Třetí hlas

Třetí hlas https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220289/bmid_treti-hlas-Mmu-220289.jpg 4 407 97

Zaměstnanec švédské celní správy Bengt Sahlmann byl nalezen oběšený ve svém domě – jeho nedobrovolná smrt nejspíš souvisí se zabavením velké dodávky drog. V Marseille objevili brutálně zavražděnou slepou ženu, kdysi asistentku proslulého cirkusového vrhače nožů. Stockholmský komisař (a bývalý bezdomovec) Tom Stilton se na žádost přítele vydává do Francie zjistit, co se ve skutečnosti stalo. Olivia Riverová (dříve Rönningová, studentka Policejní akademie) znala Sahlmanna a chce vypátrat jeho vraha. Oba případy se záhy protnou a donutí Toma a Olivii ke spolupráci, ač se navzájem nemohou vystát. Sužováni nočními můrami se ocitají tváří v tvář další... První vydání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Den tredje rösten , 2013

Keporkakyně
04.09.2022 3 z 5

Počet náhod tady bohužel už překonal své meze. A vytvořit si pozitivní vztah k někomu, jako je Olivie, je pro mě nadlidský úkol. Přesto ale třetímu dílu neodolám.

INCOGNITOREADER
09.07.2022 5 z 5

Laťka byla z prvního dílu nasazená pořádně vysoko a tak jsem měl trochu obavy jak se st tím autoři popasují. Všechny obavy byly naprosto zbytečný! Jedná se o strhující, rychle plynoucí severskou krimi. Všechny postavy z minulého dílu se tu vrací a líbilo se mi, že se důležité vztahové posuny neřeší jakoby bez čtenáře mezi díly , ale postavy si je hezky musí vyřešit v rámci děje a projít tak vývojem. Toto způsobí, že si k postavám vytvoříte ještě hlubší vztah než v prvním díle. Líbí se mi, že zde není jeden nebo dva hlavní hrdinové, ale jedná se o skupinu, kde každý svým unikatnim způsobem přispěje i vyřešení zločinu. A o jaký zločin jde? Neřeknu. Běžte si teď hned knihu přečíst!

Anží
15.06.2022 4 z 5

Konečně jsem se dočkala audioverze detektivky Třetí hlas!

Olivia Rönningová, v tomto díle už Riverová, absolventka policejní akademie, opět vyšetřuje případ, který se tentokrát odehrál přímo v jejím sousedství. Za záhadných okolností zemřel známý její mámy a otec sedmnáctileté holky, která kvůli tomu zůstala bez obou rodičů. Olivia se sice dříve rozhodla, že nakonec nechce být policistkou a že by se raději věnovala studiu umění, ale jak se říká, osudu neutečeš… takže dívka je opět zapojená do vyšetřování spolu s bývalým komisařem Tomem Stiltonem a policejní šéfkou Mette Olsäterovou. Zjišťují nečekaná propojení s jinými případy, které je dokonce zavedou i mimo Švédsko, a vše ukazuje na jednoho pachatele... nebo skupinu pachatelů?...

Bez mučení se přiznám, že mě tento díl bavil o něco víc než ten první. Plynul rychleji a bylo to méně navázané na politiku a velký business. A audioknižní zpracování bylo jako vždy vynikající a už se nemůžu dočkat, až budou další :)

Nuttelka
16.05.2022 5 z 5

(Audiokniha)
I tento díl je velmi povedený, pustila jsem si ho hned po prvním dílu, takže jsem se nemotala mezi postavami a věděla jsem kdo je kdo, proč, s kým, atd. :-) Akorát tedy, když jsem začala tuto sérii jako poslech, budu si muset počkat na další díly, až vyjdou v audio podobě.
Musím uznat, že všechny postavy mě baví, každý je úplně jiný a každý do této série skvěle zapadá...

March
08.06.2021 4 z 5

Skvělé, jako předešlý díl. Složení hlavnich hrdinu také stejne. Zápletek není nikdy dost a autoři se tímto heslem asi řídí :-) opět nějaká ta minulost, ta nesmí chybět, více se nám odkryje minulost i hlavních protagonistů. Konec smutný...tak snad další díl bude mít zase grady, jako ty předešlé.

85098211
12.04.2021 4 z 5

Tentokrát se (i když jen částečně) se svým komentářem připojím k mému oblíbenému uživateli mi-380 ;-). Nebyla jsem spokojená se začátkem knihy, který se mi zdál dost rozvláčný. Ale později případ nabere na tempu a čte se už jedním dechem. Pokud jde o jednotlivé vyšetřovatele, tak za sebe jsem si nejvíc oblíbila Mette a Toma Stiltona. A ani Abbas nebyl úplně marný :-). Jenom Olivia pro mne ztratila pár bodíků na škále sympatií, protože její chování bylo přinejmenším podivné. A podle mého názoru ani neodpovídá tomu, jak si správnou policistku představuji. Případy jako takové jsou ale hodně zajímavé a také pořádně komplikované a jejich vyšetřování se postupem času zamotává čím dál víc. Kromě toho dochází k dalším násilným úmrtím a teprve postupně začíná vycházet najevo, o co vlastně šlo a proč musely oběti zemřít. Úplný závěr knihy je smutný, protože ještě dojde k jedné tragické události, ke které snad ani dojít nemuselo... Víc už ale prozrazovat nechci, kniha se mi i přes moje výtky docela líbila, proto tentokrát jednu hvězdičku ubírám a časem si určitě přečtu další díl.

ivoiro
10.12.2020 5 z 5

Jednoznačně konstatuji, že se jedná o výbornou knihu. Těším se na další pokračování příběhů.

mi-380
12.11.2020 3 z 5

Hlavní postava Olivia kráska s latinskoamerickými kořeny, zároveň také jedna z nejprostomyslnějších policejních vyšetřovatelek. Čerstvá absolventka akademie, která na potkání každému vypráví podrobnosti z vyšetřování, lže svým nejbližším, plácá se v alkoholických eskapádách a samozřejmě se hrne sama do míst, kde jí jde o krk, což si uvědomují všichni kromě ní.
Sledujeme tři zvláštní nevěrohodné amatérské vyšetřovatele, kteří jdou po svém konkrétním nepříteli s jediným cílem - pomstít se. Jsou jimi arabský Švéd, karibská Švédka a Švéd bezdomovec, jehož předobrazem je Harry Hole. Prostě Švédové.
A paní Náhoda, v úzké spolupráci s jejich anděly strážnými, má co dělat, aby je udržovala naživu. Tuto trojici doplňuje další bizarní postava: extrémně baculatá policistka na konci s dechem, je ale také jediná, která normálně pracuje.
Velké překvapení. Po zajímavé první části (Skočný příliv) bohužel překvapení nepříjemné. Historky plné podivných figurek, náhodných setkání, chaotického pátrání a nesmyslného chování.
65 % (aktuálně 246 hodnocení, průměr 83 %).

Ticiana
08.10.2020 4 z 5

Docela spletity druhy dil. Zase hodne jmen, nastesti, ty se docela opakovali z prvniho dilu. Cekala jsem, ze nakonec bude vrahem nekdo jiny. Otevrely se i jine otazky, tak jsem zvedava na zakonceni "trilogie". Tom, Olivia, Mette, Abbas, to je dobra ctverice. No nic jdu precist dalsi dil

janastok
18.04.2020 4 z 5

Mám ráda tuhle partičku vyšetřovatelů, kniha má spád. Trochu moc náhod, ale zase to do sebe krásně zapadlo.

tatiana2045
27.07.2019 2 z 5

Před pár měsíci pořádal Luxor velkou slevovou akci na knihy. Výběr měli docela omezený, ale stejně jsem v něm našla pět knih, které jsem si pořídila, právě díky hodnocení zde. Tohle byla jedna z nich.
A teď lituji, že jsem to udělala.
Příběh jako takový není špatný, zápletka je celkem zábavná. Ale chování postav a jejich charakteristika mi přijde velmi nereálná. A právě postavy jsou také právě tím, co tomuto dílu dělá problém. Říká se, že v jedné knize by se mělo vyskytovat maximálně šest hlavních postav - tak, aby to čtenář zvládl ukočírovat. Zde jich je, pokud jsem dobře napočítala, minimálně 10.
Kniha je rozdělena do "kapitol", každá z nich je zase rozdělena do několika pasáží, většinou se každá pasáž věnuje jedné z těch deseti postav. Nejvíc jsem trpěla u postavy Olivie. Nepřekonatelná Mary Sue, která "trošku šilhá na jedno oko", vlastnost, kterou jí autoři přiřadili "aby se neřeklo". Její myšlenkové pohnutky a sobecké chování jsem nedokázala vystát. A jak je možné, že si tato nesnesitelná "krásná mexičanka" dostane bez větších potíží do postele kohokoliv, koho chce, a zájem vzbudí úplně ve všech, to mi nějak nešlo do hlavy. Naštěstí ty postavy zachraňuje alespoň Tom Stilton, který sice nese na zádech klišé typického skandinávského detektiva, ale aspoň jsem mu nechtěla v každé jeho pasáži urvat hlavu. Abbas, na druhou stranu, je ten typ postavy, který dodával tomuto mrtvému broukovi alespoň trochu života.
Detektivka se čte v celku dobře, případ byl celkem zajímavý, ale ty postavy jsou prostě úděsné.

Sumatrae
21.07.2019 4 z 5

Vice se mi libil dil prvni, ktery jsem si kvuli tomuto dilu musela precist znovu, ale i tato kniha se mi moc libila

jana1941
13.06.2019 3 z 5

Kniha se celkově četla dobře, ale chybělo mi tam napětí, což z knihy dělá obyč průměrnou detektivku, která extra nenadchne, ale ani neoslní.

vojteska70
02.06.2019 4 z 5

První díl jsem nečetla. Tohle se mi libilo

smardice
15.05.2019 5 z 5

Druhý díl byl rozhodně lepší než první - Skočný příliv

PabloFuentes
29.04.2019 4 z 5

Stejně jako ostatním i mně se líbil druhý díl více jak ten první. Veškeré děje na sebe krásně navazovaly a i přes několik náhod mi to nepřišlo tak překombinované, jako u první knihy. Čtení bylo příjemné a hezky to ubíhalo. Těším se na díl třetí.

Katulinka69
27.02.2019 3 z 5

Druhý díl byl lepší než první,hned jdu do dalšího

marie8567
22.12.2018 5 z 5

Druhý díl mě nadchl stejně jako první,zajímavá velmi čtivá kniha.Lituji jen,že den nemá více hodin....vůbec se mi od nich nechtělo.....

Costanzo
04.12.2018 5 z 5

Druhý díl a opět super. Čtivé, svižné, žádné zdlouhavé vykecávání se. Olivia a Tom jsou zajímavé postavy, nicméně v tomto díle za mě jasně vedl vrhač nožů ;-) jdeme na třetí díl.

Macek58
24.11.2018

Dobrá severská krimi, rád si přečtu další knihy těchto autorů.