Třetí hlas

Třetí hlas https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220289/bmid_treti-hlas-Mmu-220289.jpg 4 407 97

Zaměstnanec švédské celní správy Bengt Sahlmann byl nalezen oběšený ve svém domě – jeho nedobrovolná smrt nejspíš souvisí se zabavením velké dodávky drog. V Marseille objevili brutálně zavražděnou slepou ženu, kdysi asistentku proslulého cirkusového vrhače nožů. Stockholmský komisař (a bývalý bezdomovec) Tom Stilton se na žádost přítele vydává do Francie zjistit, co se ve skutečnosti stalo. Olivia Riverová (dříve Rönningová, studentka Policejní akademie) znala Sahlmanna a chce vypátrat jeho vraha. Oba případy se záhy protnou a donutí Toma a Olivii ke spolupráci, ač se navzájem nemohou vystát. Sužováni nočními můrami se ocitají tváří v tvář další... První vydání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Den tredje rösten , 2013

Misute603
19.11.2018

První díl Skočný příliv se mi líbil trochu víc. Ale i tak musím tuto knihu hodnit velmi kladně. Kniha se skvěle četla,dej mě pohltil. Mohu jen doporučit

LittleK
10.10.2018 5 z 5

Vzhledem k oběma pozitivním komentářům a zkušeností s první knihou jsem ze druhého dílu neměla obavy a také jsem nebyla zklamaná. Stejně jako první díl má kniha spád, neustálé zvraty a staré známé postavy, které se s každou stranou vyvíjí. Opravdu se nesmírně těším na třetí díl, který mám již objednaný, a doufám, že se slibovaným čtvrtým na sebe nenechají autoři příliš dlouho čekat.

raffi
02.10.2018 4 z 5

Prvá polovica knihy bola dobrá, možno lepšia než Skočný príliv (aspoň to som si pri čítaní hovorila). Kým sa príbeh zamotával a zápletka gradovala. Zlomilo sa to zakomponovaním madame Jackie a ďalej už bola až priveľmi rýchla jazda dolu kopcom... Striedanie príbehov snáď všetkých postáv druhú polovicu knihy zabilo a napätie sa nakoniec úplne vytratilo. Napriek tomu je to slušne odvedená práca autorov, keď vytvorili zaujímavú a veľmi neortodoxnú dvojicu vyšetrovateľov.

BlackFun
11.07.2018 3 z 5

Bohužel jsem byla docela zklamaná.. Nejdříve jsem četla první a třetí díl a nyní jsem se dostala ke druhému. Zápletka mě nebavila a přišlo mi to takové nijaké. Raději doporučuji knihy Oheň a Pomsta od Jane Casey, je to v podobném stylu a lepší než tento díl :).

moudivlacek
12.03.2018 4 z 5

Byl to velice dobrý příběh, i když musím se přiznat, že první se mi líbil o kapičku víc. Mám ráda celou tuhle partu lidiček, ale trošku mě mrzelo, že berou věc do svých rukou i ony, a tak trošku obchází policii. I když znám jejich důvody. Každopádně je zde ukázán jeden velký problém - tvrdé porno na netu on-line a na objednávku, to se každopádně může zvrhnout, a už nejednou se to stalo. Moc mi bylo líto Sandry, ale je pravda, že tato osůbka neměla vnitřní sílu Olivie vzdorovat krutému osudu.
Tito lidé potřebují ochranu, ne vždy se to podaří. Jsem ráda ohledně vztahu Olivie a Toma. Těším se na další díl.

Lukana82
08.01.2018 5 z 5

Dobré čtení, ale doporučuji nejdřív přečíst Skočný příliv. Už se těším na třetí díl...

Monbon
03.01.2018 5 z 5

Opat skvely detektivny pribeh s prekvapivym zakoncenim

lalaserka
23.12.2017 5 z 5

Další dobrá kniha, napínavá až do konce

jan0504
26.11.2017 5 z 5

Veľmi čtivá, rýchly spád, viac dejových línni, ktoré sa nakoniec perfektne prepletú. Výborné pokračovanie Skočného prílivu. Teším sa na tretí diel.

miloslav0399
25.11.2017 3 z 5

Po výborném Skočném přílivu jsem tady zažil trochu zklamaní. Provázání zdánlivě nesouvisejících linií už v tomto textu moc nefunguje a i když je kniha napsaná čtivě a napínavě, svou úrovní nijak z žánru nijak nevybočuje. Pátrání na vlastní pěst, natruc policii, ale nakonec jakžtakž dopadlo a i další díl si nejspíš někdy přečtu. Jak jsem ale napsal v úvodu, nebýt prvního dílu, Olivia a Tom by byli naprosto průměrní...

petrzel
05.11.2017 5 z 5

Perfektní kniha od půlky bylo dost namáhavé přestat číst ,těším se na další díl.

syskas
05.11.2017 5 z 5

Výborná detektívka a aj sa veľmi dobre čítala.

Kacule88
15.10.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Doporučuju. :-)

Danago
10.10.2017 5 z 5

Skvělá detektivka, jsem z ní naprosto stejně nadšená jako z prvního dílu Skočný příliv. Autoři si postavili laťku hodně vysoko a tu v této knížce ještě o něco zvedli. Hlavní postavy Olivia Riverová a Tom Stilton jsou neskutečně sympatičtí a to není u všech detektivek zrovna pravidlem.
Knížka je napínavá a nelze se od ní odtrhnout. přečetla jsem jí velice rychle. a jsem opět jen a jen nadšená . Za mě naprosto úžasné a napínavé dílo.

Dani25
11.09.2017 5 z 5

Zaujala ma ovela viac ako Skočny príliv, velmi zaujímavy pribeh, ktory gradoval az do konca, zaujimavo prepletene postavy navzajom.

Scharks
28.08.2017 5 z 5

Skvělý thriller při jehož čtení není čas na nudu a neustále vás nutí přemýšlet a spekulovat co by kdyby... Perfektně napsané! :)

Maňule
25.08.2017 5 z 5

I Třetí hlas byla výborně napsaná detektivka s dobrou zápletkou a Olivia a Tom skvělé postavy. Této dvojici seveřanů to píše! A já jdu na třetí díl.

LuckaH2
27.07.2017 3 z 5

Tak do 200 stranky jsem mela vaznou chut knihu odlozit, ale pak ve me pribeh vyvolal zvedavost a i me bavil, zaver a propojeni bylo dobre,castecne prekvapujici. Kratke vety mi naopak vadily(coz chapu ze je individualni vec). Skocny priliv se mi ale libil vic.

Miro67
09.06.2017 4 z 5

Velmi dobře napsaná detektivka, zajímavé propojení dvou zcela odlišných a vzdálených zločinů. Autoři ale mohli více připomenout hlavní hrdiny, po více než dvouleté přestávce po Skočném přílivu jsem byla nucena k opáčku jeho poslední kapitoly. Hvězdičku ubírám za smutnou tečku, myslím že to šlo vyřešit méně tragicky.

vyvodka
12.04.2017 4 z 5

Dobrá čtivá detektivka. Oceňuji přesunutí části děje do Francie, bylo to příjemné oživení severského pošmourna temperamentním prostředím podsvětí města Marseille. Hlavní postavy (Olivia a Tom) jsou takový zajímavý nesourodý pár, prostě klasika severských detektivek: vyšetřovatelé i další postavy zatížené svou minulostí...vždy se něco najde: alkohol, bezdomovectví, těžké dětství, hledání sebe sama, nešťastná životní láska....
A jestli jsem správně pochopila....je tu tak trošku otevřený konec (nebo vrátka?? :-)) pro pokračování.