem s přemáháním...

Šánka
04.12.2014 4 z 5

Výborné pokračování pro mě naprosto vynikajícího Skočného přílivu.To severské klima thrillerům opravdu svědčí a pokud to někdo umí, jako tato dvojice, těžko se kniha odkládá.
Ale už do Vánoc nic nepište! Nestihám.

triana
04.12.2014 5 z 5

Tak jo, bohužel dočteno... Naprostá spokojenost, mé další setkání se známými postavami ze Skočného přístavu dopadlo skvěle, kniha je strhující.. Přečetla jsem ji za dva dny, a to jsem si ji šetřila. Opravdu doporučuji, bude-li mít nějaké pokračování, už teď se těším... na Olivii, Toma, Abbase a ostatní!

mysterygirl
24.11.2014 4 z 5

Bylo to úžasný, jako Skočný příliv..akorát..jsem nepochopila, kde Stilton viděl to tetování, co měla na krku Luna..Pořád jsem čekala, kde se o tom dočtu a nic...

Mišutamyš
25.09.2014 5 z 5

Naprosto strhující! Dějově předcházející Skočný příliv si mě zcela získal a nejinak tomu bylo u Třetího hlasu. Skvěle vykreslené postavy, zajímavá zápletka, velmi napínavý vývoj ... Pro mně naprosto úžasný čtenářský zážitek! Už teď se těším na pokračování.

Morsie
22.09.2014 5 z 5

Jak bych si Třetí hlas mohla nechat ujít? Jak, když mě Skočný příliv totálně odboural?

Ok, možná jsem měla trochu obavy, ale moje zvědavost a napětí to všechno převážily. Takže jsem jako o překot v den vydání knihy letěla do knihkupectví a domů pak ještě rychleji. A vyplatilo se mi to. Protože Třetí hlas je naprosto famózní!
Je tedy pravda, že ubylo nechutností, ale oproti tomu zase přibyla komplikovanost celé zápletky. Bylo to tak skvělé, že jsem nedokázala knížku ani na chvíli odložit – i na záchod šla se mnou! Takže se stalo, že jsem celou knihu přečetla během jednoho dne – tak to mám ráda.

Vlastně ani nevím co víc napsat, prostě jsem si to užila a už se nemůžu dočkat, až tohle autorské duo vydá další skvost.